Recenzja komputera Predator Orion 3000 (PO3-640) - Małego, ale naprawdę wydajnego komputera uszytego dla graczy

lubiegrac sponsorowany Recenzja komputera Predator Orion 3000 (PO3-640) - Małego
Recenzja komputera Predator Orion 3000 (PO3-640) - Małego, ale naprawdę wydajnego komputera uszytego dla graczyTamer Adas | 5 lipca 2023, 14:55

W ramach testów tym razem w nasze ręce wpadł wyjątkowy, kompaktowy komputer Predator Orion 3000 (PO3-640) z pakietem mocnych podzespołów, które zawarto w naprawdę małej obudowie. Niepozorny sprzęt może się pochwalić naprawdę mocnymi podzespołami, ciekawym designem oraz formą i dodatkami przygotowanymi dla graczy poszukujących niezłego pakietu. Czy jednak taka konstrukcja nie będzie się kłócić z gamingowym charakterem konstrukcji? To jedno z pytań, które musiało paść w trakcie testów oraz sporządzania poniższej recenzji komputera, do której już Was gorąco zapraszam. Zaczynając w tradycyjny sposób…

Konspekt recenzji Predator Orion 3000:

Recenzja_Predator_Orion_3000_10_ 

Design Predator Orion 3000

To, co od razu rzuca się w oczy po rozpakowaniu Predator Orion 3000, to kompaktowy rozmiar urządzenia (385 x 175 x 377 mm). Jak na komputer o takiej specyfikacji, zajmuje naprawdę mało miejsca. Dodatkowo, jego design gamingowy bardzo cieszy oko. Znajdujące się z przodu oraz z tyłu komputera wentylatory Predator FrostBlade 2.0 nie tylko nieźle spisują się pod względem klasycznego działania, ale dzięki zastosowaniu statycznego ciśnienia zachowują mniejsze wibracje oraz nie wytwarzają słyszalnego hałasu. Dodatkowo, fani podświetlenia LED RGB z pewnością docenią zastosowane tutaj diody, które swoim ułożeniem doskonale uzupełniają podświetlony na górnym froncie symbol Predator oraz umożliwiają rzucenie okiem do wnętrza, doceniając tym samym wykonaną tam pracę.

Matowa kolorystyka robi swoją robotę. Świetnie łączy się z przejrzystą szybą oraz wspomnianym połyskującym frontem. O ile osobiście nie jestem fanem takiej stylistyki konstrukcji z wysuniętymi elementami, o tyle w przypadku Predator Orion 3000 projektanci, wykorzystując niemalże w pełni tę samą kolorystykę i materiały sprawili, że całość prezentuje się zacnie. Konstrukcja peceta doczekała się szeregu szlifów, zaokrągleń krawędzi czy akcentów, między innymi na rogach, które nadają komputerowi gamingowego charakteru. Dobra jakość wykonania oraz spasowanie części sprawiają, że spokojnie całość możemy transportować, nie obawiając się o żadne uszkodzenia.

Błyszczący front prezentuje się naprawdę pięknie, choć to także wiąże się tradycyjnie z ryzykiem zarysowań. Po drugiej stronie obudowy znajdziemy przestrzeń z licznymi złączami. Wspomniana obudowa jest naprawdę łatwa do oczyszczenia.

Recenzja_Predator_Orion_3000_3_ 

Specyfikacja Predator Orion 3000

 • System operacyjny: Windows 11 Home (64-bit)
 • Procesor: Dwunastordzeniowy Intel Core i7-12700 z taktowaniem 2,10 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB DDR4 (moduły 2 x 8 GB)
 • Pojemność dysku SSD PCI Express: 1 TB
 • Karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3070 z 8 GB VRAM
 • Bezprzewodowa sieć LAN: IEEE 802.11ax
 • Bluetooth
 • Karty rozszerzeń I/O:
  • Gniazdo rozszerzeń
  • PCI Express x16
  • 2 x interfejs M.2
 • Interfejs:
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 9 portów USB
   • 4 x USB 2.0
   • 2 x USB 3.2 Gen 1
   • USB 3.2 Gen 2
   • USB 3.2 Gen 2x2 Type-C
  • Gniazdo sieciowe (RJ-45)
  • Wejście i wyjście liniowe audio
 • Moc zasilacza: 500 W
 • Parametry fizyczne:
  • Wysokość: 385 mm
  • Szerokość: 175 mm
  • Głębokość: 377 mm

 

Codzienne użytkowanie Predator Orion 3000 (PO3-650)

Pod względem tradycyjnego, codziennego wykorzystania oraz pracy, Predator Orion 3000 może się pochwalić niezwykle wysokim poziomem kultury pracy. Możliwe to jest dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia, który niezwykle sprawdzi się w cieplejsze dni. Pod tym względem spisuje się on bardzo dobrze, nawet w porównaniu do innych dostępnych na rynku modeli.

Kompaktowy rozmiar to nie jedyna zaleta tej obudowy. Bardzo praktycznym rozwiązaniem okazał się uchwyt, umożliwiająca o wiele łatwiejsze transportowanie komputera do innej lokalizacji. Nie zapomniano również o samej stabilizacji, za którą odpowiadają gumowe nóżki umiejscowione na spodzie obudowy.

Fani najnowszego oprogramowania mogą liczyć także na nowości w ramach systemu Windows 11, który oferuje nie tylko odświeżenie interfejsu, ale także szereg pomniejszych opcji czy zmian sprawiających, że praca staje się płynniejsza oraz bardziej produktywna. W celu polepszenia feelingu korzystania z Predator Orion 3000, producent zadbał również o wsparcie platformy DTS:X Ultra umożliwiającej korzystanie z przestrzennego dźwięku niemal na dowolnym urządzeniu.

Recenzja_Predator_Orion_3000_21_ 

Recenzja_Predator_Orion_3000_23_ 

Test Predator Orion 3000 w grach

Predator Orion 3000 jest sprzętem skierowany do tych mniej i bardziej wymagających graczy. Urządzenie wyposażono w zestaw przydatnych portów, dzięki czemu bez względu na to, co robimy: casualowo gramy, streamujemy, czy nawet przygotowujemy się do e-sportowego turnieju, przez cały czas możemy sprawnie podłączyć wszystkie peryferia. Dołączone do komputera oprogramowanie Predator Sense udostępnia między innymi dedykowany tryb, który zapewnia dodatkowe FPS w grach, dzięki czemu mamy wrażenie, że produkcje działają jeszcze płynniej. Warto od razu zaznaczyć, że wiąże się to z wejściem wentylatorów na wyraźnie wyższy poziom, w wyniku czego kultura pracy różni się od tej pierwotnej. Nie można tego porównać do głośności chłodzenia umieszczonego w laptopach o podobnej/takiej samej specyfikacji, jednak niektórych może ono nieco drażnić, szczególnie w trakcie nocy. Niemniej jednak mało kto w obecnych czasach gra bez słuchawek, zatem można uznać to za rozwiązanie tej przypadłości.

Poprzez Sense’a możemy uzyskać dostęp do szerokiego grona opcji dostosowania podświetlenia zgodnie z naszą aktualną potrzebą, zainteresowaniem czy aktualną preferencją. Aplikacja sama w sobie jest prosta w obsłudze, jasno sygnalizuje, co możemy zrobić lub uzyskać poprzez wybranie takiej czy innej opcji.

Recenzja_Predator_Orion_3000_24_ 

W trakcie ogrywania najpopularniejszych propozycji e-sportowych czy po prostu sieciowych Predator Orion 3000 spisuje się doskonale, gwarantując przy tym świetne oraz naprawdę stabilne wyniki. W przypadku pojawienia się bardziej wymagającej lokacji czy sporej ilości graczy, nie uświadczymy  żadnych zacięć czy spadków FPSów, które byłyby związane z wieloma wydarzeniami naraz. Stabilne połączenie gwarantowane jest przez kontroler Intel Killer E2600 Eternet z Intel Wi-Fi 6E AX211 przy wykorzystaniu bezprzewodowego połączenia IEEE 802.11ax, co zapewnia niski ping i bezstratną wymianę pakietów danych. 

Konstrukcja doczekała się interesującego, autorskiego systemu chłodzenia, który korzysta nie tylko ze wspomnianych wentylatorów Predator FrostBlade 2.0, ale także z rozdzielenia ciepła z różnych stref i podzespołów (zasilacz, dyski, procesor, karta graficzna). Dzięki czemu zoptymalizowany jest proces odprowadzania gorąca, nie doprowadzając do ewentualnego nagrzewania się wzajemnie podzespołów. Rozwiązanie to w praktyce spisuje się należycie, faktycznie działając i nie psując spójności kompozycji. Niestety, ale również niesie za sobą jeden minus - możemy mieć ograniczone opcje zmiany podzespołów, gdy za kilka lat chcielibyśmy postawić na wydajniejsze czy pojemniejsze rozwiązania. Jest to jednak koszt tego, że od razu uzyskujemy dobrze zbalansowany i zoptymalizowany zestaw, o który nie musimy się przez długi czas obawiać.

Recenzja_Predator_Orion_3000_18_ 

Recenzja_Predator_Orion_3000_19_ 

W ramach testów Predator Orion 3000 zdecydowaliśmy się sprawdzić popularne tytuły, takie jak Counter Strike Global Offensive, Apex Legends czy Fortnite, gdzie podzespoły radziły sobie doskonale, oferując świetne, płynne oraz bezproblemowe działanie, w trakcie nawet najbardziej emocjonujących momentów. Stabilność oraz szczegółowość dominują, bez względu na to co się dzieje akurat przed nami.

Jeszcze więcej detali uzyskać można w najnowszych tytułach AAA i to niezależnie od ich daty premiery oraz poziom szczegółowości. Dead Space remake nie tylko potrafi zachwycić, ale także może się pochwalić świetnym sposobem funkcjonowania. W gęstych i pełnych mroku korytarzach żaden nekromorf nie ucieknie naszemu wzrokowi. Ku mojemu zdziwieniu Predator Orion 3000 naprawdę nieźle poradził sobie z kiepsko zoptymalizowanym Star Wars Jedi Ocalały, choć niestety sięgnięcie 100 klatek na sekundę na wysokich ustawieniach nie było możliwe w QHD. O niebo lepiej było w przypadku najnowszego Diablo 4, które nie tylko świetnie się prezentowało, ale przez długi czas znajdowało się na poziomie 118 - 120 klatek na sekundę. Każdy nowy tytuł AAA działa na tym komputerze świetnie w ramach 2560 x 1440 px, oferując gwarancję świetnej i komfortowej zabawy przez najbliższe kilka dobrych lat.

Wyniki testu Predator Orion 3000

Komputer Predator Orion 3000 testowaliśmy w następujących tytułach (ustawienia wysokie, rozdzielczość Quad HD: 2560 x 1440 px) wykorzystując chłodzenie w trybie Gry.

 • Cyberpunk 2077 – śr. 76 kl./s max. 293 kl./s (bez ray tracingu i DLSS-a)
 • Fortnite – śr. 91 kl./s max. 311 kl./s (ustawienia najwyższe)
 • Diablo 4  – śr. 118 kl./s max. 244 kl./s (ustawienia najwyższe)
 • Star Wars Jedi Survivor – śr. 77 kl./s max. 181 kl./s (ustawienia wysokie i śledzenie promieni)
 • Counter Strike Global Offensive – śr. 123 kl./s max. 357 kl./s (ustawienia wysokie)
 • Dead Space remake – śr. 142 kl./s max. 309 kl./s (ustawienia wysokie)
 • Apex Legends - śr. 139 kl./s max. 277 kl./s (ustawienia wysokie)

Skrócone dane techniczne platformy testowej (PO3-640)

 • System: Windows 11 Home (64-bit)
 • Procesor: 12-rdzeniowy Intel Core i7-12700 (2,10 GHz)
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 3070 (8 GB GDDR6)
 • Pamięć RAM: 16 GB DDR4
 • Pojemność dysku SSD: 1 TB

Recenzja_Predator_Orion_3000_15_ 

Podsumowanie recenzji Predator Orion 3000 (PO3-640) - Kompaktowy plug-and-play z niezłą specyfikacją

Predator Orion 3000 to z pewnością ciekawe urządzenie, które spodoba się niejednej osobie. To ciekawy sprzęt dla osób, które poszukują komputera, z którym od razu mogą wskoczyć do gry, delektując się najnowszymi hitami w niezłych parametrach. Kompaktowa konstrukcja ma szereg zalet i prezentuje się naprawdę nieźle, ale może być dla niektórych nieco zbyt ograniczająca czy problematyczna ze względu na nieco głośniejszą pracę w trakcie wykorzystywania możliwości trybu dla graczy.

Cena do najniższych nie należy, ale poszukiwacze przygotowanego sprzętu, bez konieczności dbania o każdy aspekt komputera, jego sposobu działania czy spójności wydajności obliczeniowej i energetycznej spokojnie mogą przymknąć na to oko. Po prostu możemy zakupić Predator Orion 3000 i zapomnieć o elementach, które pociągają głównie największych fanów pecetów oraz procesu ich projektowania, przygotowania i składania. Nieźle działające chłodzenie, efektowny wygląd, świetna wydajność oraz kompaktowość sprawiają, że jest to naprawdę ciekawa propozycja typu plug & play, którą pozyskać możecie między innymi w sklepie x-kom za około 8000 złotych.

Dziękujemy Acerowi za wypożyczenie komputera Predator Orion 3000 celem przeprowadzenia powyższego testu!

Strona producenta

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Artykuł sponsorowany

123456789101112131415161718192021222324
Komentarze [0]:

Spis treści:

 • Design Predator Orion 3000
 • Specyfikacja Predator Orion 3000
 • Test Predator Orion 3000 w grach
 • Wyniki testu Predator Orion 3000
 • Podsumowanie recenzji Predator Orion 3000 (PO3-640) - Kompaktowy plug-and-play z niezłą specyfikacją

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners