dodano: 2020-02-04 18:00:02

Filmy romantyczne, pogodne i słodkie na nadchodzące Walentynki 2020

Autor: agusia16
Filmy romantyczne, pogodne i słodkie na nadchodzące Walentynki 2020
17°
0

Walentynki, święto zakochanych i pragnących okazywać jakąkolwiek formę sympatii to czas niezwykle romantyczny. Zatem pora na filmowe propozycje w takim właśnie nastroju, na ten lutowy, jakże słodki miesiąc. 
 
Wczoraj Tamer przedstawił Wam swoje walentynkowe growe propozycje w tekście zatytułowanym Najlepsze gry dla par. Dziś pozostaniemy w podobnym, romantycznym klimacie, z tym wyjątkiem, że nie będzie o grach, a o projektach filmowych. Nie ma przecież nic milszego niźli wieczór z bliską nam osobą z miską popcornu i dobrym filmem, niekoniecznie oglądanym w kinie. Oto moja, indywidualna propozycja na ciekawe i romantyczne produkcje filmowe, które myślę umilą Wam chwile spędzone we dwoje. 
 
Zanim Odejdę - recenzja filmu o prawdziwej miłości
 
Na początek kilka propozycji od platformy Netflix, która w filmowe tytuły o tematyce romantycznej jest przebogata. 
 
Lubiących romantyzm, ceniącym sobie dobrą, komediową zabawę i muzykę, zadowolić może filmowy musical Mamma Mia! , którego recenzję drugiej części zatytułowanej: Mamma Mia: Here We Go Again! znajdziecie na łamach naszego serwisu. Film zbudowany jest wokół piosenek szwedzkiego zespołu ABBA i opowiada historię młodej kobiety o imieniu Sophie, która na swój ślub, mający się odbyć na malowniczej Greckiej wyspie zaprasza trzech potencjalnych ojców, z którymi jej matka była kiedyś związana. 
 
 
Pozostając w muzycznym, musicalowym klimacie dostępnym na Netflix warto zwrócić waszą uwagę na musical Burleska z gwiazdami świata piosenki, Cher i Christiną Aguilerą w rolach głównych. Film przenosi widza w świat rewiowego lokalu Burlesque Lounge. Tam pewnego dnia pojawia się Ali, utalentowana dziewczyna z przedmieścia, która marzy o zupełnie innym życiu. Zauroczona występem w Burlesce, postanawia, że zrobi wszystko, by zostać częścią tego zespołu. 
 
 
Nie sama muzyką człowiek żyje, więc zmieniamy nieco temat i przenosimy się w czasy na pograniczu okresu wojennego i powojennego II wojny światowej, który znajdziemy w filmie skrywającym nie tylko historię miłosną, ale i ciekawie poprowadzoną dramatyczną opowieść. Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek, film o tak długim tytule, to opowieść  o młodej pisarce, Juliet Ashton, w tej roli Lily James, która szuka inspiracji do napisania kolejnej swojej książki. Zaproszona przez Dawseya Adamsa na małą angielską wyspę Guernsey Island, by tam poznać pewną niesamowitą historię, sama staje się jej częścią. 
 
 
Jeśli kochacie niezwykle wzruszające filmy z przesłaniem i dozą magii dobroci, to nie możecie zapomnieć o powtórzeniu sobie lub obejrzeniu po raz pierwszy niezwykłego "wyciskacza łez" jakim jest Siedem Dusz z świetną rolą Willa Smitha. Film opowiada siedem historii, w których siedem osób, śmiertelnie chorych odwiedza mężczyzna przedstawiający się jako urzędnik skarbowy. Ma on dla nich pewien wyjątkowy podarunek. 
 
Na Netflixie obejrzycie także jeden z lepszych filmów romantycznych Woody'ego Allena, zatytułowany O północy w Paryżu. Ta urokliwa komedia romantyczna przenosi widzów właśnie do Paryża, w którym para planująca rychły ślub spędza romantyczne chwilę. Problem w tym, że Inez i Gil spędzają je osobno. Kobieta spotyka się z byłym chłopakiem, zaś Gil odbywa podróż w przeszłość, w szalone lata 20-te ubiegłego wieku. 
 
 
Ciepły, romantyczny i zarazem słodki klimat odczujecie także w niezwykle pogodnej, urokliwej, czarująca i zarazem nostalgicznej opowieści o życiu, samotności i starości, zatytułowanej Nasze Noce. W filmowej romantycznej komedii poznajemy parę staruszków, Louisa (Robert Redford) i Addie (Jane Fonda), którzy umawiają się, że każdą kolejną noc, być może przez jakiś czas, jako osoby samotne, spędzać będą na wspólnych nocach, w których mają zamiar prowadzić rozmowy o życiu. Wkrótce między tą zupełnie różną charakterowo dwójką, rodzi się uczucie.
 
 
Pora zmienić platformę i przyjrzeć się innym propozycją do obejrzenia w ten romantyczny wieczór lub w jego okolicach z ulubioną, ukochaną i bliską naszemu sercu osobą.
 
Pozwolę sobie zacząć od filmów, które miały swoją premierę w kinach i doskonale wpisują się w klimat romantyzmu i miło spędzonych chwil z bliską nam osobą. Pierwszym takim tytułem, który pragnę Wam polecić jest baśń dla dorosłych, oskarowa produkcja Guillermo del Toro, Kształt Wody. Film przybliża nam historię miłości między zupełnie innymi gatunkowo istotami, przenosząc widzów w lata 60-te ubiegłego wieku, do Baltimore w Stanach Zjednoczonych, w czasy zimnej wojny między USA a Związkiem Radzieckim. Młoda  kobieta, Elizy Esposito, sierota, pracująca w rządowym laboratorium, poznaje tam wodną istotą, w której zakochuje się z wzajemnością. Nie będzie to jednak, jak się domyślacie, łatwa miłość.
 
 
O niełatwym uczuciu, w musicalowej formie opowiada także kolejny film, nominowany do Oscara musical i dramat La La Land, w którym poznajemy losy niespełnionej miłości między niedocenionym muzykiem jazzowy o imieniu Sebastian i Mią a baristka, marzącą o byciu uznaną, rozpoznawalną aktorką. Uczucie, które się między nimi rodzi, pcha ich wzajemnie na drogę kariery, pokazując, że wszystko jest w życiu możliwe.
 
 
Historię tym razem spełnionej miłości, w równie baśniowym stylu od Disneya, nową wersję doskonałej animacji, umili Wam Piękna i Bestia. To bajkowa historia pięknej i szlachetnej Belli, która w poszukiwaniu ojca, kupca, trafia do zamku, w którym panuje wieczna zima. Uwieziona tam przez Bestię, mężczyznę, na którego lata wcześniej rzucono czar, rodzaj przekleństwa, otoczona przedmiotami, które mówią, odkrywa czym jest prawdziwa miłość. 
 
 
W ten lutowy, słodko-romantyczny czas warto także przypomnieć sobie filmowe hity romansowe, takie jak Pretty Woman, Terminal, Kiedy Harry poznał Sally, Dzień świstaka, który możecie obejrzeń na HBO GO, Notting Hill, Syreny z świetną rolą Cher, Cztery wesela i pogrzeb czy Ja Cię kocham a ty śpisz i wiele, wiele innych.
 
Jak widzicie lista romantycznych produkcji dostępnych do obejrzenia jest naprawdę duża. Macie w czym wybierać i na co się decydować. Może Wy macie jakieś godne polecanie filmowe tytuły, które idealnie wpisują się w ów romantyczny, lutowo - walentynkowy klimat. Czekamy na Wasze propozycje, piszcie w komentarzach. Kto wie, może czegoś jeszcze nie widziałam a bardzo chętnie obejrzę. I pamiętajcie, bliskość warto okazywać nie tylko przy okazji Święta Zakochanych. Miłego świętowania i udanych Walentynkowych seansów!

Komentarze (0):
Reklama
Reklama