dodano: 2020-02-04 00:35:01

Najlepsze gry dla par - Walentynkowe propozycje tytułów na 2020 rok

Autor: AnoX
Najlepsze gry dla par - Walentynkowe propozycje tytułów na 2020 rok
62°
0

Walentynki 2020 odbędą się już za 10 dni, w związku z czym wybraliśmy dla Was kilka tytułów, które będzie mogli sprawdzić przy okazji tego wydarzenia.
 
Nie każdy chce w walentynki wybierać się "na miasto", gdzie 14 lutego wiele osób spędza swój czas w najciekawszych miejscówkach, w związku z czym decydują się pozostać w domu, aby móc na spokojnie wybrać się gdzieś kilka dni wcześniej lub później.
 
Zdecydowaliśmy się zaprezentować Wam nasze propozycje tytułów do sprawdzenia w dniach, gdy pary chętniej starają się dzielić swoimi hobby, przy okazji korzystając ze specjalnej okazji do spędzenia razem czasu.
 
Poniższe zestawienie stara się połączyć ze sobą zarówno tytuły kooperacyjne, gdzie współpracujemy ze sobą, jak również tytuły stawiające na rywalizację razem lub naprzeciw sobie. 
 
Są to oczywiście jedynie wybrane przez nas tytuły, nie jest to pakiet tytułów wybierany jako najlepsze czy najbardziej popularne, znajdziecie tutaj autorski wybór.
 
Knight And Bikes, przygodowa gra rowerowa wkrótce na Nintendo Switch
 
Rozpoczynamy od pakietu tytułów skoncentrowanych na wspólnym graniu z użyciem konsoli PlayStation 4 oraz... smartfona. Mowa tutaj o serii PlayLink, która umożliwia nam łatwe do wejścia oraz grania razem tytuły będące zarówno większe jak i mniejsze. W tym wypadku na czoło wychodzi oczywiście quiz Wiedza to Potęga, która pozwoli nam rywalizować w dziedzinach z pogranicza wiedzy naukowej, z lekkim dystansem oczywiście. Ponadto od dłuższego czasu możemy się zapoznać także z Ukrytym Planem, który umożliwia nam poznanie fascynującej, detektywistycznej opowieści. Na koniec pozostała nam Erica, czyli propozycja będąca niemalże sterowanym przez nas w pełni filmem. No w gruncie rzeczy nasze interakcje rozwijają historię, choć mamy na nią wpływ.
 
Z podobnej kategorii tytułów nie sposób nie wspomnieć także o takich propozycjach jak śpiewające Singstar Celebration czy taneczny hit w postaci Ubisoftowego Just Dance 2020. Zabawne i przyjemne są także zabawy zręcznościowymi elementami oraz zręcznościowymi pomysłami na przeszkody, które będziemy w stanie wykorzystać przy współpracy i rywalizacji także w dwóch niezależnych tytułach - Headsnatchers i Human: Fall Flat.
 
Nie brakuje kooperacyjnych hitów z segmentu AAA. Aż dwa takie tytuły posiada Microsoft, którego głównie serie i ich odsłony - Gears 5 oraz Halo: The The Master Chief Collection w różny sposób podchodzą do wspólnego grania. Zapomnieć nie można także o Wolfenstein Youngblood, które co prawda okazało się zawodem, ale może zapewni Wam kilka godzin w miarę dobrej zabawy.
 
Macie wielką wyobraźnie? No to możecie ją wykorzystać w produkcji skupionej na budowaniu. Mowa tutaj o Space Engineers, czyli o wielkim symulatorze kosmicznego kreowania, walki oraz pozyskiwania zasobów. Nie tylko na powierzchni, ale także w galaktyce. Podobny segment reprezentuje wydane dotychczas tylko na komputery osobiste i właśnie w walentynki na konsole Darksiders Genesis, zaoferuje Wam nie tylko kolejną historię w tym świecie przedstawionym, ale także zręcznościowo Was może zachwycić.
 
DSG_June2019_5
 
 
Żona czy mąż lubi gotować? To sprawdźcie jego umiejętności w Overcooked! 2, czyli absolutnym hicie kooperacyjnym weryfikującym naszejumiejętności. Jeżeli lubicie magię i fantastykę to bez wątpienia prześliczne Trine 4: The Nightmare Prince dostarczy Wam masę znakomitej zabawy.
 
Jeżeli natomiast lubicie ze sobą rywalizować, ale poszukujecie czegoś teoretycznie nieco spokojniejszego to FIFA 20 wydaje się być tytułem, który w razie przewagi jednego z graczy umożliwia nam wspólną rywalizację z innymi lub ze sztuczną inteligencją. Podobnego typu grą jest zręcznościowo-sportowe Rocket League, czyli totalny hit bazujący na piłce nożnej realizowanej z użyciem mini pojazdów na szalonych arenach.
 
Wiele par ma czasem ochotę na małą bójkę w cyfrowym świecie, w związku z czym SoulCalibur VI z Geraltem, Tekken 7 z popularnymi postaciami czy piekielnie brutalny Mortal Kombat 11 będą świetnymi propozycjami dla Was na nie jeden wieczór. Jeżeli lubicie się bać to bez wątpienia powinniście skupić swoją uwagę także na Resident Evil Revelations 2, czyli horrorową propozycję od Capcomu. 
 
Skoro pojawiliśmy się już przy okazji rozgrywki przerażającej, to z pewnością warto przyjrzeć się bliżej wydanemu w zeszłym roku The Dark Pictures: Man of Medan, czyli kolejnej propozycji Supermassive Games. Proste sterowanie, filmowe zacięcie oraz dość znani aktorzy razem robią swoją robotę, nawet pomimo tego, że tytuł jakościowo nie poradził sobie aż tak dobrze jakby tego oczekiwano. 
 
Bez wątpienia kilka godzin będzie można spędzić z dwoma propozycjami zaprojektowanymi od początku do końca dla dwójki gracz. O ile Brothers: A Tale of Two Sons było przyjemną propozycją, o tyle na wyższy poziom tego typu zabawę wzniosło A Way Out będące czymś na wzór serialu Prison Break.
 
Jeżeli lubicie nieoryginalne historię i chcecie razem spędzić wiele, wiele godzin znakomitej zabawy to powinniście natychmiast zwrócić uwagę ku Divinity: Original Sin II. Studio Larian oraz ich humor bez wątpienia dostarczą Wam całe mnóstwo godzin wyśmienitego kombinowania.
 
Recenzja Divinity Original Sin II
 
Niech nie będą Wam straszne Zombie, a z pewnością nie powinny być w Yet Another Zombie Defense HD, które będą zmierzać w naszym kierunku niemalże przez cały, cały czas.
 
Recenzja Yet Another Zombie Defense HD
 
Indoor Astronaut i Daedalic Entertainment przygotowały, choć w ramach póki co Wczesnego Dostępu, Unreailed! Produkcja co prawda nie jest zbyt realistyczna, ale dostarczy nam w zamian masę zabawy.
 
Bez wątpienia z czystym sercem polecić Wam mogę fenomenalne Guacamelee! 2, zabierające nas do rozdartego uniwersum bazującego na meksykańskim folklorze i legendach.
 
Recenzja Guacamelee! 2
 
Guacamelee_2_recenzja_14_
 
 
Wasza druga połówka zakochana była i jest w klasycznych animacjach Disneya z Myszką Miki na czele? To to prostu musicie zakupić Cuphead, które co prawda oferuje trudną zabawę, ale to co zobaczycie będzie warte pomęczeczenia się z przeciwnikami.
 
Na koniec pozostawiliśmy dla Was także dwie polskie gry - God's Trigger, która jak sama nazwa wskazuje koncentruje się na strzelaniu do niegodziwców, natomiast Tool's Up może spowodować, że w trakcie grania... ktoś wspomni, że koniecznie trzeba zrobić remont także i u Was w domu ;)
 
Recenzja God's Trigger
 
 
To oczywiście tylko część ze świetnych gier, które będziecie mogli nie tylko sprawdzić, ale także i doskonale się bawić unikając nadmiernego tłoku oraz klimatu, który może Waszej parze zwyczajnie nie odpowiadać. W razie co dajcie nam znać jakie gry wybraliście lub jakie produkcje ze swojej strony polecacie.
 
Propozycje prezentów dla gracza na walentynki znajdziecie w tym miejscu.

źródło: fot. Igor Karimov on Unsplash

Komentarze (0):
Reklama
Reklama