dodano: 2020-08-01 15:25:01

PlayStation 6 i Xbox Series X2? Kolejna generacja konsol może nadejść szybciej niż byśmy się spodziewali...

Autor: AnoX
PlayStation 6 i Xbox Series X2? Kolejna generacja konsol może nadejść szybciej niż byśmy się spodziewali...
108°
0

Coraz więcej wiemy o PlayStation 5 oraz Xbox Series X, poznajemy strategię Sony i Microsoftu, wobec czego możemy spodziewać się, że PlayStation 6 i Xbox Series X2 zaskakująco szybko zadebiutują.
 
Zarówno PlayStation 5 jak również Xbox Series X w dalszym ciągu pozostają nam nieco nieznane, a przecież dział Xbox ma zademonstrować jeszcze Xbox Series S, czyli sprzęt stojący pomiędzy generacjami. O ile wielu spogląda na najbliższe tygodnie, miesiące czy dwa lub trzy lata, o tyle warto spojrzeć także na nieco dalszą przyszłość, która może okazać się dla części osób zaskakująca. 
 
Jeżeli spojrzymy na ostatnie generacje konsol to dostrzeżemy, że w zasadzie od dawna nie mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją technologiczną, wobec której postęp w kwestii chociażby grafiki byłby uzyskiwany, niemniej krok po kroku mogliśmy obserwować wzrost na kilku poziomach, wobec czego tak naprawdę gracze nie narzekali na brak wielkich różnić. Do tego należy także zauważyć, że z racji dynamicznego rozwoju technologicznego być może nie możliwe już będzie "wchodzenie" na nowy poziom w formie rewolucji rozpoczynających się właśnie na tego typu urządzeniach.
 
To wszystko sprawia, że Sony zdecydowało się postawić mimo wszystko na zmianę tej tendencji, wykorzystując do tego swój dział telewizyjno-muzyczny, skąd zabrano rozwiązania oraz pomysły na silnik Tempest oraz dźwięk 3D, za sprawą którego będziemy w stanie dysponować lepszą jakością, nawet pomimo wykorzystywania starszego czy słabszego pod względem jakości oferowanego dźwięku. 
 
Microsoft nie postawił na tego typu pomysły, jednakże stara się wykorzystywać system oraz dysk SSD do uzyskania nowego poziomu komfortu obsługi, niemniej także i w tym wypadku jest to poszukiwanie nowej jakości z dość ograniczonej technologicznie możliwości. starające się osiągnąć coś więcej, a nie stanowiąc efekt zastosowania rewolucji technologicznej.
 
Wobec tego wszystkiego napotykamy także na problematyczne kwestie dotyczące osiągania efektu "WOW", który jeszcze jako tako się ratował w momencie długich losów PlayStation 3 i Xbox 360. Obecnie po pierwszych pokazach nie możemy dostrzec aż tak dużych zmian, po których można by jednoznacznie powiedzieć, że to kolejny, wielki krok do przodu.
 
Dostrzegając ten fakt, Microsoft zdecydował się postawić na odejście do klasycznych generacji, starając się krok po kroku gwarantować nam coraz to lepsze przejścia pomiędzy urządzeniami, póki co tak sobie radząc z ich odpowiednim odznaczaniem. Być może cyfrowa generacja w pełni rozwiąże ten problem, jednakże są to zwyczajnie domniemania.
 
Sony poszukuje obecnie miejsce w rozwijaniu doświadczeń fizycznych, odkrywania możliwości zwiększania różnorodności zabawy poprzez PlayLink czy gogle wirtualnej rzeczywistości takich jak chociażby PlayStation VR2, które już teraz powstają.
 
PlayStation 6 i Xbox Series X2 (główna konsola, zasadniczej kolejnej generacji) mogą się ukazać za mniej więcej pięć/sześć lat, w związku z czym najciekawsze aspekty przyszłości mogą zdarzyć się już niebawem. Z resztą analitycy już przewidują, że PS5 może mniej więcej tym czasie dotrzeć do 120 milionów graczy, co może być końcem pewnej ery.

Komentarze (0):
Reklama
Reklama