dodano: 2021-08-05 12:10:01

PSVR 2 - po cichu ujawniono nowe szczegóły i datę ujawnienia na 2022 rok

Gra:
12°
0
PSVR 2 - po cichu ujawniono nowe szczegóły i datę ujawnienia na 2022 rok

Sony PSVR 2 ma mieć ekran Fresnel OLED, funkcję elastycznego skalowania rozdzielczości oraz śledzenie ruchu gałek ocznych donosi wiarygodne źródło. Co więcej, plotki głoszą, że Sony ujawni zestaw drugiej generacji już w przyszłym roku.

W sieci pojawiły się plotki, jakoby szczegóły drugiej generacji nowego zestawu zostały ujawnione podczas spotkania deweloperów. Jak wierzyć doniesieniom kanału YT PSVR without Parole, podczas tego szczytu potwierdzono, że zestaw słuchawkowy PSVR nowej generacji będzie wyposażony w ekrany Fresnel OLED o rozdzielczości 2000x2040 na oko, wyświetlacz HDR i 110 stopni FOV.

Co więcej, PSVR 2 będzie również korzystać z elastycznego skalowania rozdzielczości, co wraz ze śledzeniem ruchu gałek ocznych pozwala skalować rozdzielczość zestawu słuchawkowego w oparciu o widok gracza, a tym samym zmniejszy wpływ na wydajność. Zestaw słuchawkowy będzie również wykorzystywał dotyk, aby zmniejszyć chorobę lokomocyjną i poprawić immersję.

Zobacz także: Czy złożenie komputera - składaka do grania musi być drogie w sierpniu 2021 roku?

Na filmie udostępnionym przez kanał, są również informacje na temat nowego kontrolera, która ma być wyposażony w pojemnościowe czujniki dotykowe, a także haptyczne i adaptacyjne wyzwalacze, które zostały potwierdzone na początku tego roku.

Takie wiadomości oznaczają ogromny skok w jakości doświadczeń z gry i gracze PlayStation 5 na pewno mogą czuć się podekscytowani.

Sony jeszcze nie potwierdziło żadnych szczegółów, ale ujawnienie ma nastąpić w 2022 roku

źródło: https://wccftech.com/psvr-2-fresnel-oled-hdr/

Komentarze (0):
Reklama
Reklama