dodano: 2020-04-17 22:15:03
PCPS4PS4 PROPS5STR

Czy Cyberpunk 2077 może się jeszcze opóźnić? Istnieje takie ryzyko...

Autor: AnoX
Czy Cyberpunk 2077 może się jeszcze opóźnić? Istnieje takie ryzyko...
26°
0

Cyberpunk 2077 póki co nie został przesunięty na późniejszy termin, jednakże aktualna sytuacja niestety może doprowadzić do kolejnego przesunięcia.
 
Polski gigant branży gier w dalszym ciągu intensywnie pracuje nad swoim kolejnym projektem, a z każdym publicznym wystąpieniem szefowie zapewniają, że nie dojdzie do kolejnego opóźnienia daty premiery. Czy istnieje takie ryzyko? Niestety tak....
 
Ograniczenie gospodarcze wynikające z zachodzącej obecnie sytuacji teoretycznie nie wpływa na niektóre branże, jednakże nie zawsze do końca tak jest, choć nie widać tego wyraźnie na zewnątrz.
 
Horror AAA od Bloober Team - Za co odpowiadać może polskie studio?
 
Tak jest między innymi z branżą gier, która dość szybko się dostosowała, jednakże wiele skomplikowanych procesów może być piekielnie trudne do zrealizowania w warunkach pracy zdalnej.
 
CD Projekt (jako cała grupa) bardzo szybko przeprowadził proces przejścia na pracę z domu, co przeprowadzono bardzo szybko i za to należą się wielkie brawa i szacunek.
 
Jeszcze przed wprowadzeniem kwarantanny Cyberpunk 2077 był już na ostatnim etapie prac, pozostało jedynie dokonanie optymalizacji oraz wyeliminowanie błędów.
 
W normalnych warunkach są to prace w miarę łatwe do wyeliminowanie, lecz wymagają one sporej dokładności, wysokiego poziomu koncentracji oraz współpracy wielu osób. W chwili obecnej wszystkie te kwestie są niestety obwarowane dostosowaniem się do zupełnie innych warunków.
 
Cyberpunk2077_You_better_not_interfere_RGB
 
Z racji, że Wiedźmin 3 Dziki Gon posiadał swoje błędy na starcie, możemy być niestety pewni że wiele osób będzie się przyglądać wielu detalom, starając się wychwycić, czy nowy RPG od CD Projekt RED został lepiej dopracowany.
 
Im dłużej panować będzie trudna sytuacja do pracy, tym zwiększać się będzie ryzyko oraz trudności, z jakimi dodatkowo będą się mierzyć twórcy, a nie możemy także zapomnieć o jeszcze jednym fakcie.
 
W Cyberpunka zaangażowane są także dodatkowe polskie zespoły deweloperskie z firm zewnętrznych, które także biorą udział w pracach, co wymagać będzie utrzymania odpowiednio skutecznego kontaktu.
 
Jeżeli firmie uda się skutecznie zrealizować jednak cały proces dopracowania i odpowiedniego "wygładzenia" gry bez żadnego poślizgu to możemy być pewni, że już to będzie gigantycznym sukcesem. Pracy setek osób nie widzimy, jednakże w tej chwili panuje tam tytaniczny wysiłek, aby początek jesieni okazał się dla graczy wybitnie udany i aby okres do premiery nowych konsol Sony oraz Microsoftu.
 
Cyberpunk2077_You_look_like_youve_seen_a_ghost_RGB
 
Przed nami są jeszcze ogłoszenia dotyczące wersji pudełkowych, z którymi może być także problem, szczególnie z uwagi na obszerną zawartość jaką rodzima firma zawsze oferuje. The Last of Us Part II właśnie z tego powodu zostało przesunięte, a przecież mowa tutaj o gigantycznym Sony w formie wydawcy i właściciela studia.
 
Na komputerach osobistych wersja na GOG-u bez dwóch zdań będzie niezłym zastępstwem, jednakże na konsolach nie mamy platformy tego typu, a nie brakuje osób które chcą czuć, że mają do czynienia z realnie własnym produktem fizycznym i dodatkami. Pozostało jeszcze kilka miesięcy, zatem być może firma w między czasie skutecznie rozwiąże ten problem poprzez zorganizowanie lokalnych inicjatyw do rozwiązania tej kwestii.
 
Cyberpunk 2077 zadebiutuje 17 września 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, (w dniu premiery sprzętu) Xbox Series X (w dniu premiery sprzętu) oraz w późniejszym terminie na Google Stadia.
 
CD Projekt RED to jedna z kilku polskich firm obecnych właśnie na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w najwyższym segmencie WIG20.
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama