dodano: 2021-05-23 09:30:01

Ulica Strachu, trylogia grozy, oparta na cyklu książkowym R.L. Stine'a w lipcu na Netflixie

Ulica Strachu, trylogia grozy, oparta na cyklu książkowym R.L. Stine'a w lipcu na Netflixie
28°
0

Ulica Strachu, trylogia grozy, oparta na cyklu książkowym R.L. Stine'a w lipcu na Netflixie. Trzy filmy zobaczymy w lipcu w kolejnych tygodniach.   

Netflix stawia na horrory, których na platformie pojawia się, ku uciesze filmów grozy, coraz więcej. W lipcu, tydzień po tygodniu pokazana zostanie trylogia grozy o wspólnym tytule Ulica Strachu. Trzy filmy, pokazane w trzy tygodnie to trzy powiązane ze sobą historie. Cykl został pokazany na filmowym zwiastunie przez polski oddział Netflixa.

Antologia Ulica Strachu to trzy filmy charakteryzujące się jedną zabójczą historią, która oparta jest na cyklu książkowym R.L. Stine'a, o takim samym tytule. Reżyserem wszystkich trzech filmów jest Leigh Janiak, mająca na swoim koncie filmy: Krzyk, Outcast: Opętanie oraz Miesiąc miodowy.

Opowieść w kolejnych filmach toczy się na zupełnie innej platformie czasowej, pierwsza część to rok 1994, kolejna - 1978 oraz rok 1666 i jak już wspominaliśmy, jest fabularnym łącznikiem jest ta sama opowieść, której bohaterami są młodzi ludzie, bowiem książki, na których bazuje cykl filmowy to książki dla młodzieży. 

Ulice strachu 

  • Ulica Strachu: cześć 1 - 1994 - historia grupy nastolatków tocząca się w Shadyside w Ohio, w którym od lat rozgrywają się przerażające wydarzenia mogą nie być przypadkiem, a teraz oni mogą być ich kolejnymi ofiarami;
  • Ulica Strachu: część 2  - 1978 - opowieść rozgrywająca się w obozie Nightwing, podzielonym na dwie strefy. W jednym żyją obozowicze, w drugim ich opiekunowie. Część z nich pochodzi z rozwijającego się miasta Sunnyvale, a kolejna z udręczonego miasteczka Shadyside. Łączą swoje siły, gdy wydarzenia rodem z horrorów, które te miasta mają w swojej historii, ponownie ożywają;
  • Ulica Strachu: część 3 - 1666 - tym razem opowieść rozgrywa się w miasteczku kolonialnym, w którym toczy się właśnie polowanie na czarownice. To ma wpływ na kolejne stulecia, tworząc klątwę, którą będą musieli rozwiązać młodzi ludzie w już we współczesności, w roku 1994. 

Przeczytaj również: Dom nocny, niepokojące wizje, które nie przynoszą ukojenia. Nowy film grozy w lipcu w kinach

W obsadzie trzech filmów grozy znaleźli się: Maya Hawke (Stranger Things, Pewnego razu... w Hollywood, Małe kobietki, Mainstream), Jordana Spiro (Ozark, Anatomia strachu, Facet z ogłoszenia, Blindspot: Mapa zbrodni), Gillian Jacobs (Przyjaciel do końca świata, Dzień z życia blondynki, The Box. Pułapka) oraz Sadie Sink (Stranger Things, Szklany zamek, Eli, Droga mistrza).

Premiery filmów na Netflix dnia 2, 9 oraz 16 lipca 2021 roku. 


Komentarze (0):
Reklama
Reklama
Najnowsze recenzje