dodano: 2020-05-02 23:40:01
PCPS4PS4 PROPS5STR

Cyberpunk 2077 - Jakie korporacje, gangi oraz frakcje pojawiły się w grze? Na czyich reprezentantów natrafimy?

Autor: AnoX
Cyberpunk 2077 - Jakie korporacje, gangi oraz frakcje pojawiły się w grze? Na czyich reprezentantów natrafimy?
200°
0

Do premiery Cyberpunk 2077 pozostało jeszcze sporo czasu, jednakże nieco już o grze wiemy. Jakie korporacje, gangi oraz frakcje oficjalnie poznaliśmy?
 
Nadchodzący RPG w dalszym ciągu kryje przed graczami sporo tajemnic, tymczasem nowe elementy pojawiają się w sieci za sprawą samych twórców. W związku z czym warto sobie poszeregować co wiemy o gangach i korporacjach, które będą dostępne w grze. Ta bazuje oczywiście na uniwersum z Cyberpunk 2020 opracowanego przez Mike'a Pondsmitha, który aktywnie uczestniczył w procesie produkcji.

Korporacje w Cyberpunk 2077 - Kto będzie "rozdawał karty" w grze?

Jedną z najważniejszych korporacji będzie Arasaka Corp., której oznaczenia mogliśmy już ujrzeć u wielu uzbrojonych po zęby jednostek. Rodzinna firma z Japonii stała się absolutnymi dominatorami segmentu bankowego, bezpieczeństwa oraz usług prawniczych. To jedna z najbardziej wpływowych superkorporacji w świecie przedstawionym. To właśnie wokół jej działań toczyć się będzie główna kampania fabularna. Widoczny na zwiastunach superchip będzie się wywodził właśnie z tej korporacji, mającej wiele wpływów oraz chęć nadrobienia strat sprzed lat.
 
W 2020 roku korporacja została znacząco dotknięta, zatem dowiemy się czegoś więcej na temat tego jak wiele pracy włożono, aby gigant ponownie odzyskał swoją potężną pozycję rynkową. Po Czwartej Wojnie Korporacyjnej firma całkowicie się odbudowała, po raz kolejny dominując na horyzoncie miasta Night City. Na jej czele w dalszym ciągu stoi Saburo Arasaka, którego wspiera syn Yorinobu oraz córki Hanako oraz Michiko. Ojciec i głowa rodu znany jest ze swojej potęgi, wpływów, zasięgu rozszerzania strachu oraz możliwości eliminowania zagrożeń, nie tylko w postaci Militechu.
 
Arasaka powróciła dość niedawno do wspomnianego miasta, za sprawą opowiedzenia się po stronie miasta założonego przez Roberta Nighta podczas wojny pomiędzy NUSA i Wolnymi Stanami (tak zwana Wojna Unifikacyjna), gdzie korporacja opowiedziała się właśnie po stronie głównego obszaru oddziaływania przez naszego protagonistę V. W ten sposób korporacja od 2070 jest ponownie obecna na terenie supermiasta.
 
 
 
Niedawno CD Projekt RED oficjalnie przedstawił młodą chińską korporację Kang Tao, specjalizującej się w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, inteligentnych broni znacząco wspierających swoich posiadaczy. To absolutna branżowa czołówka zapewniająca nam szeroki zakres potężnych i różnorodnych broni do wykorzystania.
 
Chińska korporacja rozrosłą się w ciągu 27 lat, błyskawicznie pozyskując spore wpływy, nowoczesną technologię oraz zasoby, korzystając gęsto z możliwości potężnego państwa chińskiego. W ten sposób możliwa była szeroka produkcja tak zwanych smartgunów, czyli inteligentnych broni, zapewniających użytkownikowi dodatkowe możliwości, w tym namierzanie przeciwników, którzy chowają się za osłonami.
 
 
 
Broń oraz wojsko to nie tylko symbol porządku i spokoju, to także doskonała okazja do zarobienia gigantycznych środków finansowych, o czym najlepiej świadczy największa fabryka określonych narzędzi. To właśnie Militech kreuje standardy i trendy, także w segmencie bojowych wozów czy wyposażenia armii oraz policji Stanów Zjednoczonych. To właśnie ta korporacja toczyła ostatnią wojnę korporacyjną właśnie ze wspomnianą Arasaką. Ich wybuchowa przeszłość, znacząco odcisnęła piętno na losach chociażby Johnny Silverhanda.
 
 
 
Zapomnieć nie można także o jednej z najbardziej Trauma Team International, czyli organizacji doskonale znanej z Cyberpunk 2020, gdzie po raz pierwszy mogliśmy się zapoznać z działalnością korporacji odpowiedzialnej za dbanie o zdrowie swoich klientów, nie obawiając się przy tym posługiwać się bronią, aby zadbać także o przyszłe losy ich szefa. W Oryginalnym uniwersum ich usługi podzielone były na kilka poziomów: Full Body Life Coverage, Corporate Coverage/Corporate Executive Coverage oraz High Priority Coverage operującą Złotą kartą. W Cyberpunk 2077 doczekaliśmy się pokazu wskazującego, że CD Projekt RED zdecydował się zaoferować także Platinum Card, czyli jeszcze wyższy poziom usługi.
 
Cyberpunk2077_Shock_to_save_shoot_to_kill_RGB
 
Cyberpunk2077_Trauma_Team_RGB
 
 
Zapoznaj się również zCyberpunk Edgerunners - Co wiemy o nadchodzącej animacji dostępnej na Netflixie bazującej na świecie Cyberpunka 2077?

Jakie gangi napotkamy w Cyberpunk 2077?

Wcześniej przy okazji publikacji materiałów z rozgrywki mogliśmy już zobaczyć chociażby gang Animalsów, stawiający sobie za cel uzyskanie jak największych możliwości fizycznych, nie obawiając się szeroko wykorzystywać do tego ulepszeń oraz modyfikacji ciała, często zmieniając się wręcz w potwory. Wielka moc oraz wielka agresja to cechy, czyniące ich niezwykle niebezpiecznymi.
 
 
Cyberpunk2077_Those_are_some_mighty_big_guns_RGB
 
Cyberpunk2077_Missed_me_missed_me
 
Cyberpunk2077_Float_like_a_butterfly_RGB
 
 
CD Projekt Red na dotychczasowych zwiastunach oficjalnie zaprezentował także gang Voodoo Boys, z którym będzie mieli okazję współpracować w Pacifica. To właśnie oni najmocniej odkrywają Old New oraz przedostają się przez Blackwall, odkrywając tajemnice i sekrety całego systemu rządów w Night City. To właśnie oni przedostają się przez systemy, kreują wirusy oraz starają się zdominować sieć i połączenia w jej ramach
 
 
Cyberpunk2077_Theres_someone_behind_you_RGB  
 
 
W Cyberpunk 2077 oficjalnie poznamy bliżej gang The Mox, który za swoją przeszłością i tragiczną śmiercią Elizabeth “Lizzie” Borden, byłej prostytutki i właścicielki klubów, stara się pomagać ze wszystkich sił pracownikom seksualnym, broniąc ich przed niegodziwcami przekraczającymi zasady zleceń.
 
 
 
Kolejnym gangiem, który oficjalnie poznaliśmy jest 6th Street, który przyjął sobie za zadanie ochronę i pomoc społeczności Visat del Rey. Ich celem jest zagwarantowanie miastu sprawiedliwości, co... może budzić pewne wątpliwości oraz pytania.
 
 
 
Ledwie kilka dni temu wspominaliśmy Wam o gangu Valentinos, który zgodnie ze wskazaniem naszych rodaków będzie jednym z największych tego typu frakcji w grze. Grupa ta stawia sobie niezwykle wysoko zasady etyczne, trzyma się mocno swojej wieloletniej tradycji oraz niezwykle ceni sobie honor i sprawiedliwość.
 
 
 
30 kwietnia CDP zaprezentował nam kolejny gang w postaci pochodzącego z Japonii Tyger Claws. To właśnie po nich pozostała stylistyka, charakterystyczny symbol. Operują głównie w Japantown, są niezwykle brutalni i bezwzględni w działaniu, zachowując przy tym cechy charakterystycznych dla japońskiej mafii - motocykle, katany oraz tatuaże świecące, po tym ich natychmiast poznamy.
 
 
 
Gang Maelstrom to jedna z tych frakcji, które poznaliśmy w trakcie pokazów rozgrywki, a ich maksymalnie zmodyfikowane czaszki oraz... miejsca na oczy to cecha charakterystyczna oraz przypominająca, że przemysłowa część Watson, w tym Totentanz Club są jamą, do której lepiej nie wchodzić. Ludzkie słabości zostały ograniczenia zostały zastąpione cybertechnologiami, zapewniającym im śmiertelną przewagę.
 
 
Cyberpunk2077_The_hottest_tech_in_town_RGB
 
 
 
 
Cyberpunk 2077 zaliczy debiut 17 września 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, (w dniu premiery sprzętu) Xbox Series X (w dniu premiery sprzętu) oraz w późniejszym terminie na Google Stadia.
 
Studio CD Projekt RED (w ramach grupy CD Projekt) to jedna z kilku polskich firm obecnych właśnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w najwyższym segmencie WIG20.
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama