Cyfrowe przedmioty, realne pieniądze - Czyli jak wyciągnąć pieniądze ze skórek w Counter-Strike: Global Offensive

lubiegrac publicystyka Cyfrowe przedmioty, realne pieniądze - Czyli jak wyciągnąć
Cyfrowe przedmioty, realne pieniądze - Czyli jak wyciągnąć pieniądze ze skórek w Counter-Strike: Global Offensive



Tamer Adas | 19 kwietnia 2021, 22:50

Niezależnie od tego, czy jesteś niedzielnym graczem Counter-Strike: Global Offensive, który akurat podczas rozgrywki trafił na coś ciekawszego niż skórka podstawowej jakości, czy grasz w CSa zawzięcie i masz cały ekwipunek skórek o różnej rzadkości, informacje o możliwości spieniężenia skinów przyda się tak samo. Spójrzmy więc dzisiaj na CS:GO pragmatycznie i sprawdźmy metody zmonetyzowania swoich cyfrowych nagród!

Steam i jego portfel

Warto zacząć od zrozumienia Rynku Społeczności Steam i tego jak funkcjonują płatności na tej platformie. Początkowo Steam udostępniał tylko swój sklep, w którym można było kupować nowe produkcje. Już na tamtym etapie wprowadzono Portfel Steam Wallet, który przekształca wpłacone pieniądze w wewnętrzną, cyfrową walutę Steama o równowartości dolara. W następnych latach zaczęto dodawać nowe funkcjonalności.

Podczas gdy Rynek Społeczności pozwala graczom handlować przedmiotami, a platforma firmy Valve obsługuje różne światowe waluty, jednokierunkowe wpłaty na Portfel Steam stały się zmorą entuzjastów półotwartego rynku Steam, którym brakuje swobodnego operowania walutą. Dlaczego?

Środki Portfela Steam nie mogą zostać wypłacone. Można ich użyć w Sklepie Steam aby kupić gry i inne programy, lub na Rynku Społeczności Steam, który pozwala kupić cyfrowe przedmioty do gier od innych graczy. I to by było na tyle, gdyby nie...

Zewnętrzne strony

Na pierwszy rzut oka można mieć wątpliwość co do tej nazwy, ale jest to zbiorcza nazwa na wszystkie te strony, które działają poza siecią zarządzaną przez Valve. Wliczają się w to wszelkie udogodnienia i usługi uzupełniające Steam, w tym rynki operujące na macierzy Steam, ale zapewniające inny interfejs obsługi i dodatkowe funkcjonalności. 

Jako że Valve udostępnia otwarcie klucz API Steam, możliwe jest tworzenie systemów i aplikacji, które automatyzują handel przy użyciu kont Steam. To oznacza, że zewnętrzni pośrednicy mogą poniekąd rozszerzyć możliwości Rynku Społeczności Steam.

Choć wymiana przedmiotów między kontami nie wiąże się z dodatkowymi opłatami dla Steam, operatorzy stron zewnętrznych mogą żądać dodatkowych opłat za swoje usługi, ale jest to sprawa bardzo indywidualna. Kiedy pierwsze takie usługi pojawiły się w sieci, opłaty były często dość wysokie, a operatorzy zarabiali na tych użytkownikach, którzy szukali innowacji. Obecnie konkurencja w zakresie tych usług jest tak duża, że wszelkie dodatkowe opłaty są zbijane na tyle nisko, by pozwoliły utrzymać infrastrukturę, ale dalej stanowiły atrakcyjną ofertę wśród dostępnych propozycji.

Skiny jako waluta

Skinami można też płacić za inne dobra i usługi, i to niekoniecznie w formie barteru. Oczywiście, można dowolnie wymieniać się z innymi użytkownikami bez względu na rynkową wartość przedmiotów, ale tu konkretnie chcemy powiedzieć o przypadkach, w których ekwipunek Steam można potraktować jako eportfel.

Tego typu usługi nie są popularne, ale mają coraz więcej swoich fanów, co odzwierciedla fakt, że na sieci dostępne są co najmniej trzy takie usługi.

Dwie z nich, SkinPay i Pay.Skins.Cash, weszły odważnie w światowy rynek rozrywki, udostępniając klucze API, które pozwalają na bezproblemową integrację wielu systemów płatniczych ze zautomatyzowanym protokołem depozytu skórek, otwierając graczom całe spektrum możliwości, by przekształcić nagrody za cyfrowe wysiłki w pieniądze.

Dziś, rynek zewnętrznych platform do monetyzacji dóbr cyfrowych z gier dojrzał do etapu, w którym o uwagę zainteresowanego gracza zabiegają różnorodne, w pełni rozwinięte rozwiązania. Mocnym polskim akcentem jest tu z pewnością Skinwallet, właściciel dwóch platform do handlu skórkami z CS:GO oferując różne rozwiązania. Skinwallet Instant to usługa idealna dla zwykłych graczy chcących przekuć swoje wirtualne przedmioty w gotówkę i natychmiastowo ją wypłacić, podczas gdy Skinwallet Market, platforma dla bardziej doświadczonych handlarzy, jest dedykowanym rynkiem na którym użytkownik może zarówno sprzedawać jak i kupować przedmioty.

Gotówka za skórki

Niektóre strony zewnętrzne pozwalają użytkownikom Steam dokonać zbiorowego depozytu, co oznacza, że można sprzedać wiele skinów naraz poprzez przekazanie ich botom handlowym usługi. Aby tego dokonać, potrzebne jest niezablokowane konto Steam oraz określenie metody płatności.

Zakres metod płatności zależy od konkretnej usługi, ale sięga od popularnych dostawców, takich jak PayPal, Qiwi, czy tradycyjne przelewy bankowe, do bardziej wyszukanych i kontrowersyjnych, jak bitcoiny czy inne kryptowaluty.

Zainteresowani sprzedażą skinów w tym modelu powinni w szczególności sprawdzić te usługi, które udostępniają systemy płatnicze pozwalające przetwarzać dalej przekaz pieniężny przez inne, bardziej szczegółowe metody płatności. Przykładem takiego systemu jest Tipalti, które pozwala samo z siebie obsłużyć parę innych, często regionalnych możliwości przekazywania gotówki. Nawet jeżeli oznacza to dodatkowe opłaty dla pośredników, elastyczność tego rozwiązania pozwoli na dostosowanie wypłaty pod swoje możliwości – może w Polsce nie mamy z tym większego problemu, ale jest wiele krajów, które mają ograniczony dostęp do popularnych usług takich jak Paypal.

Skiny na szali?

Niestety, warto też wspomnieć, że klucz API Steam jest czasem stosowany, by wykorzystać ludzką naiwność. Oprócz legalnie działających podmiotów zewnętrznych wobec Valve, istnieje mrowie stron hazardowych i kasyn online, które korzystają z przedmiotów CS:GO, Dota 2 i innych gier używających Ekwipunku Steam jako wpłaty.

Choć obiecują one łatwą wygraną i wielkie zyski, szanse nigdy nie są po stronie gracza i przez większość czasu tracisz zamiast wygrywać. To zrozumiałe, że niektórych może kręcić ten dreszczyk emocji, ale istnieją dużo bezpieczniejsze i pewniejsze metody monetyzacji swojego growego ekwipunku.

Realne możliwości

Użytkownicy Steam, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, powinni zaufać zewnętrznym usługom, które wyraźnie dbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników i mają jasno określone procedury postępowania. Wolny dostęp do Steam API sprawia, że ciężko jest jego dostawcy pilnować uczciwości każdego jednego podmiotu, który się do niego podłącza. Uznane rynki i serwisy będą zawsze jednak bardzo transparentne w kwestii warunków finansowych i środków bezpieczeństwa.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners