dodano: 2022-04-22 23:00:02

Sherlock Holmes Chapter One z datę premiery na PS4. Prace na Xbox One wstrzymane na czas nieokreślony!

aktualności news Sherlock Holmes Chapter One z datę premiery na PS4. Prace
Sherlock Holmes Chapter One z datę premiery na PS4. Prace na Xbox One wstrzymane na czas nieokreślony!
24°
0

Ukraińskie studio Frogwares ogłasza, że Sherlock Holmes Chapter One ma datę premiery na PS4. Prace na Xbox One wstrzymane na czas nieokreślony! 

Studio Frogwares ma dla graczy dobrą i złą wiadomość związaną z premierą gry Sherlock Holmes Chapter One na PlayStation 4 oraz Xbox One

Zapoznaj się także z: XEL, planeta w przygodowej grze akcji prezentuje się naprawdę imponująco na nowych zrzutach z ekranu

Sherlock Holmes Chapter One kolejna gra z detektywistycznej serii Sherlock Holmes miała swoją premierę w listopadzie zeszłego roku. Gracze na wersję na konsole PlayStation 4 i Xbox One musieli jednak poczekać, że względu na optymalizację gry na starsze konsole. 

Poznaliśmy właśnie datę premiery gry na PS4, która przewidziana jest już pod koniec tego miesiąca. Jednocześnie deweloperzy z ukraińskiego studia Frogwares, musieli podjąć trudną dla nich decyzję i wstrzymać na czas nieokreślony przeniesienie przygodowej gry detektywistycznej, w której przejmujemy kontrolę na młodym Sherlockiem Holmesem, na początku jego kariery. Gracze, którzy zamówili wersję gry w przedsprzedaży na konsolę Xbox One, będą mogli otrzymać pełny zwrot pieniędzy. 

Decyzja związana jest panującą sytuacją w Ukrainie i trwającą tam wojną. Twórcy wyjaśniają dokładniej swoją decyzję w oświadczeniu, które znajdziecie poniżej: 

Przeczytaj również:

 

Oto pełne oświadczenie studia Frogwares:

Jak niektórzy z Was zauważyli na naszych profilach społecznościowych, byliśmy dość cicho w kwestii wersji Sherlock Holmes Chapter One na PS4 i Xbox One. Dobra wiadomość jest taka, że Sherlock Holmes Chapter One zostanie wydany na PS4 28 kwietnia 2022 roku. Zła wiadomość jest taka, że niestety musieliśmy podjąć trudną decyzję w sprawie wersji gry na Xbox One. Ze względu na okoliczności, na które nie mieliśmy wpływu, wydanie Chapter One na konsolę Xbox One zostało przesunięte na czas nieokreślony. Wyjaśnijmy, dlaczego.

Od września ubiegłego roku aż do lutego 2022 roku ciężko pracowaliśmy nad optymalizacją naszej gry pod kątem komputerów PC oraz konsol starej i obecnej generacji. W tym czasie odkryliśmy, że zakres prac był większy niż zakładaliśmy. W zeszłym roku podjęliśmy więc decyzję, że najpierw wydamy wersje na konsole PS5 i Xbox serii X|S, a następnie zajmiemy się optymalizacją wersji na konsole starej generacji. Po zatwierdzeniu Chapter One na current-genach w październiku, kontynuowaliśmy prace nad optymalizacją wersji na PS4 i Xbox One. Staraliśmy się wycisnąć ze starych generacji tak dużo, jak to tylko możliwe. Wykonaliśmy wiele niewidocznej pracy, ale także tak widocznej, jak zmiany na mapie miasta w wersjach na PS4 i Xbox One, aby gra działała płynniej (wycięliśmy niektóre alejki, skróty itp.). A gdy byliśmy coraz bliżej ukończenia tych wersji, wybuchła wojna.

Stwierdzenie, że wojna wywarła na nas wpływ, jest prawdopodobnie niedopowiedzeniem tej dekady. Pomijając naszą sytuację osobistą i psychiczną, wojna wywarła na nas ogromny wpływ z punktu widzenia produkcji. W obecnej sytuacji, z zasobami i siłą roboczą, jaką dysponujemy, możemy wydać Chapter One w wersji na PS4 28 kwietnia. Jednak wersję na konsolę Xbox One musimy przełożyć.

Powiedzieć, że nie jesteśmy z tego powodu zadowoleni, to mało powiedziane. Chcemy, aby nasze gry pojawiały się na jak największej liczbie platform. Widzimy, że wielu z Was czeka na wersję na konsolę Xbox One. Jesteśmy również rozczarowani, ponieważ zainwestowaliśmy czas i pieniądze w tę wersję, która została wstrzymana na czas nieokreślony. To także stracone pieniądze z potencjalnych przyszłych przychodów, co jest ważne dla niezależnego studia, takiego jak nasze.

Jeśli zamówiłeś grę w wersji na konsolę Xbox One w przedsprzedaży, co teraz? Xbox poinformował, że możecie anulować zamówienie i otrzymać pełny zwrot pieniędzy. Wiemy, że nie jest to rozwiązanie, którego oczekiwaliście, ale mamy nadzieję, że przynajmniej rzuciło to trochę światła na to, co się stało.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za cierpliwość. Dziękujemy też za miłe słowa i wsparcie. Fakt, że wielu z Was zaoferowało nam nawet miejsce w swoich domach, jest czymś więcej niż "wow". I jak zawsze, wszelkie uwagi i pytania prosimy kierować do nas. Postaramy się odpowiadać na nie tak szybko i tak często, jak tylko będziemy mogli - życie jest teraz trochę dziwne.

Do następnego razu, Wasz zespół Frogwares

Sherlock Holmes Chapter One w wersji na konsolę PlayStation 4 zadebiutuje 28 kwietnia 2022 roku. Wersja na Xbox One została wstrzymana na czas nieokreślony. 

Karta gry na Steam

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama