redakcja | 24 lutego 2025, 08:00
Huawei CBG Polska, we współpracy z Pracownią Multimedialnej Kreacji Artystycznej ASP w Warszawie, zrealizowało projekt „Szkice na kolanie”. Studenci Akademii Sztuk Pięknych mieli okazję przetestować tablety HUAWEI MatePad Pro 12.2”, oceniając ich przydatność w pracy twórczej, mobilność oraz jakość rysika w połączeniu z matowym ekranem. Efektem tej współpracy są niezwykłe cyfrowe dzieła, które potwierdzają potencjał technologii Huawei w dziedzinie sztuki.
Tablety stają się coraz bardziej powszechnym narzędziem wśród studentów, zwłaszcza tych o artystycznym zacięciu. W ramach projektu młodzi twórcy korzystali z tabletów HUAWEI MatePad Pro 12.2”, wyposażonych w rysik oraz aplikację GoPaint. To zaawansowane narzędzie do szkicowania, rysowania i malowania oferuje ponad 100 rodzajów pędzli, różne tekstury i szeroką gamę efektów.
Przeczytaj także:
Głównym celem projektu było sprawdzenie, czy tablet może zastąpić tradycyjny szkicownik, umożliwiając twórcom szybkie uchwycenie pomysłów w dowolnym miejscu – w kawiarni, na uczelni czy w plenerze. Jak się okazało, urządzenie nie tylko spełniło swoje zadanie, ale także poszerzyło możliwości twórcze studentów dzięki realistycznym narzędziom cyfrowym.
W ramach projektu powstały liczne cyfrowe szkice, obrazy oraz filmy poklatkowe prezentujące proces twórczy. Podsumowaniem inicjatywy była wystawa w przestrzeniach ASP, na której zaprezentowano aż 40 unikalnych prac.
Studenci nie tylko testowali sprzęt, ale także zgłaszali swoje uwagi i sugestie dotyczące jego funkcjonalności. Dzięki temu Huawei ma możliwość dalszego doskonalenia tabletów oraz aplikacji GoPaint, aby jeszcze lepiej odpowiadały na potrzeby artystów. Rozważane są również nowe funkcje dla aplikacji Huawei Notatki, które pozwolą na jej szersze zastosowanie, także w biznesie.
– Rysik działa płynnie, a aplikacja GoPaint jest niezwykle intuicyjna. Możliwość uzyskania efektów przypominających tradycyjne techniki, jak akwarela czy tusz, jest dla mnie dużym atutem – mówi Katarzyna Kułaga, uczestniczka projektu.
– Interfejs aplikacji i matowy ekran sprawiają, że praca na tablecie przypomina tradycyjne rysowanie, ale z dodatkowymi udogodnieniami cyfrowymi. Byłam pozytywnie zaskoczona – dodaje Weronika Kopczewska, studentka ASP.
Huawei planuje zaprezentować prace studentów na swoich kanałach w mediach społecznościowych. Współpraca ta otwiera przed młodymi artystami nowe możliwości i daje im dostęp do nowoczesnych technologii wspierających twórczość.
– MatePad Pro 12.2” i aplikacja GoPaint to świetne narzędzia dla artystów cyfrowych. Efekty pracy studentów pokazują, jak technologia może wspierać kreatywność. Wierzymy, że ta inicjatywa przyniesie kolejne ciekawe projekty – podsumowuje prof. dr hab. Piotr Welk z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie.
Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!
źródło: informacje prasowe
Komentarze [0]:Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu