Reklama
Legenda:
Secret Files: Tunguska, polski tytuł Tajne Akta Tunguska, klasyczna przygodówka, pierwsza gra z serii przygodówek studia Animation Arts.
 
W grze wcielamy się w dwójkę bohaterów. Pierwszą z nich jest młoda Rosjanka mieszkająca wraz z ojcem na stałe w Berlinie – Nina Kalenkova. Gdy pewnego dnia dziewczyna przybywa do muzeum, w którym pracuje jej tata, nie znajduje go tam. Dozorca i dziewczynka siedząca na ulicy zgodnie twierdzą, że w muzeum kręciły się dziwne zakapturzone postacie, które unosiły się nad ziemią. Nina od razu orientuje się, że jej ojciec został porwany, stara się zgłosić jego zniknięcie miejscowej policji, ale bezskutecznie. W budynku muzeum poznaje współpracownika pana Klenkova, Maxa Grubera, czyli drugą, grywalną postać. Młoda para badając wnikliwie sprawę tajemniczego zniknięcia, trafia na wzmianki o Tungusce, w której to lat temu wiele wraz z kilkoma osobami przebywał jej tata. Prowadził on w tej części świata badania naukowe i wszystko wskazuje na to, że jego porwanie ma wiele wspólnego z tą syberyjską katastrofą. Oboje postanawiają zatem rozwikłać zagadkę i odnaleźć zaginionego. 
 
Secret Files: Tunguska - recenzja
 
 
Przygodówka jest klasyczną grą tego gatunku, w której skupiamy się na eksploracji, rozmowach, poszukiwaniu i używaniu przedmiotów, ale i rozwiązywaniu wszelakich zagadek i łamigłówek logicznych.
 
Istotne w grze elementy, zostały w poradniku odpowiednio oznaczone:
 
- zbierane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;
- zagadki i zadania - pogrubienie
 
Miłej gry! 
Reklama