Broken Life, przygodówka inspirowana przykrymi doświadczeniami związanymi z wojną w wersji demonstracyjnej

lubiegrac news Broken Life, przygodówka inspirowana przykrymi doświadczeniami
Broken Life, przygodówka inspirowana przykrymi doświadczeniami związanymi z wojną w wersji demonstracyjnejAgata Dudek | 9 lipca 2024, 19:00

Na platformie Steam można już sprawdzić w wersji demonstracyjnej przygodową grę typu point-and-click, której pomysł powstania powstał podczas bombardowania jego miasta. Gra odwołująca się do trwającej wojny w Ukrainie nosi tytuł Broken Life i można ją nie tylko dodawać do swojej listy życzeń na platformie Steam, ale także przetestować jej krótki fragment. 

Broken Life to gra niezależnego, ukraińskiego, solowego twórcy, od studia IKKOSAMA, który zaznacza, że przy tworzeniu swojego projektu korzystał z treści generowanych przez sztuczną inteligencję. Gra inspirowana jego doświadczeniami związanymi z wojną jest teraz możliwa do przetestowania w wersji demonstracyjnej. 

Zapoznaj się także z: Włatcy móch, serial animowany, który znają prawie wszyscy powraca

Broken Life to gra w klasycznym stylu znanym jako "wskaż i kliknij", stworzona w graficznym stylu 2D, z antropomorficznym bohaterem, kotem o ludzkich cechach, imieniem Leo. Scenariusz do owej przygodowej produkcji powstał w głowie Kostiantyna, czyli twórcy gry, gdy na jego miasto spadały bomby. Stworzenie gry było dla niego sposobem radzenia sobie z emocjami, depresją jakiej doświadczał, czy atakami paniki. 

Historia, jak już wspominałam skupia się na Leo. Jest to były żołnierz, który wraca do zniszczonego przez wojnę rodzinnego miasta. jest samotny i wyczerpany po latach wojny. Jest samotny, wyczerpany, musi sobie poradzić z żałobą i jakoś połączyć się z córką. Choć zadanie na początku nie wydaje się mu zbyt trudne, szybko okazuje się, że jego domostwo skrywa pewne tajemnice.

Przeczytaj również:

Gra oparta jest na narracji, opiera się na przykrych doświadczeniach, więc nie brakuje w niej smutku. Pełne udźwiękowienie głosowe wygenerowany przez sztuczną inteligencję finalnie, w pełnej wersji językowej obejmować ma także polski napisy. Demo nie jest dostępne w języku polskim. Gra opiera się na znaczących wyborach, które kształtują rozgrywkę. Nie brakuje w niej zagadek, mniej czy bardziej trudnych. Nie tylko są dodatkiem do gry, ale i rozwijają narrację. 

Gra zmierza na komputery osobiste, na platformę Steam. Data premiery nie została ogłoszona. 

Karta Steam

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

1234567
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners