Które mapy były najpopularniejsze w CS:GO w 2021 roku?

lubiegrac news Które mapy były najpopularniejsze w CS:GO w 2021 roku?
Które mapy były najpopularniejsze w CS:GO w 2021 roku?



Tamer Adas | 2 kwietnia 2021, 12:00

Każda mapa w dowolnej grze multiplayer, podobnie jak wszystkie gry wydane w historii, ma swój określony lifespan. Im bardziej trafne decyzje projektantów na bazie tworzenia danej mapy, tym dłużej gracze będą z niej korzystać. Z drugiej strony, jeśli dana mapa nie wyróżnia się w jakikolwiek sposób, prawdopodobnie będzie o wiele rzadziej wybierana podczas amatorskich czy profesjonalnych rozgrywek. Każdy rok przynosi w tej materii nowe trendy. Jakie są zatem najczęściej wybierane mapy w CS:GO? 

Czym powinna charakteryzować się dobra mapa?

Odpowiednio skonstruowana mapa powinna położyć nacisk na kilka elementów, które mają bezpośrednie przełożenie na rozgrywkę. Pierwszym z nich jest odpowiednie zarządzanie przestrzenią — musi zostać zachowany balans pomiędzy przestrzeniami otwartymi a wąskimi korytarzami czy schodami. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie zróżnicowanych strategii dla obu drużyn.

Po drugie, odpowiednie ulokowanie respów. Przy wnikliwej analizie schematów map łatwo zauważyć, że punkty te są ulokowane dla obu drużyn najczęściej na zasadzie symetrii względem środka mapy. Rozwiązanie to jest stosowane po to, żeby nie doszło zbyt szybko do wymiany ognia. Obie drużyny muszą wykonać odpowiednią ilość pracy zespołowej oraz podjąć pewne ryzyko podczas przemieszczania się w obrębie mapy.

Ostatnią cechą dobrze skonstruowanej mapy CS GO są odpowiednio zbalansowane metody dostania się do stref detonacji. Warto, by było ich co najmniej kilka, dzięki czemu rozgrywka (zwłaszcza w późniejszych częściach rundy) staje się o wiele bardziej dynamiczna (zakładając, że gramy np. w trybie uproszczonym lub turniejowym, gdzie jest to najbardziej istotne).

Na dobry początek: mapa treningowa. Aim Botz — Training

Jest to jedna z najsłynniejszych map treningowych w grze, a jednocześnie nie została zaprojektowana przez Valve — dokonał tego niejaki „uLLeticaL”, dzięki któremu każdy gracz może cieszyć się małą areną o dużych możliwościach kontrolowania botów. Znajdziemy tu najróżniejsze tryby i możliwości treningowe, w ramach których można wydajnie trenować władanie każdym rodzajem broni.

Alternatywnymi propozycjami do treningu mogą być takie produkcje, jak training_aim_csgo2 stworzona przez użytkownika „pizza” lub Fast Aim / Reflex Training z warsztatu usera o nicku yolokas. Pamiętajmy, że oklepane powiedzenie „trening czyni mistrza” jest równie wysłużone co prawdziwe, i dotyczy esportu w równym stopniu co bardziej tradycyjnych dyscyplin.

Klasyk nad klasykami — Dust oraz Dust II

Prawdopodobnie wiele osób, które nigdy nawet przez chwilę nie zagrały w CS:GO, mogły słyszeć lub w jakichś okolicznościach zobaczyć tę mapę. Wspomniany powyżej balans został w niej zachowany pod każdym względem — przemyślany dostęp do stref detonacji, nacisk na symetrię względem centralnego punktu oraz nieustające poprawki wzmagające walory mapy… To tylko niektóre z cech, które można przypisać Dust II. Jest stałym elementem gry zarówno w trybie Deathmatch, jak i Uproszczonym.

Mirage — popularny wybór wielu graczy

Jeśli lubisz grać w trybie Uproszczonym lub Turniejowym, prawdopodobnie znasz tę mapę jak własną kieszeń. Ze wszystkich map CS:GO wyróżnia się prostotą, dość ciasną zabudową i relatywnie niewielką liczbą bardziej „otwartych” przestrzeni, a także aż trzema wejściami do każdej ze stref detonacji. Daje to ogromne możliwości wypracowywania odpowiedniej strategii, a także podwyższa adrenalinę gry — zwłaszcza we wspomnianym wcześniej late-game.

Inferno — kolejny znany i nieśmiertelny klasyk

Gra w kółko i krzyżyk, włoskie budownictwo i banan… Między innymi takie cechy ma kultowe Inferno, którego pierwowzór został zaprojektowany jeszcze w 1999 roku. Wspomniany banan jest nazwą drogi, która prowadzi do bombsite’u B, której kształt delikatnie przypomina banana. Mapa ta może być sporym polem do popisu dla snajperów ze względu na charakter zabudowy (posiada dwa środki oraz apartamenty z balkonem). Dzięki takiemu zróżnicowaniu terenu każda drużyna będzie mogła rozwinąć indywidualną strategię, która zapewni jej zwycięstwo.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners