Shadow of the Eternals
Shadow of the Eternals to połączenie gry akcji oraz horroru. Produkcja jest duchowym następcą wydanego w 2002 roku Eternal Darkness, dostępnego wyłącznie na konsoli Nintendo GameCube.
Shadow of the Eternals to gra podzielona na epizody - fabuła składa się z sześciu odcinków trwających od 2 do 4 godzin. Głównym bohaterem jest Paul Becker, detektyw, który stara się rozwiązać śledztwo związane z wojną gangów w Luizjanie. W grze wcielamy się jednak w różne postaci, a akcja przenosi nas także w różnorodne okresy historyczne.
Historia Shadow of the Eternals została rozbita na dwanaście wystarczających na 2-4 godziny epizodów, z których każdy przedstawia wydarzenia osadzone w innym okresie historycznym i w innej części świata. Cała akcja gry rozgrywa się na przestrzeni przeszło 2500 lat – udamy się między innymi do starożytnego Egiptu, wiktoriańskiej Anglii czy secesyjnych Stanów Zjednoczonych. Produkcja studia Precursor Games jest połączeniem wydarzeń historycznych z budzącą niepokój fikcją.
Na początku rozgrywki kierujemy losami detektywa o nazwisku Paul Becker, który udaje się do Luizjany, by zbadać okoliczności związane z największą w dziejach stanu masakrą pomiędzy dwoma rywalizującymi kultami. Z tej krwawej rzeźni z życiem uchodzi dwóch ludzi – ich przesłuchanie to wstęp do większej tajemnicy, która odsyła nas do Zamku w Czachticach w 1610 roku. Jest to okres panowania Elżbiety Batory, księżnej węgierskiej zwanej także „Krwawą Hrabiną”. Elżbieta znana była ze swego okrucieństwa – m.in. torturowania i zabijania młodych kobiet. W tej części wcielamy się w Klarę, służącą, a zarazem kochankę monarchini. Każda przygoda to jeden z elementów, które składają się na mistyczny i rozbudowany świat Shadow of the Eternals. Wspomnienia to klucz do prawdy na temat tytułowej „Wieczności” – przeznaczenie wszystkich zaprezentowanych bohaterów jest ze sobą splątane.
Pod względem rozgrywki starano się zachować równowagę pomiędzy elementami przygodowymi, a tymi charakterystycznymi dla gatunku gier akcji. Najwięcej czasu spędzamy na eksploracji zróżnicowanych lokacji, badaniu przedmiotów czy rozwiązywaniu zagadek środowiskowych. Nie brakuje jednak scen walki, z użyciem zarówno standardowej broni, jak i magii. To, co dzieje się w danym momencie na ekranie, nie zawsze jest odzwierciedleniem rzeczywistych wydarzeń w grze, bowiem bardzo często okazuje się, że są to jedynie urojenia kierowanej przez nas postaci. Utrzymanie zdrowia psychicznego bohaterów jest kluczowym elementem zabawy – podobnie jak wcześniej w Eternal Darkness.
Gra powstała na CryENGINE – silniku znanym między innymi z serii Crysis; dzięki temu oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie. W Shadow of the Eternal zobaczymy bogate w detale otoczenie, wykonane z dużą dbałością o szczegóły modele postaci i dopracowane animacje. Silnik nie ma problemu również z wyświetleniem efektownie wyglądających lokacji, np. dżungli czy walącego się zamku z otoczonego rzeką lawy. Nie mniejsze znaczenie niż warstwa wizualna ma muzyka, która podkreśla tajemniczą, wręcz momentami wywołującą dreszcz na ciele atmosferę gry.
Co ciekawe, za wsparcie finansowe odpowiedzialni są gracze, którzy wpłacając pieniądze na konto twórców pomogli sfinansować grę.
Shadow of the Eternals - komentarze (0):