dodano: 2022-11-23 08:00:01
aktualności publicystyka TOP 15 seriali fantasy, z mroczną fabułą, czyli zgrabne połączenie grozy i tajemnicy

TOP 15 seriali fantasy, z mroczną fabułą, czyli zgrabne połączenie grozy i tajemnicy

TOP 15 seriali fantasy, z mroczną fabułą, czyli zgrabne połączenie grozy i tajemnicy
16°
0

Zapraszamy dziś do zestawienia ciekawych produkcji fantasy, na początek serialowych, która łączą w sobie kilka gatunków, i mają spore pokłady mroczności. 

Top 15 seriali fantasy

Dzisiejsze zestawienie, do którego serdecznie Was zachęcamy to zbiór seriali z gatunku zwanego fantasy, w którym jednak dopatrzyć możemy się wiele różnych serialowych gatunków. Propozycje w dzisiejszym zestawieniu są do obejrzenia na różnych platformach, głównie streamingowych.

Zapoznaj się również z: Recenzja absurdalnie doskonałego miniserialu W zamknięciu, bo każdy z nas może być mordercą

W zestawieniu, które jest moim subiektywnym zestawem, którym nie należy się oczywiście kierować, albo można się kierować według uznania znalazły się seriale z różnych lat, mniej lub bardziej popularne, ale z pewnością wszystkim znane. Kolejność ich na liście jest stworzona według dat ich premier, nie według popularności. Oto owa lista:

1. NIE Z TEGO ŚWIATA

Serial z roku 2005, połączenie grozy i fantasy, produkcja, która doczekała się aż 15 sezonów, którego bohaterami są dwaj bracia, obdarzeni wyjątkowym darem, walczący z siłami z tego świata, demonami i tym podobnymi stworami. Serial dostępny na HBO Max i Amazon Prime Video. 

2. PAMIĘTNIKI WAMPIRÓW

Serial, który miał swój początek w roku 2009, która doczekała się 8 sezonów. Dramat, fantasy i horror zarazem, oparty na książce. Poznajemy w nim losy dwóch braci Salvadore, wampirów, którzy po latach wracają do swego rodzinne miasteczka, gdzie poznają piękną Elenę, człowieka i kobietą podobną do ich ukochanej wampirzycy. Serial do obejrzenia na HBO Max i Amazon Prime Video. 

3. GRA O TRON

Serial z roku 2011, oparty na powieściowej sadze RR. Martina. Serial dostępny w 8 sezonach, posiadający spin-offy, między innymi Ród smoka, który nie znalazł się w zestawieniu, ale jego recenzje znajdziecie na stronie. Akcja serialu rozgrywa się w krainie zwanej Westeros, w której toczy się walka o żelazny tron. Serial można oglądać na HBO Max. 

Przeczytaj również: Recenzja 8 sezonu Gra o Tron - HBO, potrzebujemy dużego patcha! ;)

4. THE ORIGINALS

Produkcja z roku 2013, serial dostępny w 5 sezonach, w uniwersum Pamiętników wampirów, podobnie jak i on będący fantasy grozy o wampirach. Tym razem opowieść skupia się na jednej z najstarszych rodów wampirów, jej bohaterem jest najstarszy wampir zwany Klaus, a akcja przenosi widza do Nowego Orleanu. Serial można oglądać na HBO Max. 

5. OUTLANDER

Premiera serialu w pierwszym sezonie miała miejsce z roku 2014, połączenie dramatu, fantasy, romansu i sci-fi, serial, który doczekał się 7 sezonów. jego bohaterką jest kobieta, która w roku 1945 przenosi się w czasie, to osiemnastego wieku, do Szkocji. Tam zostaje żoną młodego wojownika o wolność. Serial dostępny na platformie Netflix. 

Zapoznaj się również z/Przeczytaj też/również: Recenzja absurdalnie doskonałego miniserialu W zamknięciu, bo każdy z nas może być mordercą

6. LUCYFER

Serial z roku 2016, dramat fantasy i opowieść kryminalna, dostępna w 6 sezonach. Bohaterem serialu jest Władca Piekieł, znudzony swoim życiem Lucyfer, który opuszcza piekło, udaje się do Los Angeles, gdzie zostaje właścicielem klubu nocnego. Serial dostępny we wszystkich sezonach na Netflix.

7. STRANGER THINGS

Serial z roku 2016, młodzieżowe fantasy, a także mroczna opowieść grozy, która doczekała się 4 sezonów, a zakończy się sezonem piątym, na który czekamy. Historia skupia się wokół grupki przyjaciół, i zaczyna zaginięciem jednego z nich i wydarzeniami związanymi z otwartym portalem i dziewczynką z mocami, znaną jako Jedenastka. Serial do obejrzenia na Netflix. 

Przeczytaj również: Bękart z piekła rodem, recenzja bardzo dobrze poprowadzonej, acz brutalnej serialowej opowieści Netfliksa

8. WESTWORLD 

Produkcja z roku 2016, połączenie dramatu, fantasy i westernu, dostępna w czterech sezonach. Jest to opowieść o naukowcu, który buduje futurystyczny park rozrywki, w którym króluje sztuczna inteligencja zwana "hostami". Serial dostępny na platformie HBO Max. 

9. WIEDŹMIN

Serial z roku 2019, produkcja bazująca na powieści Andrzeja Sapkowskiego, której bohaterem jest Geralt, wiedźmin, którego zadaniem jest walka z demonami, potworami i innymi stworami. Serial doczekał się 2 sezonów, czekamy na trzeci i jest dostępny na Netflix. 

10. CARNIVAL ROW 

Produkcja z roku 2019, połączenie dramatu, fantasy, kryminału, serial dostępny jak na razie w jednym sezonie, bowiem czekamy na kolejny. Opowieść toczy się w fikcyjnym mieście inspirowanym epoką wiktoriańską, gdzie niegdyś ludzie żyli obok fantastycznych istot. Fabuła koncentruje się wokół detektywa i człowieka Rycrofta Philostrate, który zakochuje się w mitycznym stworzeniu, pięknej Vignette Stonemoss. Detektyw próbuje schwytać mordercę który grasuje w mieście. Serial dostępny do obejrzenia na Amazon Prime Video. 

11. ŁASUCH

Serial z 2021 roku, dramat fantasy, jak na razie dostępny w jednym sezonie, którego bohaterem jest Gus, chłopiec będący pół chłopcem - pół jeleniem, który po pewnym katastrofie, jaka wydarza się na świecie, dołącza do grupy jemu podobnych istot. Serial dostępny na Netflix, czekamy na sezon drugi. 

Zapoznaj się również z: Recenzja absurdalnie doskonałego miniserialu W zamknięciu, bo każdy z nas może być mordercą

12. ARCANE 

Serial z roku 2021, animowana produkcja fantasy, oparta na grze League of Legends, historia, która doczekała się ważnej nagrody, Emmy za najlepszy serial animowany. Fabuła skupia się na dwóch siostrach, i opowiada o dwóch światach znajdujących się w jednym mieście, biednych Zaun i bogatym Poitover. Serial dostępny w jednym sezonie, na drugi musimy poczekać. Produkcja stworzona i dostępna na Netflix.

Przeczytaj również: Gabinet osobliwości Guillermo del Toro, recenzja antologii grozy Netfliksa. Mieszanina horroru w różnej stylistyce

13. KOŁO CZASU 

Serial z 2021 roku, produkcja fantasy-przygodowa, dostępna w 2 sezonach, której bohaterką jest przywódczyni organizacji kobiet o magicznych zdolnościach, o imieniu Moiraine. Wybiera pięć młodych osób, o równie magicznych zdolnościach. Jedna z nich będzie miała moc ocalenie świata. Serial dostępny na Amazon Prime Vide. 

14. CIEŃ I KOŚĆ

Produkcja z roku 2021, dostępna w dwóch sezonach, oparta na serii książek, oparta na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o Uniwersum Griszów, której bohaterką jest sierota, Alina Starkov, posiadająca wielką moc, która jest kluczem do uratowania świata. Serial dostępny w dwóch sezonach, będzie kontynuowany. Dostępny na Netflix.

15. BĘKART Z PIEKŁA RODEM

Serial z tego, z 2022 roku, połączenie fantasy i grozy. Opowieść dostępna w jednym sezonie, której bohaterem jest  szesnastoletni Nathan Byrne, syn najgroźniejszego czarodzieja, Marcusa Edge, który wraz z ukochaną Annalise i przyjacielem alcheikiem Gabrielem, próbuje zdjąć z siebie przeznaczenie, w którym ma zabić ojca. Opowieść można oglądać na Netfliksie. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Komentarze (0):