A Kingdom for Keflings
A Kingdom for Keflings to produkcja z gatunku strategii czasu rzeczywistego.
Gracz przenosi się do tytułowego królestwa osadzonego w czasach średniowiecza, wcielając się w rolę giganta, którego zadaniem jest nieustanny rozwój państwa.
Oprócz trybu pojedynczego, wprowadzono także opcję wieloosobowej zabawy, która pozwala na wspólną zabawę maksymalnie czterem innym osobom. Rozgrywka opiera się o kooperację, tzn. każdy wciela się w innego szefa, a potem wspólnymi siłami dążą do rozrostu terenów.
Na położenie kraju wpływają dwa główne czynniki, z czego ten drugi jest zależny od pierwszego. Chodzi tutaj o rozbudowę państwa oraz populację. Aby rozwinąć część strukturalną, potrzeba najpierw surowców. Kiedy zostaną one zdobyte, istnieje możliwość budowania różnego rodzaju struktur, jak na przykład domów mieszkalnych, czy wieży wartowniczych, tudzież posągów. Oprócz samego budowania ważna jest także zmiana stylu posiadłości, np. poprzez dobór koloru dachów. Pozyskiwanie różnych surowców jest utrudnione przez zmieniające się pory roku. Aby poradzić sobie z nieprzyjemnymi warunkami pogodowymi, należy przebudować linie produkcyjne.
Gracz ma do swojej dyspozycji pachołków, którymi są zawarci w tytule Keflingowie. To dzięki nim da się stworzyć całą sieć nieruchomości, wydając z centrum zarządzania odpowiednie rozkazy. To właśnie oni są tym drugim czynnikiem, wpływającym na pozycję kraju. Oprócz budownictwa, najważniejszym celem jest zwiększanie populacji ludności. Taki efektu można uzyskać spełniając prośby i potrzeby podopiecznych. Te małe stworki mają różne profesje, przykładowo: drwale, górnicy, nauczyciele, bądź hodowcy owiec.
Grafika programu pozwala na wyświetlenie ponad pięćdziesięciu postaci na jednym ekranie: zarówno menadżera, jak również całą cywilizację z dużej K. Zarówno wiosna, lato, jesień i zima posiadają swoje własne ścieżki dźwiękowe.
A Kingdom for Keflings - komentarze (5):
Polecam 6/10
Gra jak gra trzeba zagrać by oceniać.
7/10.
Nawet w porządku 6,5/10.
Fajna gra, opierająca się na budowaniu, skłania do kreatywnego myślenia.