dodano: 2021-01-04 01:05:01

Na jakie gry w 2021 roku czekam najmocniej? - Subiektywne zestawienie tytułów mających zadebiutować w tym roku...

Autor: AnoX
Na jakie gry w 2021 roku czekam najmocniej? - Subiektywne zestawienie tytułów mających zadebiutować w tym roku...
41°
0

2021 rok zapowiada się solidnie jeżeli pomyślimy o premierach gier, jednakże przesunięcia były symbolem 2020. Na jakie gry najmocniej czekam w 2021?

W ostatnich dniach zaprezentowaliśmy Wam zestawienie planowanych premier gier AAA w 2021 oraz najciekawszych gier ze średniego oraz niższego segmentu w 2021, zatem nastał czas na w pełni subiektywny tekst z własnymi przewidywaniami dotyczącymi najbliższych dwunastu miesięcy oraz najmocniej oczekiwanych przeze mnie tytułów w 2021.

Poniższe zestawienie tak jak wspomniałem stanowi w pełni moje odczucia czy ogólne oczekiwania, poniższy zestaw gier nie został specjalnie szeregowany, zatem do jego kolejności nie należy przywiązywać żadnej wagi.

Po problematycznej premierze Cyberpunka 2077, wiele, wiele firm będzie chciało o wiele bezpieczniej dobrać datę premiery, aby przynajmniej przesunięcia dokonać raz i to na niedługi termin. Wśród nich naturalnie znajdzie się Techland, który o wiele bezpieczniej operował datami oraz zapowiedziami. być może jednak jest ich na tę chwilę zdecydowanie zbyt mało. Nie wiemy kiedy gra zadebiutuje, zatem na przestrzeni wielu miesięcy można przeprowadzić należytą kampanię fabularną, która odpowie na wszystkie pytania graczy dotyczących Dying Light 2. Podobnie sprawa ma się w Elden Ring, który ewidentnie w sieci wyciekał, a decyzja o ujawnieniu gry mogła być właśnie tym spowodowana. Niemniej From Software podobno już szlifuje poszczególne aspekty zabawy, zatem o dobrą premierę możemy być najwyraźniej spokojni.

Hitman 3 niedługo się ukaże i najpewniej będzie to najlepsza do tej pory okazja, aby wskoczyć do zabawy i samodzielnie zapoznać się z wielką dawką treści, związanej z polowaniem na poszczególne cele. Produkcja w ramach nowej trylogii radzi sobie świetnie i jedynym pytaniem obecnie jest to czy IO Interactive zadba o jak największą różnorodność zabawy połączoną z nowymi, świeżymi pomysłami. Ratchet & Clank Rift Apart to pewnik, jakości nie zabraknie, a w dodatku będziemy mogli po raz pierwszy na tym poziomie zapoznać się z ekskluzywną grą od Sony, która wykorzystania nie tylko zalety kontrolera DualSense, ale także zaoferuje nam zabawę mocno uwzględniającą dysk SSD i nowe zasoby mocy. O nowym God of War nie wiemy praktycznie nic, jednocześnie zapowiedź Ragnaroku wydaje się być spektakularną przygodą Kratosa i Athreusa. Po stronie Microsoftu wiele można by oczekiwać po Senua's Saga: Hellblade II,  jednak wciąż nic konkretnego z rozgrywki nie ujrzeliśmy, ale wsparcie giganta z Redmond powinno się przełożyć na przepiękny i efektowny rozdział historii tytułowej bohaterki.

Fani horroru mogą już zacierać ręce, ponieważ praktycznie tuz za rogiem jest potencjalny debiut The Medium, a w perspektywie kolejnych miesięcy czeka na nas Resident Evil Village, czyli kolejna zupełnie nowa odsłona serii Capcomu, który z jej pomocą powraca na szczyt formy. Na podobny krok może liczyć People Can Fly, które poprzez Outriders rozpoczyna swoją ekspansję oraz zwiększanie studia o kolejne oddziały w różnych miejscach na świecie. Mój dotychczasowy odbiór gry Deathloop był dość zmienny, jednakże po ostatnim filmie z rozgrywki mam jakieś pozytywne przeczucia....

Nie wiadomo czy Overwatch 2 oficjalnie się ukaże w ciągu najbliższych miesięcy, ale jeżeli tak się stanie to gra może stać się hitem, szczególnie spoglądając na małą liczbę gier wieloosobowych mających zadebiutować w najbliższym czasie. Równie udaną kontynuacją może się okazać Little Nightmares 2, czyli kolejna odsłona atrakcyjnego horroru, stawiającego na małą skalę i zaskakujące pomysły.

Na papierze It Takes Two zapowiada się na mało oryginalną zabawę, jednakże w praktyce rozgrywka może się okazać niezwykle wciągająca. The Lord Of The Rings Gollum od Daedalic Entertainment jest w podobnej sytuacji, jednakże w tym przypadku klimat Władcy Pierścieni robi swoją robotę i napawa naturalnie większą porcją optymizmu. Po świetnym Kickstarterze naturalnie wiele oczekiwać powiązano i sam tak też uczyniłem z Gamedec'iem, który poprzez swoje podejście i ciekawy system dialogów, może wnieść sporo świeżości do RPG-ów. Pierwszy Serial Cleaner w ramach niepozornej grafiki skrył w sobie wiele, wiele jakości, której oczekiwać można po kontynuacji, czyli po Serial Cleaners, mogący zaoferować nam jeszcze więcej wizualno-muzycznych doznań!

Piękno i dynamika The Riftbreaker mogą okazać się kluczem w 2021 roku, który wcale może nie być łatwiejszy od będącego już za nami 2020, zatem nieco lżejsza, choć wciąż wymagająca propozycja to świetna odpowiedź na nasze zapotrzebowanie. Fani nietypowych strategii na pewno doskonale bawić się będą z Inkulinati, które już teraz potrafi rozśmieszyć i zabawić, a jeszcze trochę będziemy musieli zaczekać do momentu zapoznania się z pełną wersją.


źródło: fot. iXimus z Pixabay

Komentarze (0):
Reklama
Reklama