dodano: 2020-02-19 18:40:02
PCPS4PS4 PROPS5STR

CD Projekt dziś stało się trzecią największą spółką na GPW!

Autor: AnoX
CD Projekt dziś stało się trzecią największą spółką na GPW!
24°
0

Grupa CD Projekt w dniu dzisiejszym osiągnęła kolejny historyczny giełdowy rezultat, dzięki któremu spółka stała się trzecią największą obecnie firmą.
 
CD Projekt RED okazał się absolutnie najlepszy w Europie na...
 
Największa polska spółka zajmująca się grami komputerowymi znakomicie zamknęła dzień dzisiejszy, dzięki czemu udało jej się osiągnąć historyczny rezultat, wyprzedzając jedną ze spółek Skarbu Państwa.
 
Dotychczas największymi spółkami Było PKO BP, PZU oraz PKN Orlen, tymczasem w dniu dzisiejszym spółka CD Projekt osiągnęła wycenę na poziomie 31,8 miliarda złotych, co jest rezultatem o 0,4 miliarda wyższym.
 
Jeszcze nie tak dawno wspominaliśmy Wam o poprzednich rekordach, a już dziś kolejne wyniki okazują się jeszcze lepsze. To wszystko sprawia, że presja coraz mocniej rośnie, a sukces nie jest przecież gwarantowany.
 
O obawach dotyczących Cyberpunk 2077 wspominaliśmy Wam w tym tekście, jednakże to tylko kilka segmentów gdzie coś może nie pójść tak jak powinno. Z resztą ostatnie przesunięcie premiery również nie napawa super optymizmem, choć sam powód opóźnienia jest przynajmniej nam znany.
 
Studio musi podołać wyzwaniu, gdyż w innym wypadku na giełdzie dojdzie do sporych spadków i nie w pełni osiągnięty sukces może przerodzić się w pewnego typu porażkę.
 
Przebicie Orlenu to znakomity rezultat za sprawą którego możemy się przekonać o sile spółki odpowiedzialnej za grową serię Wiedźmin. Odbyło się to z resztą w dniu, w którym w bolidzie stajni Alfa Romeo Racing Orlen w ramach testu wystąpił Robert Kubica, będący obecnie twarzą spółki z Płocka.
 
Cyberpunk 2077 ukaże się 17 września 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X oraz w późniejszym terminie także na Google Stadia.
 
 
CD Projekt RED to jedna z kilku polskich firm obecnych właśnie na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w szczególności w najwyższym segmencie WIG20.
 

źródło: stockwatch.pl/wiadomosci/cd-projekt-jest-trzecia-najwieksza-spolka-na-warszawskiej-gieldzie,akcje,255618

Tagi: cd, CD Projekt, projekt,
Komentarze (0):
Reklama
Reklama