Eneida Games, z trzema grami, Don't Be Afraid 2, Ada: Tainted Soil i Kanashimi: Path of Samura i nowym projektem

lubiegrac news Eneida Games, z trzema grami, Don't Be Afraid 2, Ada: Tainted
Eneida Games, z trzema grami, Don't Be Afraid 2, Ada: Tainted Soil i Kanashimi: Path of Samura i nowym projektemAgata Dudek | 12 stycznia 2024, 19:00

Rodzime, warszawskie studio, firma notowana na giełdzie, Eneida Games, ogłosiła niedawno aż trzy nowe projekty, Don't Be Afraid 2, Ada: Tainted Soil i Kanashimi: Path of Samura. Jednocześnie firma rozpoczyna nowy rozdział, nie tylko ze wspomnianymi grami, ale także z zupełnie nowym projektem.

Eneida Games rozpoczyna nowy rozdział swojej działalności. Warszawska spółka, notowana na giełdzie zapowiada aż trzy nowe projekty, których tytuły już poznaliśmy. Jednocześnie prezentuje pewien zupełnie nowy projekt, obecnie w preprodukcji, o roboczym tytule "Trygław". Co wiemy na temat nadchodzącym gier i kiedy możemy się ich spodziewać? 

Zapoznaj się także z: Mothers' Instinct, miłość matki w mrocznej odsłonie na zwiastunie nowego thrillera

Warszawskie studio Eneida Games S.A. podczas inauguracyjnej konferencji inwestorskiej, którą poprowadził doradca prezesa ds. PR i IR, Michał Pietrzkiewicz, zaprezentował zwiastuny oraz szczegóły trzech gier, nad którymi obecnie pracują . A są to Don't Be Afraid 2, czyli kontynuacja Don't Be Afraid, Ada: Tainted Soil, oraz Kanashimi: Path of Samurai. Dwie pierwsze planowane są na ten rok, na pierwszy jego kwartał. 

Deweloperzy pracują także nad nowym projektem, największym w historii wyzwaniem, gra pod roboczą nazwą "Trygław," której szacunkowy budżet będzie wyższy niż budżety trzech wcześniej wymienionych produkcji razem wziętych. Będzie to tym razem strategia osadzona w mitologii słowiańskiej, a jej premiera przewidziana jest na przełom 2025 i 2026 roku. 

Przeczytaj również:

 

Teraz przed nami nowy etap w historii spółki. Zarząd Eneida Games deklaruje pełną determinację do wprowadzenia jej na nowe tory, skupiając się na odbudowie reputacji poprzez solidną jakość i pasję do tworzenia gier. Chociaż nasze plany nie zakładają radykalnej zmiany konwencji czy rewolucji w branży gier, to jednak jesteśmy zdecydowani, by  dostarczyć produkty oparte na bezwzględnie solidnej jakości oraz autentycznej pasji twórczej  – opowiada Michał Rudowski, prezes zarządu Eneida Games.

Don't Be Afraid 2 to kontynuacja emocjonującego horroru psychologicznego, w którym gracze wcielali się w postać dziecka zamkniętego w domu pełnym tajemniczych zagadek i przerażających istot. Natomiast “Ada: Tainted Soil" to fascynująca gra z pogranicza przygodówki i platformówki, w której gracze wcielają się w postać tytułowej Ady, odkrywając magiczny świat pełen zagadek, przygód i niezwykłych stworzeń. Obydwie produkcje tworzone są na PC i konsole, i zadebiutują w pierwszej połowie tego roku – mówi prezes. 

Gry zmierzają na  komputery osobiste i konsolę w pierwszej połowie 2024 roku. 

Strona studia Eneida Games

Eneida Games S.A. jest firmą notowaną na giełdzie NewConnect.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

123
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners