dodano: 2020-10-26 18:00:01
ANDIOSPC

Champy the Useless Vampire, klasyczna przygodówka z kampanią finansową na Kickstarterze i wersję demonstracyjną

Autor: agusia16
Gra: Champy the Useless Vampire
Tagi: Champy the Useless Vampire,przygodówka,przygodowe,klasyczna przygodówka,point and click,wersja demo,wersja demonstracyjna,demo,demo na itch.io,strona itch.io,kickstarter,Drakula,hrabia Drakula,łamiglówki,zagadki logiczne,humor,gra ręcznie malowana,2D,ręcznie rysowana gra przygodowa
Champy the Useless Vampire, klasyczna przygodówka z kampanią finansową na Kickstarterze i wersję demonstracyjną
0

Champy the Useless Vampire, klasyczna przygodówka od studia True Ascension z kampanią finansową na Kickstarterze i wersję demonstracyjną do sprawdzenia. 
 
Kolejna klasyczna przygodówka liczy na wsparcie graczy na platformie Kickstarter, zachęcając jednocześnie do sprawdzenia wersji demonstracyjnej, do pobrania za pośrednictwem platformy itch.io. Tą grę jest Champy the Useless Vampire szwedzkiego studia True Ascension.
 
Przeczytaj również: Syberia: The World Before - Prologue - wrażenia z wersji demonstracyjnej czwartej odsłony cyklu. Międzyczasowa, klasyczna i zupełnie inna
 
Champy the Useless Vampire to jak wspomniałam klasyczna gra przygodowa typu point and click, rozgrywająca się w świecie wampirów, a dokładniej samego Drakuli. Jest to gra wykonana w starym stylu, klasyczna produkcja 2D, ręcznie rysowana, wypełniona, jak wspominają jej twórcy, dobrą atmosferą i mnóstwem ciekawych łamigłówek
 
W grze przenosimy się w świat Drakuli, który stracił swoją nieśmiertelność, ale i swoją moc. Przeżywa w takiej bezsilności długie lata i wszystko wskazuje na to, że zbliża się jego rychły koniec. Tymczasem z Transylwanii, po szeregu przedziwnych incydentów zostaje wygnany młodzieniec o imieniu Champy. Postanawia ponownie wejść w łaski swojego dziadka. Żeby tak się stało, musi znaleźć sposób na przywrócenie hrabiego Drakuli do dawnej formy, albo zobaczyć jak ten niegdyś wieli władca wampirów więdnie i umiera. To na nim leży brzemię tej dziwnej sytuacji i cokolwiek będzie się działo, będzie za tę sytuację obwiniany. 
 
Champy the Useless Vampire to gra, w której poznajemy nietopowego bohatera, bowiem jej protagonistą jest wampir, ale taki, który nie pije krwi, a ma jedynie zdolność zamieniania się w nietoperza. Champy to wampir od kilkudziesięciu lat mieszkający w Paryżu, student sztuki i nie tylko. Wierzy, że może kontrolować ludzi (ale jednak nie może), a jego ulubioną towarzyszką życia jest Zombie-Fish o imieniu Zara. Champy jest także wnukiem samego hrabiego Drakuli, a ten, jak wspomniałam stracił moc i z wolna umiera. Ich śladem rusza wiele dziwnych kultów, zwalczających wampiry. 
 
Gra posiadać ma pełną wersję angielską, zarówno napisy, jak i głosy. Charakteryzować ma się humorem, mnóstwem zagadek, klasycznym wykonaniem typu "wskaż i kliknij" i prostym interfejsem. Twórcy na razie nie planują włączenie innych lokalizacji językowych.  
 
Póki co możecie sprawdzić jej wersję demonstracyjną do pobrania na stronie itch.io. Link także na stronie kampanii na Kickstarter. 
 
Gra planowana jest na luty przyszłego roku w wersji na komputery PC, Mac, iOS oraz Android.
 
Wesprzyj projekt na Kickstarterze - pobierz wersję demo
 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama