Reklama

Legenda

Agatha Christie: the ABC Murders to przygodówka typu point and click, której fabuła oparta jest o kryminalną powieść Agathy Christie. Gra autorstwa Microids / Artefacts Studios.
 
W grze przejmujemy kontrolę nad Herkulesem Poirot, osobnikiem pewnym siebie, zadufanym i nieco ekscentrycznym. Nasz protagonista, otrzymuje pewnego dnia list od przyszłego, potencjalnego zbrodniarza, który oświadcza, że 21 dnia tego miesiąca dokona pierwszej zbrodni, rzucając Herkulesowi swoiste wyzwanie. Swoją złowieszczą wiadomość,  podpisuje skrótem ABC, twierdząc, że będzie mordował w porządku alfabetycznym. Wkrótce groźba zostaje przez zbrodniarza wypełniona, pojawia się pierwsze ciało i kolejne. Detektywowi nie pozostaje nic innego jak zająć się sprawą, złapać mordercę i tym samym zakończyć serię morderstw.
 
Agatha Christie: the ABC Murders - recenzja
 
 
W Agatha Christie: the ABC Murders zajmujemy się klasycznymi rozwiązaniami przygodowymi, eksploracją, rozmową, zbieraniem i wykorzystywaniem przedmiotów, ale i czysto detektywistycznymi zadaniami. 
 
Zanim zacznę opisywać kolejne etapy gry, krótka informacja. Przygodówka ta, podzielona jest na cztery rozdziały, w których pokierujemy detektywem Herkulesem Poirot. Podczas rozgrywki zbieramy punkty "ego". Maksymalna ilość ich, to 600. Przyznawane są one za odpowiednio przeprowadzone przesłuchanie, rozwiązaną zagadkę, czy też prawidłową odpowiedź na pytania Herkulesa w zakładce "Szare komórki". Podczas gry, otrzymujemy także trofea, których jest kilkadziesiąt. Aby zdobyć je wszystkie, trzeba przejść grę kilka razy, bowiem niektóre z nich wzajemnie się wykluczają. 
 
Istotne elementy zostały w grze odpowiednio oznaczone:
 
- zebrane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;
- obserwacja - kolor niebieski;
- zadania, zagadki i tym podobne czynności - pogubienie;
- osiągnięcia - pogrubienie, kolor zielony;
- punkty ego - pogrubienie, kolor pomarańczowy;
- szare komórki - kolor oliwkowy 
 
Miłej gry! 
Reklama