Airscape: The Fall of Gravity
Airscape: The Fall of Gravity to oryginalna platformówka, w której znaczącą rolę odgrywa tytułowa grawitacja. Za powstanie produkcji odpowiada niezależna grupa czworga studentów z różnych stron świata, prowadzona przez Daniela Westa pochodzącego z Australii.
Omawiana gra zabiera nas w odległe rejony przestrzeni kosmicznej, na niezamieszkaną przez humanoidów dziewiczą planetę. Pewnego dnia świat ten pada ofiarą inwazji ze strony zaawansowanej technologicznie rasy maszyn, a zadaniem gracza jest pospieszenie mu na ratunek. Zrobi to, wcielając się w postać pewnej niezwykłej ośmiornicy, dotychczas wiodącej spokojny żywot pod powierzchnią oceanu, która, włożywszy hełm na głowę, wychodzi na ląd, by przechytrzyć najeźdźców i wypędzić ich ze swojego domu.
Jak przystało na platformówkę, rozgrywka koncentruje się na przemierzaniu lokacji w poszukiwaniu rozmaitych przedmiotów lub przejścia do następnego etapu. Rzecz jasna, podczas przygody co i rusz natykamy się na rozmaite niebezpieczeństwa, takie jak wiązki laserów, roboty czy miny, których musimy unikać. Cechą odróżniającą Airscape: The Fall of Gravity od innych tytułów należących do tego samego gatunku, jest nietypowe, bardzo silne przyciąganie planety będącej miejscem akcji gry. Sprawia ono, że postać przylega do powierzchni bez względu na to, w którą stronę wije się platforma, toteż nieustannie doświadczamy efektu „chodzenia po suficie”, a od gracza wymagana jest 360-stopniowa orientacja. Ostatnie spośród wymienionych jest szczególnie niezbędne na poziomach, gdzie akcja toczy się pod wodą, bo i takie zostały zaimplementowane w omawianym tytule. Korzystanie z dobrodziejstw lokalnej grawitacji sprowadza się również do manipulowania platformami i przemieszczania ich, bądź posyłania w przestrzeń.
Airscape: The Fall of Gravity otrzymało estetyczną i pełną barw, dwuwymiarową oprawę graficzną. Warto wspomnieć również o ścieżce dźwiękowej produkcji, skomponowanej przez orkiestrę.
Airscape: The Fall of Gravity - komentarze (2):
Ciekawy tytuł 6,5/10
Ciekawe podejście do zręcznościówki i grawitacji.