logo lubiegrac.pl

Koniec współdzielenia konta na Netflix w Polsce. Platforma podaje ceny dodatkowych kont i pierwsze szczegóły zmian

aktualności newsy filmowe Koniec współdzielenia konta na Netflix w Polsce. Platforma
Koniec współdzielenia konta na Netflix w Polsce. Platforma podaje ceny dodatkowych kont i pierwsze szczegóły zmianKoniec współdzielenia konta na Netflix w Polsce. Platforma podaje ceny dodatkowych kont  i szczegóły zmian, jakie mają niebawem zagościć na platformie.

Platforma Netflix od dawna wspominała już o walczeniu z współdzieleniem kont, które nie obejmują obrębu jednego gospodarstwa domowego. Zmiany wprowadziła już w kilku krajach, z różnym skutkiem. Ten proces właśnie zaczyna się także w naszym kraju. 

Netflix - koniec współdzielenia kont w Polsce

Zakaz współdzielenia konta poza obrębem jednego gospodarstwa stał się w także w naszym kraju faktem. Platforma Netflix potwierdziła wczoraj chęć walczenia z dzieleniem kont i wytoczyła ciężkie działa. Od 23 maja 2023 roku także w Polsce zaczyna się nowe, w postaci zakazu udostępniania hasła innym użytkownikom, z którymi oficjalnie mieszkamy. 

Nowość w tym stylu objęła już wiele innych krajów, w tym między innymi Hiszpanię, w której platforma straciła ponad milion użytkowników. Jednocześnie Netflix chwalący się niedostępną u nas jeszcze ofertą z reklamami, w tańszej wersji, idzie dalej i przenosi walkę z dzieleniem kont także na nasze podwórko. Zmiany mają miejsce od wczoraj i rozpoczynają się od rozsyłania wiadomości. 

Netflix - platforma rozsyła wiadomości do właścicieli kont

Maile od platformy Netflix otrzymują już pierwszy właściciele kont, którzy udostępniają swoje hasło i platformę innym ludziom, znajomym, przyjaciołom, a także rodzinie, w tym najbliższej, jednak nie mieszkającej pod jednym dachem i nie tworzącej, według platformy jednego gospodarstwa. 

Użytkownicy otrzymują wiadomość: "Witaj! Twoje konto Netflix przeznaczone dla Ciebie i osób które z Tobą mieszkają, czyli dla Twojego gospodarstwa domowego". W efekcie jasno określając, że dzielenie kont poza jednym domem jest niemożliwe, z małymi wyjątkami. Platforma w tej samej wiadomości namawia właścicieli kont do stosownego działania, wyjaśnia także co z korzystaniem z Netfliksa wspomnianych już członków gospodarstwa domowego poza domem, na urlopie, czy wyjeździe, a także ogłasza inne, płatne możliwości współdzielenia konta. 

Netflix - ile zapłacimy za dodatkowe konto? Opcje subskrypcji 

Współdzielenie konta w Polsce oficjalnie wczoraj stało się zakazane. Jedno konto, dla jednego gospodarstwa będzie jednak akceptowało dodatkowe konta, ale z dodatkową opłatą. Otóż właściciel owego konta będzie mógł udostępnić konto płacąc dodatkowej 9.99 złotych na miesiąc. Ta opcje jest możliwa tylko w wyższych planach płatności. 

Przeczytaj również: Disney+, koniec tańszego rocznego abonamentu w Polsce. Platforma rezygnuje z promocji i zachęca do miesięcznej subskrypcji

Do pakietu HD, który w Polsce kosztuje 43 złotych, czyli dużo więcej niż wszystkie inne platformy streamingowe, będzie można dokupić jeden dodatkowy profil z cenie 9,99 złotych, zaś do pakietu HD Premium, w cenie 60 złotych, dwa, również w cenie nieco poniżej dziesięciu złotych. 

Netflix zachęca także do innej opcji subskrypcji, czyli do przeniesienia profilu na nowe konto, czyli do tworzenia zupełnie nowego użytkownika, z własnym planem płatniczym. Jednocześnie zachowa on historię oglądania, rekomendację i tworzony przez Netflix algorytm. 

Netflix - jak w praktyce wygląda egzekwowanie zakazu dzielenie konta?

Zakazy zakazami, a dla użytkownika najważniejsza jest rzetelna informacja, między innymi o tym jak miałoby wyglądać egzekwowanie zakazu. Netflix we wczorajszym wpisie na swoim blogu oraz w mailach rozsyłanych pierwszym użytkownikom nie precyzuje jak i czy w ogóle miałby blokować współdziałające konta.

Z komunikatu dowiadujemy się jedynie, że platforma zachęca właścicieli kont do przyjrzenia listy urządzeń wszystkich osób zalogowanych do konta, a następnie wylogowanie się z urządzenia i zmiany hasła, by tym samym uniemożliwić dostęp do konta osobom z poza jednego gospodarstwa. 

Netflix, a dzielenie konta - co z korzystaniem z platformy poza gospodarstwem domowym?

Dzielenie konta poza gospodarstwem domowym staje się niemożliwe. Ale w czasach kiedy wiele podróżujemy, dość mocno się przemieszczamy, a wakacje tuż tuż, rodzi się pytanie co z korzystaniem z platformy poza domem? W tym wypadku trzeba zrozumieć czym dla Netflix jest jedno gospodarstwo. Otóż w praktyce nie chodzi o ludzi sobie bliskich czy rodzinę, ale osoby mieszkające w jednym mieszkaniu, domu, logujące się na danych urządzeniach. 

Przeczytaj także: HBO Max pokazuje ofertą startową nowej platformy Max jej filmową zapowiedzią. Co trafi do biblioteki nowej platformy?

Netflix wyjaśnia, że członkowie jednego gospodarstwa będą mogli korzystać z serwisu poza domem, na wyjeździe, wakacjach, na swym własnym urządzeniu (cokolwiek przez to platforma rozumie), a także na telewizorze w pokojach hotelowych i innych. Platforma jednak nie wyjaśnia na jakiej zasadzie miałoby się to korzystanie odbywać. O ile zrozumiałe jest korzystanie z własnego urządzenia, o tyle opcje hotelowe i inne wydają się nieco niespójne. Jakiś czas temu wspominano o tymczasowym kodzie i wielu innych dziwnych opcjach. W tej chwili na ten temat się milczy. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Zdjęcie: napoleonschwan z Pixabay

Autor: Agata Dudek

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

SocialMedia

Partners

opencritic