Microsoft wypuścił kolejną aktualizację dla Xboksa. Nowe funkcje mają być przyjazne dla środowiska i pozwolić graczom zaoszczędzić pieniądze

lubiegrac newsy hardware Microsoft wypuścił kolejną aktualizację dla Xboksa.
Microsoft wypuścił kolejną aktualizację dla Xboksa. Nowe funkcje mają być przyjazne dla środowiska i pozwolić graczom zaoszczędzić pieniądzeMaciej Gaffke | 16 lutego 2023, 15:00

Niedawno Microsoft wypuścił nową aktualizację, o której już wcześniej informował. Dzięki niej konsola ma mieć mniejszy wpływ na środowisko, a sami gracze powinni zaoszczędzić w ten sposób prąd oraz pieniądze.

Na stronie Xboksa pojawił się artykuł, który wyjaśnia wprowadzone zmiany. Autor podkreśla, że Xbox stał się pierwszą konsolą, która uwzględnia emisję dwutlenku węgla. Na czym dokładnie ma polegać ta zmiana, pozytywnie wpływająca na środowisko?

Zapoznaj się także z: Nowe tytuły zawitały dla posiadaczy płatnego abonamentu Xbox Game Pass! W ciekawego możemy zagrać?

Po pierwsze: jeżeli konsola będzie podłączona do internetu i zyska dostęp do lokalnych danych o emisyjności dwutlenku węgla, to sama zaplanuje na noc wszystkie aktualizacje. Taka opcja ma pozwolić na oszczędność pieniędzy graczy. Ustawienie funkcji Shutdown na konsoli podobno zmniejszy zużycie energii aż 20-krotnie.

Microsoft wprowadził także zmianę polegającą na ustawieniu jednolitego tła zamiast grafiki gry. Po najechaniu na konkretny kafelek w menu głównym w tle zawsze pojawiała się powiększona grafika produkcji. Od teraz gracze będą mogli wybrać jednolity kolor zamiast niej, aby się nie rozpraszać.

Przeczytaj również: Winter Survival otrzymał prolog, Pharaoh: A New Era zadebiutowało, tak jak OPPO Find N2 Flip! - Krótkie Info

Następną zmianą jest także ustawienie w aplikacji Google Home pilota konsoli. Dzięki temu gracze mogą sterować Xboksem bezpośrednio ze swojego smartfona. Ma to pomóc w przedłużeniu żywotności baterii w kontrolerze.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://news.xbox.com/en-us/2023/02/15/xbox-february-update-out-now/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners