dodano: 2020-09-16 08:15:01

The Father, dramat z Anthonym Hopkinsem na oficjalnym zwiastunie. Trudny temat niezależności i demencji starczej

Autor: agusia16
The Father, dramat z Anthonym Hopkinsem  na oficjalnym zwiastunie. Trudny temat niezależności i demencji starczej
10°
0

The Father, dramat o zbliżającej się demencji, z Anthonym Hopkinsem i Olivią Colman w roli głównej na oficjalnym zwiastunie. Trudny temat niezależności i wątpieniu w samego siebie.
 
Trudny temat starości i związanej z niej demencji starczej, tego co dzieje się wtedy w głowie osoby chorej, stara się poruszyć dramat The Father z sir Anthonym Hopkinsem i Olivią Colman. Film został zaprezentowany na oficjalnym zwiastunie. 
 
Przeczytaj także: Przełęcz Ocalonych - recenzja filmu o wyjątkowym bohaterze
 
Starość to stan, który czeka każdego z nas. Obyśmy mogli przeżyć jesień życia w cudowny, zdrowy sposób. Są jednak choroby, z którymi radzić musi sobie zarówno osoba ją dotknięta, jak jej rodzina. Demencja starcza, jej pierwsze objawy, to co dzieje się w głowie osoby chorej, to jak może się zachowywać, nastawienie na wewnętrzny, indywidualny jej odbiór. To główne przesłanie The Father
 
Taki przekaz w swej najnowszej filmowej produkcji próbuje przekazać Florian Zeller (Kocham Cię, tylko daj mi spokój!, Inna kobieta) w dramacie The Father, który opowiada historię  złośliwego i wysoce niezależnego człowieka. Bohater filmu, w którego wcielił się sam sir Anthony Hopkins, wraz z przybywaniem lat rezygnuje z pomocy swojej córki Anne, w którą wcieliła się Olivia Colman. Problem rodzi się gdy Anne postanawia wraz ze swoim partnerem przeprowadzić się do Paryża. Jej ojciec uświadamia sobie, że coś w jego życiu się zmienia, wątpi w bliskich, wątpi w siebie, a przede wszystkim w swój własny umysł. Rzeczywistość zaczyna go przerażać, a jej struktury walą się jak domek z kart. 
 
The Father to dramat, jak już wspomniałam w reżyserii Floriana Zellera, według scenariusza Floriana ZelleraChristophera Hamptona. W rolach głównych zdobywca wielu nagród, w tym Oskarów, Sir Anthony Hopkins (Milczenie owiec, Hannibal, Czerwony Smok, Słaby punkt i wiele innych), również nagrodzona Oskarem Olivia Colman (Żelazna Dama, Lobster, Faworyta), a także: Imogen Poots, Evie Wray, Mark Gatiss, Rufus Sewell, Adnan Kundi, Olivia Williams i inni.
 
Premiera filmu w kinach 27 stycznia 2021 roku. 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama