12°
0
dodano: 2022-08-04 17:00:01
PCNSHPSXBOX

Co wyróżnia Vantage w Apex Legends? - Dla część z Was to może być ulubiona bohaterka!

aktualności e-sport Co wyróżnia Vantage w Apex Legends? - Dla część z Was to może być ulubiona bohaterka!

Dzięki uprzejmości Respawn Entertainment i Electronic Art mieliśmy okazję trochę lepiej poznać, postać Vantage, która zadebiutuje już w 14. sezonie Apex Legends i rozszerzy grono dotychczasowych herosów. Czym wyróżniać się będzie ta córka Xenii? Z kim będzie najlepiej współpracować?

Młodziutka, zaledwie 18-letnia Xiomara "Mara" Contreras od wielu, wielu lat wychowywana jest przez swoją matkę Xenię, która po wydarzeniach z przeszłości, musiała skryć się na trudnej do życia planecie Pagos. To właśnie tutaj nasza protagonistka dorastała, ucząc się umiejętności umożliwiających przetrwanie. W gęstych śniegach możliwe jest skuteczne się skrycie, spokojne odnalezienie swojej ofiary oraz wyeliminowanie jej z gry.

Mara w przeciwieństwie do swojej matki jest niezwykle ciekawa świata, nie mając pojęcia o skali zagrożenia jej rodziny, o wiele łatwiej jej przychodzą spore wycieczki. To właśnie jej zainteresowanie światem oraz chęć poznania przeszłości pociąga ją do wydostania się z bezpiecznej kryjówki. Ta spisana w Encyklopedii Odludzi jedynie na pewien czas odsunęła jej ciekawość, ale ona dalej była obecna w dziewczynie. W wieku 18 lat zdecydowała się wybrać na pokład opustoszałego okrętu G.D.S. Vantage, gdzie przypadkiem poznała swojego przyszłego towarzysza w postaci małego, ale niezwykle odważnego nietoperza. 

Niestety próba wydostania się z obiektu spowodowała, że młoda dama została uratowana przez matkę, ostatecznie rozdzielając się od niej. Xenia strasznie za nią tęskni, ale wie, że nie miała innego wyjścia. Młoda Vantage odnalazła się dopiero podczas Igrzysk Apex, gdzie nie tylko mogła pogodzić swoje marzenia o zwiedzaniu wyjątkowych światów, ale także otrzymała wielką szansę na zweryfikowanie swoich umiejętności. To tutaj z Echo mają okazję zapolować na wielu przeciwników, mogąc w ten sposób przyciągnąć kłopoty, w jakich znalazła się jej matki. Być może tak, zdoła przekonać władze do wypuszczenia swojej mentorki i trenerki...

Poprzez wprowadzenie Mary, Respawn pragnie znacząco zmienić dotychczasową "metę" zabawy wprowadzając postać z Echorelokacją, Soczewką obserwacyjną oraz potężnym Karabinem Vantage. Poprzez nie, gracze preferujący postacie snajperów odnajdą bohaterkę stanowiącą spore, wielowymiarowe wsparcie dla całego zespołu. Poprzez współpracę z Echo, możliwe jest śledzenie sytuacji wokół, oznaczenia rywali oraz walki z poszczególnymi innymi graczami czy zespołami w ograniczonym czasie. Przewaga taktyczna jest ograniczana poprzez widoczność oraz dźwiękowe efekty wykorzystania poszczególnych umiejętności. Pasywne wsparcie celowania sprawi, że zawsze rywale będą musieli być przygotowani do walki z tą postacią, potrafiącą fizycznie zmienić swoją pozycję. To jednak sprawia, że możemy ją wyeliminować... w trakcie skoku na inną półkę!

Zapoznaj się też z: Co zmieni się w Apex Legends w ramach 14. sezonu? Poznaliśmy zestaw planowanych nowości!

Specjalnie przygotowany Sentinel 2 zaoferuje nam możliwość podświetlenia pozycji przeciwników, ale poprzez spory hałas oraz ograniczenia, nie będzie to automatyczne rozwiązanie problemów. Kiepski stosunek ręka-oko i tak zakończy polowanie w wielką porażkę. Podobnie sprawa ma się z zaangażowaniem Echo, który jest widoczny, w związku z czym będziemy wiedzieć, że gdzieś w okolicy znajduje się Vantage, na którą trzeba będzie szczególnie uważać.

Z kim najlepiej będzie można dobrać Vantage? Z pewnością do tego grona należą Ash oraz Pathfinder, których umiejętności będą doskonale się uzupełniać z przewagą oferowaną przez nową bohaterkę. Wykorzystanie snajperki oraz podświetlenie rywali, pozwoli wspomnianym herosom jeszcze szybciej zabrać się za eliminację wrogiego zespołu, niekiedy całkowicie zaskakując przeciwników. To oczywiście nie jedyne połączenia, przy takim zestawie umiejętności wsparcia, możliwe jest otwarcie zupełnie nowych taktycznych umiejętności. Przy odpowiednim balansie, powinno udać się twórcom mocno odświeżyć metę, czyniąc wiele sesji znacznie bardziej zaskakującymi oraz satysfakcjonującymi na kilku dodatkowych poziomach.

Apex Legends zadebiutowało 4 lutego 2019 na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Następnie zagościła na PlayStation 5Xbox Series X oraz Xbox Series S, a 9 marca 2021 roku zagościła też na Nintendo Switcha.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Komentarze (0):
Reklama