Obrona, ustawienie defensywy, bramkarz - EA Sports FC 24

lubiegrac poradniki EA Sports FC 24 Obrona, ustawienie defensywy, bramkarz - EA Sports FC 24autor:Anox

licencjonowane_ligi_w_EA_Sports_FC.jpg

Obrona w EA Sports FC 24 nie prezentuje się na papierze aż tak imponująco jak ofensywa, nie zmienia to jednak faktu, że mamy tutaj do czynienia z nowościami oraz zmianami, które mogą pozytywnie wpłynąć na styl zabawy oraz jej wymiar. To powoduje, że bardziej zaangażowani gracze nieco inaczej podejdą do tej sfery rozgrywki.

Obrona w EA Sports FC 24

Wbrew pozorom obrona w EA Sports FC 24 została znacząco rozbudowana, choć odbyło się to poprzez zastosowanie sprytnych i pomniejszych rozwiązań. ich ilość jednak sprawiła, że zupełnie inaczej podchodzić będziemy do defensywnego stylu oraz ustawienia, mogąc nieco inaczej rozłożyć akcenty.

Defensywa w EA FC 24

W ramach zaawansowanej obrony doszło do modyfikacji przycisków, dążąc do nieco innego podejścia oraz zagwarantowania większej swobody, Obecnie sterowanie wygląda w sposób następujący:

  • X || A, by wykonać wejście barkiem czy odcięcie.
  • O || B posłużą do wykonania odbioru klasycznego.

Nowe animacje

Sportowy oddział Electronic Arts w ramach EA Sports FC zdecydowało się zaimplementować zupełnie nowe animacje związane z wejściem barkiem, walką wręcz oraz odcięciami, rozwijając użyteczność tego typu prób odbioru piłki. Gracze ujrzą także szerszy zakres bloków czy nawet wślizgi z użyciem pięty.

Strefowa obrona w EA Sports FC 24

Zmodyfikowano zachowanie obrońców, którzy przy głębi krycia przekraczającej 45, tym razem będą dążyć do zwiększenia poziomu krycia, przybliżając się do piłkarza z piłką oraz ograniczając linie podań. To sprawia, że pojawią się także luki, które po nieudanym pierwszym pressingu będzie można wykorzystać. Przy linii bocznej dojdzie spore osaczenie, by w ten sposób odepchnąć ofensywę daną stronę oraz minimalizując możliwość wykonania krótkiego podania.

Taktyka pressingu

W ramach pressingowej taktyki pojawi się pewna różnorodność obejmująca:

  • nieustanny pressing
  • pressing po utracie piłki
  • zdecydowany pressing

Zachowanie sztucznej inteligencji sprawia, że dynamicznie zmieniać się będzie ciasność krycia, zatem dostrzec będzie można kolegę, który akurat nie ma blisko siebie rywala. Mądre zarządzanie posiadaniem piłki sprawi, że będziemy w stanie sprawnie wyjść spod nacisku rywali.

Bramkarz w EA FC 24

W sferze rozgrywki bramkarzami w tej grze nie zmieniło się zbyt wiele, wcześniejsze ciepło przyjęte modyfikacje sprawiły, że tym razem niektóre aspekty odświeżono, a inne natomiast ulepszono. Najlepszym przykładem tego zagadnienia są piąstkowania piłki, które odbywać się będą w chwili, gdy bramkarze nie będą mogli złapać piłki. Ich pierwszym celem będzie bezpieczna przestrzeń lub zagranie poza pole gry.

Autorzy udoskonalili proces przerzutów piłki nad poprzeczkę, czynią to skuteczniej w połączeniu z nową trajektorią lotu piłki. Od tej pory tego typu zdarzenia będą mieć więcej sensu i spójności z rzeczywistością. EA Sports w swojej w pełni autorskiej grze postawiło na serię nowych animacji do parad, obrony nogami czy instynktownych reakcji.

Przełączanie między piłkarzami w EA Sports FC 24

Rozszerzona czułość oraz styl przełączenia sprawił, że obecnie gracze mogą poprzez prawy drążek sprawniej i swobodniej przeskakiwać pomiędzy piłkarzem, którego chcemy pokierować. Nowy system sprawia, że należy połączyć ze sobą odległość oraz kąt wskazania, przy czym naturalnie model będzie skłaniał się w stronę najbliższego rywala.

Dostępne warianty przełączania piłkarzy:

  • Najbliżej piłki: Preferuje zawodników, którzy znajdują się w odległości bliższej piłki, nawet jeśli znajdują się trochę za obecnym dryblującym.
  • Bliżej bramki: Wskazuje na zawodników, którzy znajdują się bliżej bramki, nawet jeżeli są nieco dalej od aktualnie dryblującego.
  • Tradycyjne: Połączenie kilku czynników tak jak dotychczas.

 

Komentarze :
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners