Ticket to Europe, przygodowa gra typu visual novel, interaktywny reportaż, przygodowa gra RPG, ze znaczącymi wyborami, stworzona przez warszawskie studio Act Zero.
Jest początek roku 2020. Jesteś sfrustrowanym trzydziestokilkuletnim pisarzem z Warszawy, który postanawia zrobić coś z siebie. Zadziwisz świat literacki swoją wstrząsającą książką o uchodźcach. Będzie inspirować tłumy i galwanizować serca, i rozszerzać umysły, i zmieniać świat na wszystkie właściwe sposoby.
Zanim jednak przygotujesz swoją mowę noblowską, pozostaje tylko trywialna kwestia faktycznej podróży do Afryki, by zebrać trochę notatek do tej historii. Masz genialny plan, aby przemycić się na jedną z nielegalnych łodzi, które podróżują do Europy z wybrzeży Afryki, jednocześnie udając uchodźcę. Z pewnością nic nie może pójść źle i nie jesteś całkowicie poza swoim zasięgiem. Z pewnością.
Ticket to Europe to interaktywna gra przygodowa fiction o uchodźcach osadzona we współczesnej Europie i Afryce Północnej. Ilustrowana ręcznie rysowaną grafiką. Zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Ticket to Europe to przygodowy, interaktywny reportaż o uchodźcach, którego akcja dzieje się we współczesnej Europie oraz Północnej Afryce. Gra jest ilustrowana przepięknymi, ręcznie rysowanymi grafikami, a fabuła - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Twórcy gry odwiedzili obóz Moria i przeprowadzili z uchodźcami wywiady, a usłyszane historie uczynili fundamentem gry.
Ważny, współczesny temat
Gra portretuje zjawisko tzw. "kryzysu uchodźczego" - bardzo realnego wyzwania, z którym od lat zmaga się Europa, szczególnie na swoich południowych granicach.
Bogata fabuła
Scenariusz gry jest wielowątkowy i długi na 2 miliony znaków, co odpowiada 3-4 powieściom. Znaczące wybory oraz ich konsekwencje prowadzą do wielu rozwidleń fabularnych, co umożliwia graczom poznawanie nowych postaci i odkrywanie nowych wątków podczas drugiego i trzeciego przejścia gry.
Zrozumiałe przedstawienie skomplikowanego tematu
Bohaterem jest Europejczyk, który jako outsider postanawia eksplorować świat uchodźców. Tym samym perspektywa protagonisty jest zbliżona do perspektywy gracza. Gra świadomie wykorzystuje stereotyp „podróży białego mężczyzny do egzotycznego świata” i wchodzi z nim w kulturową dyskusję.
Wielopoziomowa, oryginalna narracja
Gra jest metakontekstualna – to nie tylko reportaż o uchodźcach, ale także interaktywna powieść przedstawiająca sam proces tworzenia reportażu. W ten sposób gracz odkrywa zarówno trudy odysei uchodźców, jak i moralne dylematy pisarza związane z eksploracją tematu.
Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami
Proces pisania poprzedziła seria wywiadów z uchodźcami, którzy poznali koncepcję gry. W tym celu twórcy odwiedzili obóz dla uchodźców Moria na greckiej wyspie Lesbos, gdzie zaprezentowali prototyp gry uchodźcom oraz wolontariuszom. Scenariusz był także konsultowany przez ekspertów z organizacji pozarządowych.
Główne cechy gry:
Gra dostępna w wersji demonstracyjnej na platformie Steam.
Ticket to Europe ma zaliczyć premierę w roku na komputerach osobistych, PC, Mac i Linux oraz urządzeniach mobilnych, w pierwszym kwartale 2-23 roku.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Ticket to Europe - komentarze (0):