dodano: 2020-11-17 00:25:01
PCNSHPS4PS4 PROXBOX

Green Hell to absolutny hit, dzięki któremu Creepy Jar zaliczy trzeci kwartał lepszy o... 560% względem ubiegłego roku!

Autor: AnoX
Gra: Green Hell
Green Hell to absolutny hit, dzięki któremu Creepy Jar zaliczy trzeci kwartał lepszy o... 560% względem ubiegłego roku!
13°
0

Creepy Jar, rodzime studio notowane na NewConnect notuje znakomity czas, uzyskując przychód o 560% lepszy niż rok temu, gdy byliśmy po premierze Green Hell.
 
Polska spółka gamingowa opublikowała swoje wyniki finansowe, zgodnie z którymi stan gotówki w kasie zwiększył się aż o 5,5 miliona złotych, potwierdzając jak dobrze radzi sobie studio w ciągu ostatnich tygodni oraz miesięcy.
 
W samym trzecim kwartale mowa jest o osiągnięciu przychodów na poziomie 30,6 milionów złotych, co stanowi aż 560% więcej względem ubiegłorocznego okresu. W ten sposób na koniec kwartały stan gotówki wyniósł aż 24 miliony złotych.
 
Przychody osiągnęły poziomi 7,6 miliona złotych, który tytuł uzyskał po wprowadzeniu trybu kooperacyjnego do Green Hell, stale rozwijając produkcję na wielu jej poziomach.
 
Warto pamiętać także o tym, że symulator przetrwania zagościł także na Nintendo Switch, a tytuł został także przeceniony w ramach okresu przedświątecznego. Przed studiem czeka jeszcze premiera kolejnej gry oraz przeniesienie GH także na konsole PlayStation oraz Sony, w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku.
 
Przeczytaj takżeTo będzie inwazja! QubicGames planuje w okresie świąteczno - noworocznym wydać aż 13 gier!
 
– Operacja księgowa ma charakter niepieniężny, a faktyczną kondycję spółki w minionym kwartale pokazują przepływy pieniężne netto w wysokości 5.5 mln zł i gotówka w kasie, która zwiększyła się do 24 mln zł z 18.5 mln zł na koniec drugiego kwartału. Dodatkowo na koniec września mieliśmy 3.6 mln zł należności krótkoterminowych. Liczymy też, że dodatni wpływ na wyniki 2020 r. będzie miała także pozytywna interpretacja w zakresie opodatkowania dochodów z IP BOX - podkreśla Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar. 
 
– Nie znamy jeszcze wyników sprzedaży na Switchu, ale odbiór gry jest bardzo dobry. Wydaje nam się, że potencjał gry na wszystkie trzy główne konsole sumarycznie bardzo wysoki. – podsumowuje Krzysztof Kwiatek.
 
Green Hell ukazało się 5 września 2019 roku na komputerach osobistych (Steam). Wersje na konsole PlayStation 4 i Xbox One produkcja pojawi się na przełomie pierwszego oraz drugiego 2021 roku.
 
Creepy Jar S.A. notowane jest na NewConnect. Spółka planuje wejście na GPW na przełomie roku.
 
 

źródło: Informacja prasowa

Tagi: ,
Komentarze (0):
Reklama
Reklama