dodano: 2020-08-26 22:15:01
PCNSHPS4PS4 PROXBOX

Frogwares nie może w pełni świętować 20. lecia, gdyż napotykało na problemy z licencją The Sinking City!

Autor: AnoX
Frogwares nie może w pełni świętować 20. lecia, gdyż napotykało na problemy z licencją The Sinking City!
14°
1

The Sinking City było ostatnim, bardzo dobrym tytułem ukraińskiego studia Frogwares, zmagającego się tym razem z innym wydawcą - BigBen Interactive/Nacon.

Kolejne problemy Frogwares

Nasi sąsiedzi doskonale znani z Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (Zbrodnia i Kara) oraz z Sherlock Holmes: The Devil's Daughter po zerwaniu współpracy w nieciekawy sposób z poprzednim wydawcą i tym razem napotykali na problemy.
 
Niezłe The Sinking City powstało we współpracy z BigBen Interacive, które poprzez Nacon zdawało się dobrze współpracować z deweloperami. Obecnie sytuacja się jednak zmieniła.

Zniknięcie The Sinking City

W ostatnich dniach niestety z cyfrowej dystrybucji na Steam, Epic Games Store oraz z PlayStation Store (i być może już/zaraz z Microsoft Store) produkcja w świecie inspirowanym dziełami H.P. Lovecrafta, zniknęła.
 
Jak się okazuje jest to efekt konfliktu pomiędzy producentami oraz wydawcą, dotyczącą własności licencji na markę oraz jej prawidłowego wykorzystywania. W efekcie gra zniknęła ze sprzedaży.
 
Co dziwne Nacon obecnie prowadzi nieczyste działania w kwestii komunikacji oraz współpracy tłumacząc się problemami z ograniczeniami państwowymi, jednakże spółka na francuskiej giełdzie radzi sobie doskonale, dysponując koło 50% wzrostem względem najlepszego kwartału ubiegłego roku rozliczeniowego.
 
Zapraszamy Państwa także do tego tekstuThe Lord of The Ring - Gollum, nowa growa produkcja od Daedalic Entertainment ma już pierwszy filmowy zwiastun

20-lecie Frogwares w trudnym czasie...

Studio obecnie świętuje 20-lecie organizując wielką promocję, o czym z resztą niedawno wspominaliśmy. Taka piękna rocznica niestety zepsuta została zaistniałą sytuacją oraz napotkanymi problemami.
 
Przyszłość póki co wciąż cierpi ze względu na licencyjne problemy naprawdę dobrego produktu, o czym mieliśmy się okazji przekonać za sprawą naszej recenzji The Sinking City. Sytuacja w kwestii marki Sherlock Holmes ma się o wiele lepiej, ponieważ niedawno doczekaliśmy się zapowiedzi Sherlock Holmes Chapter One, własnej odsłony zmierzającej na główne platformy obecnej i przyszłej generacji konsol.
 
- Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby poradzić sobie z tym cicho i polubownie, ale działania okazały się bezskuteczne. Nawet po wydaniu orzeczenia sądu na naszą korzyść nadal jesteśmy zablokowani, a zgodnie z nim możemy po prostu sprzedawać naszą własną grę. Fani naszych gier ciągle proszą o odpowiedzi i szczerze mówiąc jesteśmy tak zmęczeni, że nie możemy im powiedzieć szczerej prawdy. Stąd nasze publiczne oświadczenie. - stwierdził Wael Amr, dyrektor generalny Frogwares.
 
Pełne stanowisko Frogawares
 
 
 
The Sinking City ukazało się pierwotnie 27 czerwca 2019 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xbox One.
 

źródło: Informacja prasowa

Tagi: ,
Komentarze (0):
avatar TOM3K
dodano: 2020-08-27 15:21:43

Przekombinowana gra moim zskromnym zdaniem ale z drugiej strony brakuje tez takich tytułów na rynku wiec kto wie moze i dobry to ruch :)

Reklama
Reklama