Hegemony: Philip of Macedon
Hegemony: Philip of Macedon to strategia czasu rzeczywistego koncentrująca się na wojennym aspekcie życia Filipa Macedońskiego (ojca Aleksandra Wielkiego) i umożliwiająca własnoręczny podbój starożytnego świata.
Twórcy olbrzymią wagę przyłożyli do realizmu historycznego jeśli chodzi o daty konkretnych bitew, nazwy geograficzne, właściwości jednostek, ówczesną taktykę itp. Rozgrywa toczy się na obejmującej całą Grecję mapie, która powstała na podstawie fotografii satelitarnych i obejmuje ponad milion kilometrów kwadratowych.
Początkowo kontrolujemy jedynie niewielki obszar, ale wraz z kolejnymi zwycięstwami militarnymi podporządkowujemy sobie nowe terytoria, aby ostatecznie osiągnąć hegemonię w świecie greckim i stworzyć odpowiednie zaplecze przed walną wyprawą wojenną na Persję. Gra dokładnie symuluje każdy aspekt wojennego rzemiosła, od małych misji zwiadowczych po olbrzymie bitwy. Hegemony: Philip of Macedon może pochwalić się ciekawym systemem zaopatrzenia, dzięki któremu możliwe jest m.in. przegłodzenie obrońców obleganych miast, palenie upraw na nieprzyjacielskim terytorium oraz odcinanie linii zaopatrzeniowych wroga, przy jednoczesnych rozwijaniu i zabezpieczaniu własnych. Schwytanych po bitwie jeńców możemy zmusić do pracy w kopalniach czy przy budowie fortec. Niewolnicy ci jednak potrafią się zbuntować, jeśli nie pilnują ich silnie uzbrojeni strażnicy. Gra umożliwia prowadzenie starć nie tylko na lądzie, ale i na morzach.
Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, ale jednocześnie pozwala w każdym momencie zatrzymać grę i bez pośpiechu wydać rozkazy. W przeciwieństwie do większości konkurencyjnych tytułów Hegemony: Philip of Macedon nie rozdziela sfery strategicznej od taktycznej. W każdym momencie możemy oddalić kamerę znad pola bitwy aż do pułapu, na którym całość terytorium Grecji ukazana jest w stylizowanej na starą mapę formie, by chwilę potem równie płynnie powrócić do widoku pojedynczych żołnierzy naszej armii.
Hegemony: Philip of Macedon - komentarze (1):
Nie zachwyca, typowy średniak 6,5/10