Prace nad Wiedźminem 4 prowadzi już przeszło 400 deweloperów. Co z innymi projektami CD Projektu?

lubiegrac giełda Prace nad Wiedźminem 4 prowadzi już przeszło 400 deweloperów
Prace nad Wiedźminem 4 prowadzi już przeszło 400 deweloperów. Co z innymi projektami CD Projektu?Tamer Adas | 29 marca 2024, 06:00

Cała Grupa CD Projekt zdecydowała się podsumować swoje działania w 2023 roku, skupiając się między innymi na poczynaniach oddziału RED. Ten już w zdecydowanej większości pracowników skupia się na rozwoju nowego Wiedźmina. Ile osób rozwija pozostałe projekty?

CD Projekt RED w chwili obecnej liczy aktywnych 627 deweloperów, pośród których aż 403 koncentruje swoje działania na procesie przygotowania kolejnego Wiedźmina. Za pozostałe projekty, w tym dalej wspieranego Cyberpunka 2077 odpowiada często kilkanaście i nieco więcej osób.

Amerykańskie oddział w chwili obecnej liczą 47 pracowników, którzy realizują zadania w ramach fazy koncepcyjnej. Wraz z kolejnymi działaniami ma dochodzić do regularnego powiększania zespołu deweloperskiego, odpowiedzialnego obecnie właśnie za markę Cyberpunk.

Zapoznaj się też z:

 

Przy Projekcie Sirius na ten moment czuwa 37 osób, natomiast nad nową, dotychczas nie znaną marką prace prowadzi głównie 20-osobowy zespołów. Pomiędzy nimi operuje skład 95 osób, odpowiedzialny między innymi za testy, gromadzenie i wykorzystywanie danych oraz rozwój narzędzi sztucznej inteligencji.

Spółka w minionych dwunastu miesiącach uzyskała ze sprzedaży 1 230 milionów złotych przychodów, co przełożyło się na 481 milionów złotych zysku, stanowiąc wzrost o odpowiednio 29 i 39%. W związku z tymi danymi zarząd rekomenduje aż 100 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na dywidendę.

Zapraszamy również do: Gry w świecie Wiedźmińskim przybiorą na sile w przyszłych latach. Jak jednak ukształtowało się to grono dotychczas?

Uczciwie należy zauważyć, że powyższe dane pokrywają się z wcześniej zarysowanym planem rozwoju dla całego studia, które powoli przygotowywać się będzie do ujawnienia kolejnego Wiedźmina, względem niego oczekiwania będą bardzo wysokie, zatem i presja może się powiększyć.

Grupa CD Projekt S.A. krok po kroku będzie dążyć do zmiany swojego modelu ogólnego funkcjonowania, pytanie jednak brzmi, jak to faktycznie będzie się prezentować na końcowych etapach produkcji, gdy czas goni, napięcie rośnie, a widmo crunchu ponownie się pojawi na horyzoncie...

Wiedźmin 4 (tytuł roboczy) nie ma daty premiery.

CD Projekt RED (w ramach Grupy CD Projekt) jest jedną z największych notowanych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych w prestiżowym segmencie WIG20. Spółka należy również do dedykowanego indexu WIG.GAMES.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/two-thirds-of-cd-projekt-developers-are-now-working-on-the-witcher-4-reaching-its-target-staff-size/ https://www.cdprojekt.com/en/media/news/cd-projekt-looks-back-at-2023/

Komentarze [2]:
avatar redaktor
dodano: 2024-03-29 08:48:38

Ehh wychodzi po 1zł na akcje, zbyt wiele to nie jest.

avatar redaktor
dodano: 2024-03-29 08:46:50

No to dziś akcje w góre. Ciekawe ile zł wypadnie na jedną akcje :)

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners