dodano: 2021-02-15 06:00:01
PCPS4PS4 PROPS5STR

Konsolowy Cyberpunk 2077 będzie potrzebował wielkiego, restartu. Gra CDP RED nie radzi sobie zbyt dobrze poza PC-tami...

Autor: AnoX
Konsolowy Cyberpunk 2077 będzie potrzebował wielkiego, restartu. Gra CDP RED nie radzi sobie zbyt dobrze poza PC-tami...
45°
0

Konsolowe wydanie Cyberpunk 2077 pod względem jakości okazało się sporą porażką, przekładającą się obecnie na złą sprzedaż. Gra potrzebuje restartu....

W ostatnim czasie CD projekt jako grupa oraz samo studio CD Projekt RED zupełnie sobie nie radzi, z jednej strony pojawiły się dostrzegalne sukcesy, z drugiej jednak problemy jedynie się napiętrzają.

Dane dotyczące sprzedaży gier oraz ogóle obserwacje wskazują, że produkcja radzi sobie w nietypowy sposób w zależności od platformy.

Zapoznaj się także z: FEAR The Walking Dead powraca z sezonem 6B. Znamy datę premiery, która wraz z amerykańską przewidziana jest na kwiecień, wyłącznie na AMC

Spójrzmy chociażby na sprzedaż, która w przypadku komputerów osobistych wciąż jest niezła, na "firmowym" GOG-u, grę w ostatnim czasie przebił w ramach najczęściej kupowanych, jedynie Wiedźmin 3 Dziki Gon i to ze względu na ostatnią atrakcyjną promocję.

Z drugiej strony mamy zestawienia kopii konsolowych, gdzie często nawet w Top 10 nie możemy znaleźć Cyberpunka 2077, praktycznie bez względu na państwo, z którego wywodzą się dane.

Wyraźnie widać, że problemy z jakością przełożyły się bezpośrednio na rezultaty oraz zaufanie w kwestii kupna, a jak widać społeczność w najlepszym przypadku oczekuje na nowe, poprawione i udoskonalone wydanie RPG-a.

Przeczytaj także: Dlaczego warto zakupić monitor 32:9? Wiele gier takich jak Cyberpunk 2077 zyskuje w takim formacie

Dwugłos był obecny już chwilę po premierze tytułu, a jego efekty powoli wychodzą na jaw. Po wycieku niestety zapewne dłużej będziemy musieli odczekać na ogłoszenie kolejnych  oficjalnych rezultatów sprzedażowych.

Konsolowe wydanie będzie wymagało dokonania wielkiego resetu, możliwości odbicia się oraz pobudzenia graczy w dużym stopniu. Plan jest taki, aby wydać sporą łatkę w drugiej połowie 2021 roku, gdy zapewne także wydania na PS4 i XB1 zostaną w sporej mierze naprawione.

Niestety także na PC-tach widoczny jest spadek liczby grających, Ci nie podejmują już kolejnych prób odkrywania wielu sekretów projektu oraz jego zalet. Najbliższe miesiące nie będą łatwe dla nikogo w studiu, na tę chwilę widoczny jest chaos, który koniecznie musi być opanowany.

Zarządzający zapowiadają, że wkrótce zaprezentują plany studia na najbliższe miesiące oraz lata. Nim to się stanie, konieczne jest opracowanie podsumowanie tego co się działo w ostatnich latach. Faktycznie rzeczywistość mocno zweryfikowała cały świat, niemniej w CDP RED od dawna nie dzieje się tak dobrze jak rozpisane harmonogramy.

Czy po takich problemach studio będzie mogło powrócić do szczytu formy? Wszystko zależy od tego jak będzie się prezentował skład deweloperski oraz liderzy kierujący kolejnymi działaniami. Pamiętajmy jednak o tym, że przez wiele osób General Motors nigdy nie było postrzegane jako dobrze zarządzania firma, a jednak mówimy tutaj o tytanie rynkowym, obecnym mocno w swoim segmencie od dawien dawna.

Cyberpunk 2077 zadebiutował dopiero 10 grudnia 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S oraz Google Stadia. Gra doczeka się w 2021 roku aktualizacji ulepszającej tytuł na konsolach nowej generacji.
 
Studio CD Projekt RED (w ramach grupy CD Projekt) to jest największą spółką na Giełdzie Papierów Wartościowych w najwyższym segmencie WIG20. Spółka notowana jest także w ramach indexu WIG.GAMES.
 
Jeżeli nie możesz się doczekać gry, być może zainteresuje Cię powieść Cyberpunk.Odrodzenie, w odmiennym, cyberpunkowym świecie lub dostępna już komiksowa przygodówka Liberated, dynamiczna gra o cyberninjy Ghostrunner czy odświeżony horror Observer System Redux
 
 

źródło: https://gamerant.com/cyberpunk-2077-console-sales-down/

Komentarze (0):
Reklama
Reklama