Tamer Adas | 18 lutego 2022, 06:00
W ostatnim czasie miałem przyjemność obcować z oprogramowaniem Plitch, mogąc zapoznać się z możliwościami intrygującej platformy zmieniającej wiele znanych nam gier. Jak funkcjonuje ten system kodów? Jakie usprawnienia oferuje?
Aplikację ściągnąć możemy bezpośrednio z jej strony, mogąc w bardzo krótkim czasie założyć konto, zapewnić sobie aktywację oraz zapewnić niedostępne możliwości. Po szybkiej instalacji otrzymujemy dostęp do całej platformy, obejmującej liczne kody (darmowe i płatne) szereg obsługiwanych gier, a także kilka dodatkowych opcji i możliwości do wykorzystania. Za pośrednictwem oprogramowania możemy uruchomić jedną z produkcji z naszej biblioteki lub możemy aktywować kody w chwili, gdy wybraliśmy już dany tytuł.
Zapoznaj się także z: Brothers: A Tale of Two Sons, emocjonalna przygodowa gra zręcznościowa za darmo na Epic Games Store
Wszystko bez problemu obsługujemy, a dostęp do autorskich kodów możemy uzyskać zarówno poprzez ręczną aktywację, jak również poprzez wykorzystanie odpowiedniego przycisku bądź ich kombinacji. W ten sposób nie natrafiamy na problem, gdy F12 ma główne zastosowanie w wykonywaniu ujęć z rozgrywki.
Aktywacja następowała natychmiast w przypadku wszystkich testowanych gier, a było ich kilka. Zabawę rozpocząłem od świeże ogrywanego Dying Light 2 Stay Human, w którym zadbano o zapewnienie szeregu opcji skupionych wokół umiejętności gracza, zwiększaniu jego wytrzymałości oraz skuteczności czy to w walce, czy podczas parkourowego przemierzania Villedor. W tym przypadku nieco rozmijały mi się opisy czy funkcjonowania danej opcji względem całego systemu rozgrywki. Maksymalne umiejętności z miejsca funkcjonowały, natomiast kwestia nielimitowanej wytrzymałości już nieco gorzej, nie obejmując wszystkich tego typu rozwiązań.
W przypadku mającego już rok Cyberpunk 2077 możemy uzyskać przewagę w szerszym zakresie możliwości, zapewniając graczom możliwości znane, chociażby w przypadkach kodów do GTA 5 czy innych odsłon serii od Rockstar Games. A to zwiększamy zasób środków, a to doświadczenia czy pozyskujemy punkty rozwoju V. Nie zabrakło oczywiście nieograniczonych naboi w broni czy innych, pomniejszych bonusów.
Mniejsza ilość zmian pojawiała się podczas rozgrywki z Far Cry 6, przy czym w tej produkcji licznych międzynarodowych zespołów Ubisoftu nie zabrakło w zasadzie przewagi związanej z walką. Elementem, który zostanie nieco zepsuty w ramach kolejnych części marki. Te nieszczęsne paski zdrowia stały się dzięki Plitch mniej irytujące oraz denerwujące, przywracając normalność do rozgrywki oraz faktyczną przyjemność z prucia ołowiem w stronę sił dyktatora Castillo.
Proces podłączenia platformy do gry był nieco trudniejszy w przypadku tegorocznego Tom Clancy's Rainbow Six Extraction, przed wejściem do takiej zabawy, konieczne jest wyłączenie systemu zwalczającego oszustwo w grze. Twórcy w krótkim, wcześniejszym komunikacie informują, co trzeba zrobić, aby móc skorzystać z własnych kodów w przypadku tego tytułu francuskiego giganta. W przypadku takiego kooperacyjnego tytułu mogą się pojawić uwagi, dotyczące uczciwości walki oraz kwestii oceny rozgrywki przez systemy producenta.
Ku mojemu małemu zaskoczeniu, twórcy zdecydowali się zawrzeć sporo elementów społecznościowych, to właśnie fani inicjatywy pomagają przy jej rozwoju, mogąc jednocześnie toczyć liczne dyskusje poprzez ogólne oraz pomniejsze, dedykowane danym propozycjom formy. Wszystko możemy w zasadzie z miejsca aktywować, mogąc jednocześnie poznać wiele osób.
Przeczytaj też: Polska premiera Predator Orion 7000 odbywa się podczas IEM 2022
W erze gier korzystających z elementów RPG-owych wprowadzanych w zasadzie tylko i wyłącznie po to, aby przedłużyć sztucznie czas zabawy, Plitch okazuje się swego rodzaju wybawieniem poszczególnych tytułów. Uzyskiwana przewaga nie zawsze musi być absolutna, często objawia się w postaci na przykład nieograniczonej amunicji czy braku przeładowywania lub zwiększonej wytrzymałości. W ten sposób często udaje się zachować miodność danego systemu, pomijając występujące naturalnie ograniczenia, szczególnie jak na rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Można by wręcz rzecz, że platforma niekiedy oddaje tytułom ich przyjemność, mogąc ograniczyć sztuczne przedłużacze. Tego typu kody mogą oczywiście budzić pewne wątpliwości, co jest oczywiście naturalnie. Niemniej nie da się zaprzeczyć, że z pomocą oprogramowania możemy znacząco zmienić swoje doświadczenie, w zasadzie nieco bardziej je personalizując. W ten sposób możemy nie rezygnować z całego trudności, ograniczając wpływ na zabawę najbardziej irytujących nas aspektów.
Obsługa jest szybciutka i wygoda, a w przypadku posiadania dwóch monitorów, możemy błyskawicznie zmienić zestaw, funkcji aktywowanych przyciskami. Plitch osiąga coś, co pozwoliłoby się pozbyć problematyki zbyt wysokiego poziomu trudności. Jeżeli frustrują Was określone rozwiązania w grach, lub uważacie, że zbyt wiele czasu tracicie na grind, to z pewnością poczujecie, że jest to rozwiązanie opracowane z myślą o takich osobach jak Wy.
Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!
Komentarze [0]:Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu