Batman: Arkham Knight to czwarta część popularnej serii gier akcji poświęconych przygodom Batmana. Tym razem Mrocznemu Rycerzowi przyjdzie zmierzyć się ze Scarecrowem (Strachem na Wróble), który sterroryzował Gotham City, a także z grupą super złoczyńców, chcących pokonać wspólnymi siłami Człowieka-Nietoperza raz na zawsze. W tej ekipie czarnych charakterów znaleźli się m.in. Pingwin, Harvey „Dwie Twarze” Dent czy Harley Quinn. Pojawił się także nowy przeciwnik – tytułowy Rycerz Arkham. Batman: Arkham Knight jest czwartą odsłoną serii gier akcji o Mrocznem Rycerzu. Po słabszych recenzjach części trzeciej, Batman: Arkham Origins, wydawca postanowił ponownie powierzyć prace studiu Rocksteady, odpowiedzialnemu za sukces dwóch pierwszych gier cyklu: Batman: Arkham Asylum (2009) i Batman: Arkham City (2011). Niczym u Hitchcocka, akcja Batman: Arkham Knight rozpoczyna się od trzęsienia ziemi. Scarecrow (Strach na Wróble), stary wróg Batmana, rozmieścił w Gotham City bomby z toksyną strachu. Zamieszanie powstałe przy ewakuacji mieszkańców miasta wykorzystali najgroźniejsi przeciwnicy Batmana. Zdominowali oni opustoszałe Gotham City, zepchnęli do defensywy policję z komisarzem Gordonem na czele i zjednoczyli się, aby ostatecznie pokonać Człowieka-Nietoperza. Wśród tych złoczyńców znaleźli się m.in. Pingwin, Harvey „Dwie Twarze” Dent oraz Harley Quinn. Poza znanymi antagonistami pojawia się jeszcze jeden – tytułowy Rycerz Arkham, nowy przeciwnik Batmana. Pod względem rozgrywki Batman: Arkham Knight jest grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a mechanika zbliżona jest do tego, co zaprezentowano we wcześniejszych odsłonach. Wprowadzono jednak sporo drobnych zmian – np. można znokautować kilku wrogów naraz. Powrócił również zmodyfikowany system kontry. Tym razem Mroczny Rycerz walcząc musi bardziej uważać, gdyż mogą go pochwycić nie tylko silniejsi przeciwnicy, ale i mniej znaczące „płotki”. Nowością w serii jest także wprowadzenie pojazdu Człowieka-Nietoperza, znanego doskonale z komiksów i filmów. Za pomocą Batmobilu Mroczny Rycerz może szybko przemieszczać się z miejsca na miejsca, wystrzeliwać rakiety, ogłuszać przeciwników, a także katapultować się, aby od razu przejść do trybu szybowania w powietrzu, dobrze znanego z poprzednich odsłon. Warto podkreślić, że w Arkham Knight rozgrywka przenosi się do centralnej strefy Gotham City, która podzielona została na trzy osobne obszary. Cała mapa jest też pięć razy większa od tej zaprezentowanej w Arkham City. Czwarta odsłona przygód Batmana powstała w oparciu o technologię Unreal Engine. Oprawa graficzna została jednak poprawiona względem poprzednich odsłon. Dopracowano m.in. modele postaci, zaś peleryna Batmana otrzymała nową, zaawansowaną fizykę. Zrezygnowano również z prerenderowanych przerywników filmowych, które prezentowane są bezpośrednio na silniku gry.
Spis treści:
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Batman: Arkham Knight - komentarze (3):
Wiele dobrego słyszałem o tej grze i miałem zamiar obejrzeć jakiś let's play ale może zagram kiedyś i nie chcę pozbawić się zaskoczeń. A tak w ogóle ta bardzo fajna recenzja.
Wygląda nieźle ale dla mnie to tak jakby na inne znane i dobre gry nałożyć skórkę Batmana :)
Ech. Na razie jedyna część z "Arkham", po którą jeszcze nie sięgnąłem, ale mam.