The Vanishing of Ethan Carter to oryginalna gra przygodowa, stworzona przez zespół z warszawskiego studia The Astronauts, kierowanego przez zasłużonego dla polskiej branży Adriana Chmielarza. Tytuł jest pierwszym projektem dewelopera, który powstał w 2012 roku po tym jak Chmielarz wraz z kilkoma współpracownikami odszedł ze studia People Can Fly, należącego do amerykańskiego Epic Games. Źródłem inspiracji dla twórców produkcji były pulpowe horrory i opowiadania grozy z początków ubiegłego stulecia.
Osią napędową historii jest tytułowe tajemnicze zaginięcie Ethana Cartera, małego chłopca, który najprawdopodobniej został porwany przez bliżej niezidentyfikowanych sprawców. Na jego trop stara się wpaść główny bohater gry. Protagonista nie jest jednak zwykłym detektywem, ponieważ posiada paranormalne zdolności, pozwalające mu „wizualizować miejsca zbrodni”. Podążając tropem dziecka trafia do pięknej górskiej doliny, w której znajduje potwornie zmasakrowane ciała porywaczy Ethana. Przy pomocy współczesnych narzędzi detektywistycznych oraz własnych zdolności, bohater musi rozwikłać zagadkę morderstw oraz poznać los zagubionego dziecka.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Zaginięcie Ethana Cartera - komentarze (2):
Pisząc jakiś czas temu recenzję owej przygodówki, zastanawiałam się jak mam Zaginięcie zakwalifikować, jak mam ocenić grę, która w sumie nie jest grą tak do końca. Grając w nią uczestniczyłam w spektaklu, a raczej w filmie, od czasu do czasu klikając przyciskiem myszy, czy też łącząc fabułę w całość. Przy okazji tego miałam niekłamaną przyjemność zagłębiania się w kolejne prześliczne, urokliwe i zapierające dech w piersiach lokacje. Gdyby w grze pojawiło się więcej zadań do wykonania, więcej notatek do przeczytania, gra byłaby pełniejsza i bardziej grywalna i moja ocena jej byłaby wyższa. Sporym minusem owej produkcji jest też długość. Przejście jej zajmuje zaledwie cztery godzimy. Nie mniej jednak za samą grafikę i dość zaskakujące zakończenie daje grze 7/10.
Zakupiłem jakiś czas temu z wielką nadzieją po recenzjach, które okazały się zbytnio nadmuchane niestety... rozczarowała mnie podobnie jak... Kholat...