logo lubiegrac.pl

Firmament, przygodowa gra twórców Myst, w wirtualnej rzeczywistości ma już datę premiery

aktualności news Firmament, przygodowa gra twórców Myst, w wirtualnej rzeczywistości ma już datę premiery
Firmament, przygodowa gra twórców Myst, w wirtualnej rzeczywistości ma już datę premieryFirmament, przygodowa gra twórców Myst, w wirtualnej rzeczywistości ma już datę premiery. W wersji na PC VR zagramy już w połowie maja tego roku. 

Studio Cyan inc., ogłosiło, że ich kolejny projekt, który nawiązuje klimatem i sposobem narracji do serii Myst, przygodowa gra logiczna, w narracyjno-eksploracyjnym stylu, o tytule Firmament, tym razem w wersji na wirtualną rzeczywistość zadebiutuje już w połowie maja, ale nie na wszystkich platformach. 

Zapoznaj się także z: SkyShowtime, miesiąc od premiery platformy w Polsce. Co wypaliło? Co można obejrzeć? Co nie działa? Czego brakuje?

Studio Cyan inc., odpowiedzialne między innymi za kultową już serię Myst, od dłuższego już czasu pracowało nad swoim kolejnym projektem, tym razem przenoszącym graczy do wirtualnej rzeczywistości. Gra Firmament, która została sfinansowana na Kickstarterze ma już datę premiery w wersji na komputery VR. Na konsole PS ma zadebiutować znacznie później. 

Firmament to podobna w stylu co inne gry od tegoż studia, przygodowo-logiczna rozgrywka, tym razem w wersji VR, w której ponownie odwiedzamy niesamowite lokacje, mierzymy się z zagadkami, tajemnica, a bohaterowi towarzyszy enigmatyczny narrator. 

Przeczytaj również:

 

W grze przejmujemy kontrolę nad postacią, która budzi się w lodowej komnacie, nie pamiętając, jak tu trafiła. Jednym co towarzyszy mu, oprócz zegarów i dziwnych urządzeń, jest właśnie ów głos oraz wiadomość od kobiety, którą znajduje. Po chwili otwierają się wielkie wrota i nasz bohater wkracza do niesamowitego świata, którego tajemnicę przyjdzie mu poznać. To jak się nie będzie wcale takie proste, ale za to niesamowite inspiracyjne i pociągające.  

Gra zmierza na  komputery osobiste na PC VR, na Mac i Windows Meta Rift & Rift S, HTC Vive, Valve Index oraz Meta Quest 2 poprzez Quest Link. Premierę będzie mieć 18 maja 2023 roku. Na PlayStation 4 i PlayStation 5 i PlayStation VR2 zadebiutuje w późniejszym terminie, prawdopodobnie dopiero w 2023 roku. 

Strona gry

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Autor: Agata Dudek

Gra: Firmament
Komentarze [0]:
Copyright © 2023 lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

SocialMedia