dodano: 2020-02-15 12:00:02
PCNSHPS4PS4 PROXBOX

Creepy Jar może się pochwalić wyraźnym wzrostem sprzedaży Green Hell

Autor: AnoX
Gra: Green Hell
Creepy Jar może się pochwalić wyraźnym wzrostem sprzedaży Green Hell
11°
0

Green Hell to pierwsza udana premiera gry polskiego studia Creepy Jar, dzięki której firma może spokojnie myśleć o przyszłości. Tytuł osiąga stabilny wzrost.
 
Czwarty kwartał 2019 roku okazał się bardzo udany dla rodzimego studia, które osiągnęło sprzedaż na poziomie przeszło 50%, dzięki czemu spółka osiągnęła prawie 7 milionów złotych.

Stan gotówki na koniec minionego kwartału wyniósł 6,17 milionów złotych, co stanowi wzrost o 2,17 milionów. Przychód na poziomie 2,35% był o prawie 20% wyższy niż miało to miejsce w roku ubiegłym. W ciągu całego 2019 roku zwiększono przychód o 50%, przekładające się na przeszło 6,98 milionów złotych.

Pierwsze wrażenia Table Manners, czyli jak oczarować na randce...
 
2020 rok zapowiada się również dobrze, ponieważ wersja na komputery osobiste niebawem doczeka się trybu współpracy, przy okazji w podobnym okresie powinna zadebiutować wersja na Nintendo Switch.
 
Ponadto w trzecim kwartale bieżącego roku powinna zadebiutować także wersja na konsole PlayStation 4 i Xbox One. W drugiej połowie roku spółka przeniesienie swoje notowania na parkiety Giełdy Papierów Wartościowych za rekomendacją zarządu.
 
Studio prowadzi także prace nad kolejną grą, której premiera zaplanowana została na drugą połowę 2021 roku. Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu.
 
Od czasu premiery gra nie tylko zgromadziła nie tylko sporo nowych graczy, ale także zapewniła sobie przeszło 3300 komentarzy oraz ponad 7200 ocen.
 
- Jesteśmy zadowoleni z wyników. „Niskie” zyski  to efekt przyjętej metody rozliczania kosztów produkowanej gry. Po przekroczeniu prognozowanej sprzedaży 300 000 kopii gry koszty aktualizacji  Green Hell widoczne są na bieżąco czyli w pozycji „Usługi obce” nie jak dotychczas – w trakcie jej produkcji kiedy były rozbijane w czasie. Stąd wpływ na zysk spółki. Dla nas ważniejszy jest stan gotówki w kasie, który zwiększył się w czwartym kwartale o 2 mln zł - podsumowuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.
 
GREEN HELL ukazało się 5 września 2019 roku na komputerach osobistych (Steam). Wersje na konsole PlayStation 4 i Xbox One produkcja pojawi się w 2020 roku.
 
 

źródło: Informacja Prasowa

Tagi: GREEN HELL,
Komentarze (0):
Reklama
Reklama