dodano: 2020-05-23 21:05:01

Zoptymalizowane dla Xbox Series X (Optimized for Xbox Series X) - Co oznaczać będzie ten symbol? Co będzie obejmować?

Autor: AnoX
Zoptymalizowane dla Xbox Series X (Optimized for Xbox Series X) - Co oznaczać będzie ten symbol? Co będzie obejmować?
25°
0

Podczas ostatniego Inside Xbox mogliśmy ujrzeć oznaczenie Zoptymalizowane dla Xbox Series X (Optimized for Xbox Series X). Czym ono jest? Co obejmuje?
 
Zoptymalizowane dla Xbox Series X to specjalne oznaczenie skierowane ku osobom zainteresowanych kupnem konsoli Xbox Series X, dzięki któremu gracze będą mogli z łatwością rozpoznać czego po takiej grze możemy się spodziewać.
 
Po publikacji specyfikacji Xbox X wiemy już, że sprzęt będzie posiadać wielki zasób mocy, a dzięki jego producentom będziemy mogli cieszyć jeszcze lepszą rozgrywką także w tytułach zarówno starszych jak i zupełnie nowych.
 
Microsoft oficjalnie zademonstrował nam już kilka tytułów wspierających to rozwiązanie, zachowując przy tym dość szerokie wsparcie polegające na kilku różnych segmentach opcji.
 
Gigant z Redmond zdecydował się wykonać ogólnikowe wskazanie, że poza ogólną optymalizacją, osobno traktowana jest technologia Smart Delivery, wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz dla HDR.
 
Głównymi podstawami dla Optimized for Xbox Series X stanowią wsparcia dla wysokich rozdzielczości, w tym 4K oraz 8K, dostępnemu szeregowi wysokiej liczby klatek na sekundę (w takim DIRT 5 mowa jest o aż 120 klatkach na sekundę), wykorzystanie architektury Xbox Velocity w kwestii ograniczenia ekranów ładowania oraz tak zakup dwu platformowy, dzięki czemu taki chociażby Cyberpunk 2077 będzie w wersji na Xbox One odpalonej na Xbox Series X ulepszony do pełnoprawnego wydania właśnie na mocniejsze urządzenie bez konieczności ręcznego ustawiania tego typu trybu.
 
Jakie tytuły na ten moment wspierają system Zoptymalizowane dla Xbox Series X (Optimized for Xbox Series X)?
 
 
Więcej oraz szczegółów mamy poznać w następnych miesiącach.

źródło: https://www.xbox.com/pl-pl/games/optimized

Komentarze (0):
Reklama
Reklama