Agata Dudek | 23 grudnia 2022, 08:00
Chłopi, kulisy powstawania najnowszego filmu nominowanych do Oscara Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, jednaj z najbardziej oczekiwanych premier 2023 roku.
Chłopi, jedna z wyczekiwanych premier zbliżającego się roku, ekranizacja powieści Reymonta, z powodu wielu problemów była ze swoją premierę przesuwana w czasie. Dziś twórcy chcą opowiedzieć widzom proces powstania filmu, i przyczyny tegoż opóźnienia.
Zapoznaj się również z: Wyciekł fragment rozgrywki Assassin's Creed Jade! Ta produkcja Ubisoftu przeznaczona jest wyłącznie na urządzenia mobilne
Fabuła filmu Chłopi, kolejnej wykonanej w malowanym stylu produkcji animowanej od BreakThru Films, twórców oscarowego Twojego Vincenta, jest ekranizacją powieści Chłopi Władysława Reymonta. Jest to produkcji przedstawiająca wierną ekranizację opowieści, skupiając się na opowieści o rodzinie Borynów mieszkających we wsi Lipca, powieści nagrodzonej literacką Nagrodą Nobla. Film zrealizowany jest w podobnej technice jak poprzednie dzieło studia.
Technika, którą wybraliśmy, jest trudna i bardziej czasochłonna niż w przypadku „Twojego Vincenta”. Mamy w filmie dużo dynamicznych ujęć i grupowych scen. Jednak rezultat, który osiągamy przerasta nasze oczekiwania. Po dwuletniej pracy widzimy, że przeniesienie malarstwa inspirowanego Młodą Polską na duży ekran daje spektakularny efekt. – opowiada o kulisach malowania Piotr Dominiak, dyrektor artystyczny studia BreakThru Films.
Chłopi to najnowszy film w reżyserii nominowanych do Oscara Doroty Kobieli i Hugh Welchmana.
Przeczytaj również: Chłopi, zakończyły się zdjęcia do adaptacji noblowskiej powieści Stanisława Reymonta. Pierwszy etap twórcy mają za sobą
W filmie występują m.in. Małgorzata Kożuchowska (Gierek, Krime Story. Love Story), Sonia Bohosiewicz (Inni ludzie, Zieja), Maciej Musiał (Klangor, 1899), Dorota Stalińska (Koniec świata czyli Kogel Mogel 4, Uwierz w Mikołaja), Julia Wieniawa (W lesie dziś nie zaśnie nikt 2, Small World), Kamila Urzędowska (Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa), Robert Gulaczyk (Mecenas She-Hulk), Mirosław Baka (Miłość do kwadratu) oraz Ewa Kasprzyk (Rodzina na maxa, Ślub doskonały).
Chłopi to film, który miał zadebiutować w 2022 roku, ale na przeszkodzie twórcom stanęło wiele problemów. Zdjęcia do Chłopów rozpoczęły się w 2020, latem BreakThru Films było pierwszym studiem, które powróciło do pracy po pandemii. Grupa ok. 70 artystów w studiach w Sopocie oraz Litwie, Serbii i Ukrainie. Dwa razy przerywano prace na planie z powodu koronawirusa. Proces malowania stał się zatem bardziej pracochłonny niż zakładano.
Na przeszkodzie nieoczekiwania stanęła także wojna w Ukrainie. Studio w Kijowie zostało zamknięte, a gdy malarki bezpiecznie dotarły do Polski, pracę rozpoczęto. Ale nie wszyscy artyści mogli dotrzeć do naszego kraju. W sierpniu 2022 roku BreakThru Films postanowiło ponownie uruchomić kijowskie studio, zapewniając tym samym pracę 15 malarzom i pracownikom.
Przeczytaj również: Teściowie 2, hitowa komedia powraca. Są pierwsze zdjęcia z filmu i wstępna data premiery
Kolejna fala bombardowań w październiku, spowodowała przerwy w dostawach prądu. Spadki temperatur zaś pracę w bardzo trudnych warunkach. BreakThru Films rozpoczęło kampanię na Kickstarterze, której celem jest pilne zebranie środków na zakup agregatu prądu, który przywróci artystom możliwość i komfort pracy.
Na obecnym etapie produkcji nie jesteśmy w stanie pokryć kosztów zakupu i transportu agregatu. Chcielibyśmy natomiast przekazać sześć obrazów z filmu jako nagrody w kampanii, są to pierwsze obrazy z „Chłopów" na rynku. Zajrzyjcie na stronę Kickstartera, dzielcie się tym newsem i pomóżcie nam zdobyć agregat dla naszych artystów na święta. - zachęca Sean Bobbitt, producent „Chłopów”.
Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!
źródło: Informacja prasowa
Komentarze [0]:Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu