dodano: 2022-11-24 08:00:01
PCNSHPSXBOX
aktualności publicystyka John Wick, seria filmów akcji, którą pokochali miłośnicy

John Wick, seria filmów akcji, którą pokochali miłośnicy kina. Opis, kolejność, dodatki i inne...

John Wick, seria filmów akcji, którą pokochali miłośnicy kina. Opis, kolejność, dodatki i inne...
12°
0

John Wick, seria filmów akcji, którą pokochali miłośnicy kina. Przedstawiamy opis serii, kolejność, produkcje dodatkowe. Sprawdzamy, która część najlepsza.

John Wick to seria, która w pierwszym filmie zadebiutowała już sześć lat temu, czyli stosunkowo niedawno. Przez ten czas pojawiło się już kilka filmów z serii, a miłośnicy kina, i przede wszystkim efektownych momentów akcji, od razu pokochali ów filmowy cykl. Dziś przyglądamy się już powstałym, i dopiero zapowiadanym filmom i produkcjom dodatkowym w uniwersum Johna Wicka

Zapoznaj się również z: Opera GX wystartowała z GX.games Monthly Drop, nową inicjatywą z darmowymi grami. Hero's Hour zostało pierwszym tytułem w akcji

John Wick - seria, którą pokochaliśmy niemal natychmiast

Filmy z serii John Wick, znają wszyscy, a Ci którzy jej nie znają, nie oglądali, z pewnością o niej słyszeli, a bohater opowieści nie jest im obcy. Nie może być, bowiem John Wick to, choć seria wcale nie wiekowa to już niemal kultowa, niezwykle popularna i bardzo chętnie oglądana, w kinach i w telewizji. 

Jest to seria klasycznych filmów akcji, w której nie brakuje efektywnych walk, wielu zwrotów fabularnych, charyzmatycznych postaci i ciekawej fabuły. Kina, zaraz po premierze pękają w szwach, a filmy chętnie przypominają także przeróżne kanały telewizyjne. Seria jest na tyle popularna, że wciąż jest rozwijana o kolejne tytuły. Czekamy na część czwartą, w zapowiedzi jest także piąta. Nie brakuje także dodatków, a i na podstawie filmów, a może w ich uniwersum powstała także gra. Czas przyjrzeć się całemu cyklowi nieco bliżej. 

John Wick - opis filmów

Seria w pierwszym filmie, zatytułowanym John Wick miała swój początek w roku 2014. Z początkiem grudnia, tegoż właśnie roku mogliśmy wybrać się do kina na film akcji w klimacie thrillera, w którym mogliśmy poznać bohatera wszystkich poprzednich filmów z serii. Był nim były płatny morderca, tytułowy John Wick, który po śmierci żony, którą bardzo kochał, skończył ze swoim zajęcie. Ale gdy do jego domu wchodzą gangsterzy, pod przywódcą syna rosyjskiego mafiosy, i zabijają mu szczeniaka, jedyną pamiątkę po żonie, John wraca do gry, pragnąc już tylko jednego....zemsty. 

Na kolejny część czekaliśmy dość długo. John Wick 2 zadebiutował bowiem dopiero w 2017 roku, a do kina w Polsce mogliśmy wybrać się na niego na początku lutego. John Wick ponownie nie zaznaje spokoju, nie mogąc porzucić swojej zabójczej profesji. Dzieje się tak, gdyż jego dawny wspólnik ma na pieńku z włoską organizacją zabójców. Johny nie może mu odmówić, wiąże ich bowiem przysięga, więc pojawia się we Włoszech siejąc zniszczenie i wywołując lęk. 

Przeczytaj również: Planeta Małp - seria nie tylko filmów fabularnych. Fabuła, kolejność oraz kontynuacja

John Wick 3 zadebiutował w kinach dwa lata później, w roku 2019. W maju widzowie powędrowali do kin, by po raz kolejny zobaczyć płatnego zabójcę w akcji. Tym razem John boryka się z bardzo poważnymi problemami, w postaci Gildii Zabójców. Wick staje się ich celem, tym bardziej że za jego zabicie można zarobić naprawdę dużo kasy. Wszystko wskazuje, że sytuacja jest przegrana, a jakby tego było mało, tropem naszego zabójcy podąża równie zabójcza piękność, niejaka Sofia. 

John Wick: Chapter 4 to produkcja, która swoją premierę będzie mieć w kinach dopiero w marcu przyszłego roku. Fabuła skupia się po raz kolejny na znajomym zabójcy. Tym razem John Wick mierzy się z organizacją zwaną High Table, która ma swoje macki na całym świecie. Nasz bohater będzie wędrował po całym świecie, zaglądając do takich miast jak Paryż, Nowy Jork, Osaka czy Berlin.

W zapowiedzi jest także John Wick 5, którego fabuły, ani daty premiery oczywiście jeszcze nie znamy. Jest to film, który miał być kręcony z czwartą odsłoną serii, ale tak się nie stało. Na razie nie wiemy, kiedy nastąpi jego premiera. 

John Wick - twórcy i aktorzy

Całą serię łączy, pod względem obsady aktorskiej postać Johny'ego Wicka, w którego wcielił się Keanu Reeves. Aktora, którego możemy kojarzyć także z serii Matrix, w tym Matrix: Zmartwychwstania, możemy oglądać w każdej części wspomnianej serii, w której również powtarzają się inni aktorzy. W kolejnych produkcjach zagrali: Michael Nyqvist, Willem Dafoe, Dean Winters czy Adrianne Palicki. W filmie w obsadzie mogliśmy oglądać także Halle Berry i Marka Dacascosa czy Hiroyuki Sanade.

Reżyserią kolejnych filmów zajął się ten sam reżyser Chad Stahelski, który tylko pierwszą część, pierwszy film reżyserował wraz z Davidem Leitchem. Chad Stahelski oprócz wspomnianej serii ma na swoim koncie także filmy Highlander i Black Samurai, zaś David Leitch filmy Bullet Train, Atomic Blonde czy Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw.

John Wick - produkcje dodatkowe, w uniwersum filmowym 

Oprócz filmów z serii John Wick, w jego uniwersum w zapowiedzi jest serialowy spin-off produkcji, który nosi tytuł The Continental, a jego premiera przewidziana jest na rok 2023. Ta opowieść rozgrywa się aż czterdzieści lat przed wydarzeniami z pierwszego filmu i skupia się na początkach hotelu, który stał się niezwykle ważny we wszystkich filmach z cyklu John Wick.

Przeczytaj również: Laleczka Chucky - seria horrorów o demonicznej lalce pragnącej zabijać. Opis serii, kolejność i więcej...

W tej serialowej opowieści nie zobaczymy znajomego nam aktora, czyli Keanu Reevesa. W obsadzie znalazł się natomiast Mel Gibson, aktor i reżyser, który ma na swoim koncie wiele znanych filmów, jak seria Zabójcza broń czy Niezniszczalni. Jest także reżyserem takich filmowych hitów jak Przełęcz Ocalonych, Pasja czy Apocalypto.

Oprócz serialu osadzonego w uniwersum filmowej serii powstała również gra wideo, której tytuł brzmi John Wick Hex, której recenzję znajdziecie na łamach naszego serwisu. Jest to strategia opracowywana przez Bithell Games i Good Shepherd Entertainment oraz Lionsgate Games, w której ponownie śledzimy poczynania skutecznego zabójcy, Johna Wicka, który mierzy się z tajemniczym Hexem. 

John Wick - który film najlepszy/najgorszy, czyli podsumowanie serii

Ocenę tego, która filmowa opowieść, oczywiście z tych do tej pory wydanych, czyli obecnie trzech, jest najlepsza, pozostawiam Wam samym.  Każda kolejna odsłona zbierała oceny raczej średnie, ale jednocześnie cieszyła się ogromną popularnością wśród widzów, którzy chętnie odwiedzali kina. Ostatnia odsłona serii ma na swoim koncie nominacje do filmowych nagród, ale i do antynagrody.

Jedno nie podlega jednak dyskusji. Dla fanów produkcji akcji, jednocześnie utrzymanych w klimacie thrillera, jest to seria lubiana, niemal obowiązkowa, która dalej budzi wiele emocji i mnóstwo zainteresowania, o czym świadczy jej kontynuacja. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Tagi: John Wick, film,
Komentarze (0):
Reklama