dodano: 2021-10-20 18:00:01
PCPS4PS4 PROPS5XBOX

Sherlock Holmes Chapter One na zwiastunie prezentującym mechanikę gry - umiejętności detektywistyczne

Sherlock Holmes Chapter One na zwiastunie prezentującym mechanikę gry - umiejętności detektywistyczne
11°
0

Studio Frogwares prezentuje kolejny zwiastun swojej nadchodzącej gry. Tym, razem w grze Sherlock Holmes Chapter One umiejętności detektywistyczne.

Studio Frogwares na niecały miesiąc przed premierą swoją kolejnej gry z serii Sherlock Holmes, prezentuje nowy zwiastun. Kontynuując cykl prezentacji kolejnych mechanik w grze, tym razem studio skupiło się na istocie zadania detektywa, czyli wszystkich mechanikach związanych z dochodzeniem.

Gra pojawi się w sprzedaży oprócz PlayStation 4 i Xbox One już w listopadzie. Kupując ją w przedsprzedaży otrzymamy  dołączoną dodatkową zawartość w grze oraz darmową kopię gry Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (Zbrodnia i kara).

Kolejny zwiastun gry Sherlock Holmes Chapter One przedstawia nie tylko umiejętności detektywistyczne, ale dokładnie wszystko to co jest niezbędne do tego, by poradzić sobie ze śledztwem. Podczas gry będziemy wykonywać naprawdę sporo czynności klasycznie detektywistycznych. 

Poszukiwanie wskazówek - ta czynność jest podstawą niemal każdej przygodówki z serii Sherlock Holmes, a także sporej części większości gier. W nowej odsłonie Sherlock Holmes Chapter One możemy jednak wiele z nich przegapić. Możemy pominąć nawet te kluczowe. To od gracza zależeć będzie czy odnalazł już wszystko czego potrzebuje.

Przeczytaj również: Sherlock Holmes: Chapter One z nowym zwiastunem filmowym. Twórcy opowiadają o walce, nowych miejscach i dziwnych zbrodniach

Podejrzany zidentyfikowany - podobnie jak we wspomnianym Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (Zbrodnia i kara) czy Sherlock Holmes: The Devil's Daughter (Córka diabła), w każdej sprawie będzie jakiś podejrzany. W tej odsłonie będziemy go w taki czy inny sposób identyfikować już na początku gry. Możemy to zrobić prawidłowo, albo zupełnie źle . To jednak będzie miało wpływ na to jak ten będzie nas traktował w przyszłości. 

Użyj przebrania - ważnym elementem także tej odsłony przygód Sherlocka jest oczywiście przebranie. Ponieważ młody Holmes jest nowy i nieznany mieszkańcom, żeby wzbudzić w nich sympatię, albo choć nieco się do nich upodobnić, będzie musiał się przebierać, Znamy ten element rozgrywki z dwóch poprzednich odsłon serii. W tej części nasz bohater będzie zbierał ubranie na całej wyspie, a następnie używał intuicji i wskazówek, aby wiedzieć jakie przebranie ma tym razem założyć, by otrzymać pomocne mu odpowiedzi. Nie znajdziemy w grze podpowiedzi jakie przebranie tym razem mamy użyć. Zdarzyć się może zatem tak, że będziemy traktowani złośliwie, a w naszym kierunku popłynie wiele kąśliwych uwag. 

Przyjrzyj się dowodom - istotnym elementem działalności detektywa jest przyglądanie się zebranym podczas śledztwa dowodom. W grze pojawia się "System Przypinania Dowodów". Dzięki niemu możemy dowolną wskazówkę, która wydaje się nam istotna przedstawić równie dowolnej osobie. W ten sposób dowiemy się, czy coś na ten temat wie. To jednocześnie pozwoli na zdobycie odpowiedzi, albo jednej, albo nawet kilku. 

Przeczytaj również: Sherlock Holmes Chapter One na zwiastunie prezentującym system walk i umiejętności Holmesa

Poskładaj wszystko w całość - wszystko co w grze poznaliśmy, czego się dowiedzieliśmy, łączyć będziemy w "Pałacu Umysłów". Tu znajdujące się wskazówki pozwolą ułożyć teorie na temat tego, co naprawdę się wydarzyło. W tym wypadku ponownie my decydujemy czy mamy rację czy też nie. Gra nie zablokuje możliwości dokonania złego wyboru.

Jednoosobowy sędzia i ława przysięgłych - w miejscu, w którym rozgrywa się akcja naszej gry, czyli na wyspie Cordona, nie ma równości. To co dla innych jest przestępstwem, w oczach innych może nim wcale nie być, a nawet może być uznane jako słuszne. W tym wypadku decyzja ponownie należy do nas. Będziemy ją podejmowali na podstawie tego co uznajemy za prawdziwe i słuszne, żyjąc z konsekwencjami naszych decyzji. 

Sherlock Holmes Chapter One ukaże się na PC (Steam, Epic, GOG), PS5, Xbox Series X/S 16 listopada, a później na PS4 i Xbox One. 

Kata gry na Steam


źródło: Informacja prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Komentarze (0):
Reklama
Reklama