Herosi vs Horrory - Co to jest RPG? Gry fabularne od podstaw

lubiegrac poradniki Co to jest RPG? Gry fabularne od podstaw Herosi vs Horrory - Co to jest RPG? Gry fabularne od podstawautor:redaktor

"Heroes vs Horrors" to gra fabularna osadzona w nowym uniwersum gdzie, gracze wcielają się w role superbohaterów, którzy mają walczyć z Horrorami z kosmosu, które zaatakowały ziemie.

Na tę chwilę trwa zbiórka na wydanie podręcznika głównego. Jeżeli chcesz wesprzeć ten projekt zapraszamy na stronę https://wspieram.to/herosi

herosi-wspieram-to 

 


 

Zarys fabularny

Od wieków żyjący na Plutonie obcy w tajemnicy obserwowali rozwój ludzkości. Kiedy ta zaczęła podbijać kosmos, obcy poczuli się zagrożeni i postanowili zniszczyć ludzką cywilizację. Wysłali na Ziemię zarodniki, które zmieniły ekosystem planety, tworząc abominacje i potwory, żyjące w najdzikszych zakątkach Ziemi.

Jednakże nie wszystko poszło zgodnie z planem obcych. W wyniku transformacji, część ludzi odkryła w sobie nadnaturalne moce, które umożliwiły im stanie się pierwszymi Herosami. W końcu doszło do bezpośredniego ataku Kreatorów, którzy otworzyli na Ziemi dziesiątki wyrw do obcych przestrzeni, z których zaczęły wychodzić plugawe istoty o bluźnierczych kształtach.

Herosi stanęli do walki, dzięki czemu udało się odepchnąć flotę obcych z ziemskiej orbity oraz zabić lub odesłać większość plugastwa, które przedostało się przez wyrwy. Niestety, wojna wciąż trwa, a ludzkość musi stawić czoła kolejnym atakom abominacji na wschodnim wybrzeżu Azji, w Australii oraz ze strony Kultu Lovecrafta, będącego przykrywką dla sług Kreatorów. Jednakże Herosi wciąż walczą, korzystając z pomocy symbiontów, chimery, mistyków i czarodziejów, aby obronić ludzkość przed zagładą.

Mimo że supermoce otrzymało wiele ludzi, nie każdy z nich wykorzystuje je dla dobra innych. Wśród posiadaczy nadnaturalnych mocy są kryminaliści, którzy chcą zdobyć bogactwo, władzę i osiągnąć egoistyczne cele. Walka z nimi to kolejne wyzwanie, które Herosi muszą pokonać. Dlatego, aby stać się Herosem, nie potrzeba pochodzenia, ale serca oraz skłonności do wielkich poświęceń i brania na siebie ciężaru walki w obronie ludzkości.

Mechanika

W HvH system oparty jest na nowatorskim systemie autorstwa Artura Szymały opartym o rzut dwoma kości. Wcześniej system ten został użyty z powodzeniem również w grze Midguard.  Dodatkowo system ten został rozbudowany o specjalne karty, które mają dać możliwość używania super mocy przez naszych bohaterów.

Dzięki systemowi zasobów i możliwości przesunięć, które w tej mechanice są kluczowe, gra jest bardziej dynamiczna i decyzyjna dla graczy. Podejście nowej mechaniki opracowanej przez Artura jest bardzo odmienne w stosunku do znanych systemów Warhammer czy D&D, ale nowoczesne podejście do tematu przez autora pozwala inaczej podejść do rozgrywki. Mechanika ta jest bardzo łatwo adoptowana przez nowych graczy, dzięki czemu powiększa zainteresowanie samym tytułem.

Postacie dostępne w podręczniku Demo

W podręczniku DEMO dostępny za darmo. Mamy do dyspozycji 5 archetypów postaci cyborga, chimerę, ezoteryka, symbiot, superżołnierz. Każdy z typu bohaterów ma własną historię powstania i jest bardzo powiązany z wydarzeniami na świecie. Dzięki takiej, prezentacji bohaterów, łatwiej graczom wskoczy w świat i wir akcji.

W podręczniku głowny, archetypów postaci powinno być więcej i dać jeszcze większy wachlarz możliwości graczom. Poniżej prezentujemy stronę z podręcznika z bohaterami.

herosi 

Podręcznik do Herosi vs Horrory

Podręcznik demo jest dostępny za darmo dla każdego użytkownika usługi drivethru, która również jest za damo. Tutaj link do produkcji https://www.drivethrurpg.com/product/415140/Herosi-vs-Horrory-Demo

 

 

 

Komentarze :
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners