autor:
Ponownie staniesz przed grobowcem. Wejdź przez dziurÄ™, po prawej stronie i skieruj siÄ™ do korytarza z linÄ…. Wespnij siÄ™ na górÄ™ , przejdź korytarzem do przodu i na koÅ„cu korytarza, skręć w lewo. Dotrzesz do drzwi. Podejdź do nich, robiÄ…c zbliżenie. Na drzwiach, z lewej strony, pojawi siÄ™ pięć przedmiotów. BÄ™dÄ… nimi, od góry: lustro, czosnek, hostia, woda Å›wiÄ™cona i sÅ‚oneczny dysk. Zadanie polega na ustawieniu ich we wÅ‚aÅ›ciwym miejscu. Drzwi majÄ… trzy otwory, z lewej, prawej i na górze. Na dole umieszczone jest naczynie. Przyjrzyj siÄ™ wszystkim szczelinom.
Po wypowiedzeniu, prze Val Helsinga, sÅ‚ów , których nauczyÅ‚ go kapÅ‚an, wejÅ›cie siÄ™ otworzy. Wkrocz do Å›rodka. ZnalazÅ‚eÅ› siÄ™ w dziwnym pomieszczeniu, ze swojego rodzaju studniÄ… na Å›rodku. Czeka ciÄ™ kolejne zadanie, do którego potrzebny ci bÄ™dzie tekst z przetÅ‚umaczonych hieroglifów.
W pierwszym zdaniu, wedÅ‚ug wpisu w dokumentach Seker ukrywa broÅ„ w swojej gÅ‚owie. Musisz wiÄ™c odszukać tÄ… broÅ„. Na podÅ‚odze, z prawej strony, leży rozbity posÄ…g Sekera (blisko siedzÄ…cego szkieletu). Użyj na nim topora, wyciÄ…gajÄ…c go z ekwipunku. Z roztrzaskanej gÅ‚owy, wydostaÅ„ grot wÅ‚óczni, wysadzany drogimi kamieniami.
Drugie zadanie, dotyczy przeklÄ™tej krwi, która pÅ‚ynie, pod póÅ‚nocnym oÅ‚tarzem. Kliknij wiÄ™c na jeden (tylko jeden aktywny) oÅ‚tarz, spoÅ›ród stojÄ…cych w okoÅ‚o studni. Umieszczone sÄ… na nim hieroglify. Gra dokona zbliżenia. Zadanie polega na klikniÄ™ciu, zaznaczeniu hieroglifów, które widziaÅ‚eÅ› już na czarnym sfinksie (dokumenty). Zaznaczone hieroglify, zaÅ›wiecÄ… pomaraÅ„czowym kolorem.
Poprawne ich zaznaczenie zaowocuje przesuniÄ™ciem siÄ™ oÅ‚tarza. Oczom twoim ukaże siÄ™ dziura z krwiÄ…. Wejdź w ekwipunek i weź z niego naczynie o objÄ™toÅ›ci 1 hinu. NapeÅ‚nij go krwiÄ… z otwartego oÅ‚tarza. Wróć na centralna część pomieszczenia. Czeka ciÄ™ kolejna część zadania.
Potrzebne do tego bÄ™dÄ… ci dwa przedmioty, miska, stojÄ…ca obok skrzyni, po lewej stronie, blisko rozbitego posÄ…gu. Wejdź w ekwipunek i wybierz z niego wagÄ™ i umieść jÄ… na skrzyni (lewa strona). Pojawi siÄ™ wpis do dokumentów. Za pomocÄ… wagi i kilku przedmiotów, musisz otrzymać deban zÅ‚ota, czyli 13, 6 grama tego metalu. Wejdź w ekwipunek i weź misÄ™, a nastÄ™pnie kliknij na wagÄ™. Na skrzyni zauważysz leżące przedmioty, na podÅ‚odze zaÅ› worek z żóÅ‚tym kruszcem. N Å›rodku skrzyni znajduje siÄ™ przycisk, który likwiduje pomiar. Zważ po kolei każdy z przedmiotów leżących z lewej strony. PoÅ‚óż na szalce pierwszy z nich, nastÄ™pnie podnieÅ› Å‚yżkÄ™ i przy jej pomocy, nabieraj zÅ‚oty kruszec, nasypujÄ…c go na prawÄ… szalkÄ™, aż do wyrównania poziomu szalek. Otrzymasz wartość 27, 30.
W ten sam sposób zważ kolejny przedmiot, który jak siÄ™ okaże, bÄ™dzie miaÅ‚ podobnÄ… wagÄ™, czyli 27, 30. UrzÄ…dzenie pomiarowe, które zważ w ten sam sposób, bÄ™dzie miaÅ‚o wagÄ™ o wartoÅ›ci 41, 00. Czas wykonać to wÅ‚aÅ›ciwe, twoje zadanie.
Zadanie wykonane. Na studni , użyj debanu zÅ‚ota (ekwipunek) i krwi. Woda zamieni siÄ™ w piasek. Teraz użyj lampy na aktywnej kolumnie (pierwsza , z lewej strony). Oto kolejna zagadka, polegajÄ…ca na prawidÅ‚owym umieszczeniu piramid. Wejdź w zbliżenie, zobaczysz podÅ‚ogÄ™, na której musisz ustawić piramidy, w odpowiedniej kolejnoÅ›ci. W lewym, górnym rogu, znajdujÄ… siÄ™ wszystkie piramidy, które posiadasz, posiadaÅ‚eÅ› w ekwipunku. Suwak zaÅ› pod nimi, sÅ‚uży do przesuwania cienia, który ma padać na piramidy. Wybierz najwiÄ™ksza piramidÄ™ i postaw jÄ… na podÅ‚odze. Zauważysz cieÅ„ padajÄ…cy na piramidÄ™, na rysunku. Twoje zadanie polega na takim ustawieniu cienia, by pokrywaÅ‚ siÄ™ on z trójkÄ…tem na Å›cianie. W tym celu, przesuÅ„ suwak, z lewej strony , tak by cieÅ„ pokrywaÅ‚ caÅ‚y trójkÄ…t.
Wybierz kolejnÄ… piramidÄ™ i postaw jÄ… na podÅ‚odze. Zwróć teraz uwagÄ™, na suwaki, w postaci strzaÅ‚ek, na dole, z jednej i drugiej strony. Suwaki, przesuwajÄ… lampÄ™ w prawo i w lewo. Nie ruszajÄ…c suwaka z lewej stronie (ma zostać w takiej samej pozycji), dopasuj cieÅ„ piramidy, do trójkÄ…ta. JeÅ›li siÄ™ nie pokrywa, wymieÅ„ piramidÄ™ na innÄ…. Podobnie postÄ™puj z trzeciÄ… i ostatnia piramidÄ…. JeÅ›li dobrze je ustawiÅ‚eÅ›, zawsze możesz to sprawdzić, przesuwajÄ…c suwakami, na dole w prawo i w lewo, to usÅ‚yszysz aprobujÄ…cy komentarz profesora.
Kolejne zadanie polega na ustawieniu trzech piramid na piasku, w studni. Podpowiedź do tej zagadki, masz ukrytÄ… w dokumentach, w planie piramid w Gizie. MajÄ… one być ustawione, w ten sam sposób. Wejdź wiÄ™c w ekwipunek i wyciÄ…gajÄ…c po kolei od najmniejszej , ustawiaj je, zaczynajÄ…c od lewej strony, czyli, mniejsza, wiÄ™ksza i najwiÄ™ksza. PrawidÅ‚owe ustawienie spowoduje otwarcie przejÅ›cia, a wczeÅ›niej oÅ›wietlenie ich.
Animacja
Po animacji, przejdź w głąb pomieszczenia i na posÄ…gu, z lewej strony, użyj grotu wÅ‚óczni, wyciÄ…gajÄ…c go oczywiÅ›cie z ekwipunku. W ten sposób otrzymasz, laskÄ™. Przyjrzyj siÄ™ Å‚odzi . Musisz doprowadzić, do jej zepchniÄ™cia z podestu, podpórki. PodnieÅ› kawaÅ‚ek kolumny leżący z prawej strony, przy posagu. WyciÄ…gnij z ekwipunku, topór i użyj go na podporze Å‚odzi. Podobnie zrób z kawaÅ‚kiem kolumny, umieszczajÄ…c go na podeÅ›cie, pod Å‚odziÄ…. Wejdź w ekwipunek i połącz, koÅ‚ek z mÅ‚otkiem i użyj go na podeÅ›cie. Na koniec, podważ Å‚ódź prÄ™tem, który wydostaÅ‚eÅ› z posagu. Åódź potoczy siÄ™ na dóÅ‚, wpadajÄ…c do wody. Kliknij na otwartym przejÅ›ciu i po krótkim komentarzu, zejdź na dóÅ‚.
Animacja
Drogę przejścia, blokuje krokodyl. Po odejściu, a raczej zanurzeniu się krokodyla we wodzie, kliknij na sarkofag. Usłyszysz głosy.
Dokonany zostanie, wpis do dokumentów, mówiÄ…cy o istocie okreÅ›lanej mianem póÅ‚- Å›mierci. Å»ywi siÄ™ ona krwiÄ… nieszczęśników, którzy zapuszczÄ… siÄ™ do jaskini.
WyciÄ…gnij z ekwipunku piersiówkÄ™ ze Å›wiÄ™conÄ… wodÄ… i polej na Å‚ódź. Teraz przejdź po Å‚odzi na drugÄ… stronÄ™. Dalsze przejÅ›cie blokuje jednak, nieznana siÅ‚a. Musisz jakoÅ› zÅ‚amać zaklÄ™cie. Jako, że czarny sfinks, przynosi tylko nieszczęście, wejdź w ekwipunek i przy pomocy topora, zniszcz sfinksa. Użyj jego pÄ™kniÄ™tych części na mgle. Wejdź do Å›rodka. Na oÅ‚tarzu, leży papirus, zabierz go. Nagle ziemia zaczyna drżeć. Szybko wiÄ™c, wyjdź na zewnÄ…trz.
Gra przeniesie ciÄ™ do Kairu.
Poradnik kino domowe z projektorem może mieć sens!
TSIOQUE - poradnik, solucja
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu