dodano: 2019-06-04 13:50:29

E3 2019 - Data wydarzenia, które zdecydowanie traci na znaczeniu?

Autor: AnoX
E3 2019 - Data wydarzenia, które zdecydowanie traci na znaczeniu?
41°
1

E3 2019 ma datę premiery oraz spore problemy, które niestety wpływają na całe wydarzenie i na branżę gier. Czego się możemy spodziewać w tym roku?
 
Największe wydarzenie w historii branży gier powoli traci swój prestiż oraz wsparcie kolejnych wydawców, którzy rezygnują z pojawienia się na miejscu. Z resztą nie mamy już do czynienia z wydarzeniem dla dziennikarzy i biznesmenów, lecz z imprezą z masą graczy wyczekujących w długich kolejkach, którzy czekają na okazję aby mogli jako jedni z pierwszych sprawdzić ogłoszone hity. 

Gry na Ceneo.pl

 
Obecnie coraz więcej wydawców decyduje się odejść od tego wydarzenia, prezentując swoje gry i produkty na innego typu wydarzeniach. Pierwszym tego typu wydawcą było Electronic Arts i ich EA Play, a w 2018 roku firma Sony zdecydowała się zrezygnować z przyjazdu w 2019 i rozpocząć działania, które mają na celu zorganizowanie swojej własnej imprezy.
 
W związku z czym będziemy mieli okazję do zaznajomienia się z kolejnymi ogłoszeniami, których niestety będzie tym razem mniej. Niemniej jednak należy odnotować, że wiele mówi się o planach Microsoftu, który będzie chciał przeprowadzić prawdziwą ofensywę z licznymi ogłoszeniami i konferencją trwającą niemalże 3 godziny! To jednak plany, a my w dalszym ciągu czekamy na ogłoszenia dat poszczególnych wydarzeń. Kilka firm ma coś do udowodnienia i do pokazania.
 
 

 
Z resztą my w Polsce doskonale to wiemy, ponieważ zapowiedź Dying Light 2 oraz zwiastun Cyberpunk 2077 rozbudziły apetyty całego globu. A w nas spory powód do dumy! Być może to będzie jednak początek czegoś więcej także i dla naszej branży.
 
E3 2019 odbędzie się w terminie 11 do 15 czerwca 2019 roku. Konferencje poszczególnych firm odbędą się wcześniej lub na samym początku.
 
[Aktializacje] Ogłoszenia dat konferencji:
 
 
[AKTUALIZACJA - 14.5.19 r.] Electronic Arts zdecydowało się zmienić swoje plany i zamierza zaoferować nam jednak klasyczną konferencję o czym przeczytacie tutaj.
 

źródło: fot. e3expo.com/wp-content/uploads/2018/06/E3-Tuesday-14.jpg

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2019-05-11 22:02:11

Jakoś nie przekonują mnie tego typu motywy ale kto wie może kiedyś spróbuje i zmienie zdanie.

Reklama
Reklama