Eksperymenty będą podstawą Wiedźmina 4 i całej nowej sagi? CDP RED ma okazję zrobić, coś czego wcześniej nie zrobił!

lubiegrac giełda Eksperymenty będą podstawą Wiedźmina 4 i całej nowej
Eksperymenty będą podstawą Wiedźmina 4 i całej nowej sagi? CDP RED ma okazję zrobić, coś czego wcześniej nie zrobił!Tamer Adas | 2 kwietnia 2024, 14:05

W ostatnich podsumowaniach finansowych CD Projekt przemycił, że dokonuje eksperymentów, które mają sprawić, że rozgrywka Wiedźmina 4 stanie się potencjalnie atrakcyjniejsza. Jakie podejście zamierza tym razem wystosować największe polskie studio?

CD Projekt RED przy okazji bardzo wczesnej promocji Wiedźmina 3 zapowiadał bardzo ambitne plany, tymczasem wiele z nich ostatecznie nie udało się zrealizować, w związku z czym ostatecznie trzecie growe przygody Geralta stały pod znakiem doszlifowania licznych rozwiązań, doskonale znanych już w gatunku.

Podobnie wyglądała sytuacja z Cyberpunkiem 2077, choć w przypadku tego projektu sukcesy objawiły się w sferze technologicznej, dzięki czemu na obecnej generacji konsol trudno jest znaleźć tytuł, który mógłby się pochwalić porównywalnym poziomem szczegółowości tekstur, obiektów, postaci czy szlifów w ramach poszczególnych animacji.

Zapoznaj się też z:

 

To wszystko powoduje, że przy okazji kolejnej wiedźmińskiej sagi przygotowywane są bardziej kreatywne podstawy, które mogą okazać się odświeżającą bazą dla kolejnych gier. Zgodnie ze słowami Michała Nowakowskiego, działania obejmują nawet gatunkowe podstawy, zatem w razie sukcesu być może doczekamy się czegoś cennego dla całej branży.

Warto naturalnie podejść z pewnym dystansem do całej sytuacji, gdyż już nie raz chęci odbijały się z twardą rzeczywistością. Niemniej jeżeli od kogoś oczekiwać od pomysłowości, to właśnie od CDP-u.

Zapraszamy również do: Gry w świecie Wiedźmińskim przybiorą na sile w przyszłych latach. Jak jednak ukształtowało się to grono dotychczas?

Nim nie poznamy detali, musimy się uzbroić w cierpliwość. Spodziewać się możemy jednak pewnych modyfikacji w sferze rozgrywki, być może systemu walki czy możliwości realizowania zadań, co od dawna kojarzy się z growymi przygodami Geralta.

Grupa CD Projekt S.A. prezentując swoje wyniki zdecydowała się również zdradzić, że na tę chwilę korporacja nie widzi sensu na prowadzanie mikrotransakcji do gier dla pojedynczego gracza, ale być może przy wieloosobowych przyszłych projektach, deweloperzy zaimplementują tego typu rozwiązania.

Wiedźmin 4 (tyt. rob.) nie ma daty premiery, ani platform docelowych.

Studio CD Projekt RED (w ramach Grupy CD Projekt) jest jedną z największych prywatnych notowanych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych w prestiżowym segmencie WIG20. Spółka należy również do dedykowanego indexu WIG.GAMES.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.cdprojekt.com/en/wp-content/uploads-en/2024/03/transcript-of-audio-webcast-on-cd-projekt-group-fy-2023-results-1.pdf

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners