dodano: 2020-04-07 07:10:02

Jakie są cele Microsoftu z Xbox Series X? Jaką obierze strategię?

Autor: AnoX
Jakie są cele Microsoftu z Xbox Series X? Jaką obierze strategię?
11°
0

Microsoft ponownie podzielił się interesującymi informacjami o Xbox Series X, swoim planie na tę konsolę oraz celach jakie są Gigant z Redmond postawił.
 
Głowa działu Xbox po raz kolejny podzieliła się z dziennikarzami swoimi opiniami, dzięki czemu poznaliśmy kilka interesujących zdań dotyczących nadchodzącej generacji konsol. Ta będzie ciekawa, a Gigant ma pomysł jak przyciągnąć do siebie graczy.
 
Jednym z nich jest kontynuowanie strategii rozwijania modelu abonamentowego, który miałby być dostępny wszędzie. Mowa tutaj zapewne było także o Xbox One S lub Xbox One S All-Digital Edition, niemniej....
 
Niejako ta wypowiedzieć spowodowała, że ponownie powrócił temat powstawania ponoć jeszcze jednej konsoli nowej generacji, która miałby być dostępna ze słabszymi podzespołami i z niższą ceną.
 
Spencer zdradził, że różnica 100 dolarów okazała się kluczowa dla porażki początku poprzedniej generacji konsol, co tym razem miałby się nie zdarzyć.
 
Pewności co do tego nie mamy, jednakże dostęp od dnia premiery do abonamentów ma być istotny, aby nieco zmniejszyć spory koszt gier, które także mogą odcisnąć piętno na naszym już cierpiącym portfelu.
 
Ostateczna cena Xbox Series X publicznie nie jest znana, ale zdaniem jednego z jej twórców założony został cel, który póki co wydaje się być satysfakcjonujący Microsoft. Z kontekstu można odnieść wrażenie, że mowa jest tutaj o kilku wariantach, które mają zagwarantować możliwość przynajmniej nie odstawania od Sony.
 
Xbox ma plan na zwyciężenie nowej generacji i to właśnie jest cel marki na dziewiątą generację konsol, trzeba przyznać, że jest on bardzo ambitny spoglądając na problemy ze światową premierą konsoli Xbox One.
 
Zbrojone Zombie? One faktycznie mogą trafić do Resident Evil 8!
 
[Komentarz redaktora] Microsoft nie ma tak naprawdę nic do stracenia, a obecna identyczna pozycja startowa może dać Microsoftowi sporo pozytywów, niemniej zapomnieć nie można również o tym, że PlayStation w wielu państwach uchodzi za społeczny synonim słowa konsola. Tak jest chociażby w Polsce, gdzie Sony naprawdę wiele zainwestowało, aby wyrobić sobie odpowiednio mocną pozycję, czego efekty dzisiaj marka zbiera. To może się okazać najważniejsze w tej generacji, choć potrzeba będzie do tego o wiele lepszego marketingu i opieki nad PlayStation 5.
 
Nie ulega wątpliwości, że Phil Spencer zapanował nad działem Xbox i uczył go wyraźnie lepszym, co także powinno dać efekt w najbliższych miesiącach, który być może przełoży się bezpośrednio na zwiększenie się poziomu sprzedaży. Zapomnieć nie możemy także o jak istotny może być w tym wszystkim Xbox Game Pass lub jego jakiś kontynuator, niemniej
 
Nieco więcej na ten temat dowiedzmy się dzisiaj, podczas rozpoczynającego się o godzinie 23:00 Inside Xbox, gdzie swój czas otrzyma Xbox Series X. Rewolucji nie ma co się spodziewać, jednakże bez dwóch zdań zostanie nam coś ciekawego tam zaprezentowane.

Komentarze (0):
Reklama
Reklama