dodano: 2020-01-27 06:00:02
PCPS4PS4 PROPS5STR

Poznaliśmy powód opóźnienia premiery naszego hitu - Cyberpunk 2077

Autor: AnoX
Poznaliśmy powód opóźnienia premiery naszego hitu - Cyberpunk 2077
101°
0

Cyberpunk 2077 tak jak wiele innych gier doczekał się przesunięcia daty premiery, co jakby nie patrzeć zdenerwowało wielu graczy. Co spowodowało ten krok?
 
Polski hit niedawno doczekał się opóźnienia daty premiery, która tym razem osadzona została na drugą połowę września 2020 roku, co wywołało wielki smutek wśród wielu graczy. Natychmiast pojawiły się pogłoski dotyczące możliwych przyczyn takiego obrotu spraw.
 
W sieci natychmiast pojawiły się plotki i pogłoski sugerujące, że studio ma problemy z optymalizacją działania gry na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, jednakże najnowsze informacje wskazują, że nie jest to prawda.
 
A może raczej nie jest to do końca prawda, ponieważ mowa tutaj o problemach z generalną optymalizacją. W związku z tym na swój spokój możemy czuć się spokojni. Z pewnością nikt nie byłyby zadowolony ze źle działającej wersji, jednakże mowa tutaj jest generalnym opóźnieniu prac.
 
Produkcja dopiero teraz będzie dostosowywana do poszczególnych platform, w związku z czym póki co nie mamy do czynienia z żadnymi większymi problemami. Tytuł ma trafić także na nowe konsole, gdzie z pewnością wiele osób ujrzy absolutnie fenomenalny poziom wizualny.
 
Co może pójść nie tak w Cyberpunk 2077? - Pięć głównych obaw
 
Z jeden strony możemy tutaj mówić o zwykłym opóźnieniu planu prac, z drugiej należy pamiętać o tym, że proces na kilku platformach w dalszym ciągu musi być przeprowadzony w należyty sposób, zatem trzymajmy kciuki za spokojny i bezproblemowy przebieg. To niestety nie jest pierwsza taka sytuacja w historii CD Projekt RED, co wskazuje że mimo wszystko zarządzający nie dokonali postępu względem swojego poprzedniego tytułu.
 
Nie będzie to łatwy czas dla pracowników studia, jednakże bez dwóch zdań są już bliżej końca. Każdy dzień będzie dla nich wybitnie ciężki, ale mamy nadzieję, że dzielnie go zniosą i zaoferują graczom kolejny hit!
 
Bliskość daty premiery wobec możliwego debiutu PS5 i XX jest na tyle nieduża, że być może w ramach dłuższego okresu studio postanowi przygotować także odpowiednią optymalizację także pod kątem tych urządzeń, co z pewnością doceniło by wiele osób. To miałoby też wpływ na zamówienia przedpremierowe oraz chęć "przeczekania" z zakupem.
 
Bez wątpienia C2077 może się okazać hitem na start, pytanie jednak brzmi czy sukces ten będzie w miarę (zachowując oczywiście proporcje) porównywalny do Grand Thef Auto 5, które gracze nabywali zarówno na generację PS3 i X360 jak również później na PS4 i XB1, nie zapominając oczywiście o PC.
 
Cyberpunk 2077 zadebiutuje 17 września 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X oraz w późniejszym terminie na Google Stadia.
 
 
CD Projekt RED to jedna z kilku polskich firm obecnych na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).
 

źródło: forums.cdprojektred.com/index.php?threads/important-news-regarding-cyberpunk-2077-release-date.11021810/page-19#post-11857693

Komentarze (0):
Reklama
Reklama