Age of Wonders: Planetfall to nowa produkcja Triumph Studios i Paradox Interactive osadzona w popularnej także obecnie serii Age of Wonders.
Tym razem jednak dla odmiany zabierzemy siÄ™ w odległą przyszÅ‚ość, gdzie również na nas bÄ™dzie czekać wiele przygód oraz atrakcji. Pierwszy zwiastun zasugerowaÅ‚ nam, że w kosmosie pojawi siÄ™ zjawisko przybycia Planetfall, czym prawdopodobnie bÄ™dzie potężna frakcja zagrażajÄ…ca porzÄ…dkowi wszechÅ›wiata. Do walki o dominacji stanie kilka grup, wÅ›ród których znajdziemy kosmiczne amazonki dojeżdżajÄ…ce dinozaury, kosmicznych bojowników porzÄ…dku, a nawet zombie-cyborgi!
Zapomnieć nie sposób także o pozostaÅ‚oÅ›ciach dawnych cywilizacji, które w dalszym ciÄ…gu posiadajÄ… wiele rozwiÄ…zaÅ„ do przywrócenia lub udoskonalenia oraz wykorzystania w akcji. To wszystko bÄ™dziemy mogli sprawdzić zarówno w klasycznej kampanii fabularnej jak również w dowolnych trybach rozgrywki.

Rozgrywka po raz kolejny pozwoli graczom na doÅ›wiadczenie wielu znakomitych sesji w ramach formuÅ‚y 4X, dziÄ™ki czemu bÄ™dziemy musieli rozwijać oraz rozszerzać nasze paÅ„stwo o kolejne terytoria przy okazji zdajÄ…c o wszystkie pozostaÅ‚e aspekty dziaÅ‚ania tego typu struktury. Gracze po raz kolejny bÄ™dÄ… mogli pobawić siÄ™ w zdobywanie terytoriów, pozyskiwanie zasobów, odkrywanie nowych technologii oraz rozwiÄ…zaÅ„ technicznych, które pozwolÄ… nam uzyskać przewagÄ™ nad innymi frakcjami.
Kolorowy i żywy Å›wiat fantasy udaÅ‚o siÄ™ połączyć z futurystycznÄ… stylistykÄ… oraz obiektami, które bÄ™dziemy mogli wykorzystać do eksploracji i poznawania wielu tajemnic. Wysokiej jakoÅ›ci mapa zawierać bÄ™dzie sporo interesujÄ…cych oraz Å›licznych miejsc, które bÄ™dziemy mogli zdobyć lub zagospodarować, a do tego dochodzi także sporo szczegóÅ‚ów oraz Å›licznych animacji w trakcie interakcji i nie tylko.
Age of Wonders: Planetfall miało premierę 6 sierpnia 2019 roku.
Age of Wonders: Planetfall - komentarze (0):